Dokąd uciekaliśmy w 2020 roku? Netflix prezentuje tegoroczne podsumowanie

Część zwierząt w obliczu zagrożenia zamyka oczy, przez co wydaje im się, że już ich nie widać i są bezpieczne. Człowiek jako zwierzę nieco inaczej podchodzi do tematu i często ucieka od problemu – np. w wykreowane przez scenarzystów światy. Netflix podzielił się garścią statystyk z 2020 roku i najchętniej oglądanymi produkcjami.

Co oglądali Polacy na Netflixie w 2020 roku?

Netflix zauważa, że w 2020 roku najchętniej oglądaliśmy dramaty, komedie, produkcje dla dzieci, a także romanse czy fantastykę. Już zainteresowanie samymi tytułami fantasy i science fiction wzrosło aż o 500%. I to nie dziwi, bo kto w 2020 roku nie miał choć przez chwilę ochoty uciec do zupełnie innego świata? W tym celu użytkownicy najchętniej wybierali seriale fantasy Locke & Key oraz Przeklęta.

Na ekranach Polaków nie zabrakło także oczywiście hitowych polskich produkcji oraz światowych fenomenów. Najlepiej ilustruje to infografika przygotowana przez Netflixa:

Netflix podsumowanie 2020 Polska
Źródło: Netflix

Podsumowanie Netflixa w USA

Początek pandemii wielu Amerykanom – ale także i Polakom, bo serial był popularny także i u nas – upłynął pod znakiem Joe Exotica, jako Króla Tygrysów. Co ciekawe, serialem Gambit Królowej  Netflix wykreował modę na granie w szachy. Sprzedaż zestawów szachowych w USA wzrosła aż o 215%! Poniżej zobaczycie wszystkie szczegóły, jakimi podzielił się Netflix w swojej recenzji 2020 roku:

Netflix przygotował także podobną infografikę z nastrojami amerykańskich widzów:

Netflix podsumowanie USA
Źródło: Netflix

Wyniki finansowe Netflixa w 2020 roku

To był bardzo dobry rok dla eskapizmu, czyli uciekania od problemów. Tych mieliśmy aż nadto, dlatego wyniki finansowe amerykańskiej platformy VOD w Polsce nie dziwią. Zdecydowanie więcej czasu spędzaliśmy w domach, co naturalnie przełożyło się na wzrost popularności amerykańskiej platformy.

W pierwszym kwartale 2020 roku Netflix zarobił w Polsce 27 milionów dolarów (około 879 tysięcy użytkowników). Podczas pierwszej fali w okresie za kwiecień-czerwiec (997 tysięcy użytkowników) zainkasował już 31 milionów dolarów. 3 i 4 kwartał dla platformy prawdopodobnie będzie jeszcze bardziej przychodowy.

Jeśli chodzi o wymiar globalny użytkowników Netflixa, to w pierwszym kwartale 2020 roku na platformę przybyło aż 16 milionów nowych użytkowników i łącznie było ich 183 milionów. Trzeci kwartał Amerykanie zamknęli z liczbą 195 milionów użytkowników, a na dane z czwartego przyjdzie nam jeszcze poczekać.

Źródło: Netflix

Przeczytaj też: