Paysafecard – czym jest, jak działa i gdzie go kupić?

Płatności internetowe stały się już codziennością. Nie każdy jednak chce podawać dane swojej karty płatniczej lub podpinać ją do konta. Czasem, zwłaszcza wśród młodych użytkowników internetu zdarza się, że Ci ich po prostu jeszcze nie mają. W tym momencie idealnym rozwiązaniem staje się Paysafecard, który jest bezpieczną formą płatności i z którym możesz być pewny, że nikt nie przechwyci Twoich danych i ich nie wykorzysta lub upubliczni w sieci. Sprawdź, jak działa ten środek płatności i gdzie można nabyć kartę.

Czym jest Paysafecard i jak z niego korzystać?

Paysafecard to nic innego jak forma elektronicznej płatności, która pozwala na dokonywanie zakupów online bez karty kredytowej i rachunku bankowego. Nie potrzebuje on również Twoich danych osobowych, przez co wszystkie płatności są bezpieczne i nie ma możliwości, że jakieś informacje o Tobie wyciekną do sieci. Ta karta przedpłacona składa się z szesnastu znaków, które musisz wpisać podczas finalizacji zakupów.

Płatności Paysafecard możesz dokonać na dwa sposoby:

  1. Bez rejestracji – czyli po zakupie papierowej karty ze zdrapką w jednym z tysięcy punktów sprzedaży. Wystarczy później, że podczas finalizacji zakupów wpiszesz 16-znakowy kod i gotowe.
  2. Z rejestracją – po stworzeniu konta w serwisie paysafecard wybierz kwotę doładowania i płać za zakupy. Nie potrzebujesz do tego skomplikowanego hasła tak jak w przypadku braku konta. Wystarczy nazwa użytkownika i hasło.

Niewykorzystane środki wykorzystasz ponownie i to nawet z kilku kart jednocześnie. Wystarczy, że podczas płatności wpiszesz kody Paysafecard jeden po drugim, aby je zsumować.

Paysafecard sposób płatności

Gdzie mogę kupić Paysafecard?

Paysafecard możesz kupić w ponad 650 000 punktach sprzedaży na całym świecie. W Polsce karty znajdziesz:

  • w sklepach spożywczych (Żabka, Carrefour, Polo Market, Delikatesy Centrum)
  • w sklepach z elektroniką (Media Expert, Media Markt)
  • na stacjach benzynowych (Lotos, Circle K)
  • czy w kioskach (Ruch, Inmedio, Kolporter)

 Poza tym dostępne są również na Poczcie Polskiej, w Empiku oraz w Pepco.

Jakie sklepy akceptują Paysafecard?

Płatności akceptowalne są w wielu sklepach internetowych jak i przez dostawców oferujących muzykę, filmy, rozrywkę, zakłady bukmacherskie czy gry komputerowe. Najczęściej płatności Paysafecard dokonywane są za usługi związane z branżą gier komputerowych, konsolowych oraz mobilnych. W taki sposób zapłacisz, np. na platformach takich jak Steamie, Epic Games, Play Station Store czy bezpośrednio w świecie gry za pomocą mikrotransakcji. Płatności Paysafecard to doskonałe rozwiązanie dla posiadaczy urządzeń z systemem operacyjnym Android, ponieważ Google Play w pełni wspiera tę formę zapłaty.

Paysafecard co to?

Minimalny wiek, w jakim można kupić Paysafecard

Ogromną zaletą Paysafecard jest fakt, że jeżeli zechcesz kupić kartę w jednym z punktów, to nikt nie zapyta Cię o wiek. Każdy może wejść w posiadanie kodu, co jest świetną wiadomością dla młodszych odbiorców treści, którzy mają pieniądze, ale nie mają konta bankowego, z którego mogliby zapłacić za grę, muzykę czy film. Inaczej sprawa ma się jeśli chcemy założyć konto. Wtedy minimalny wiek użytkownika wynosi 16 lat.

Paysafecard to idealne rozwiązanie dla młodych jak i starszych użytkowników Internetu. To forma płatności, która nie wymusza od nas podawania w sieci wrażliwych danych. Szybko, bezpiecznie i bez ryzyka, a więc czego chcieć więcej? Dajcie znać w komentarzach, czy kiedykolwiek korzystaliście z tej metody płatności i czy faktycznie jest tak prosta i wygodna jak opisuje ją producent.

Dowiedz się więcej o Paysafecard