Facebook Messenger dodaje Soundmoji, czyli emoji z efektami dźwiękowymi

Czekaliście na powiew świeżości na Messengerze? Oto nadchodzi. Facebook wprowadza dźwiękowe emoji, czyli soundmoji. Czy staną się tak popularne jak te klasyczne? Czy raczej będą najbardziej irytującym elementem w tej aplikacji?

Dźwiękowe emoji na Messengerze

Emotikonki kochają chyba wszyscy. Emoji, podobnie jak GIF-y, służą do wyrażania emocji bez słów; stały się rodzajem uniwersalnego języka internetowego, który przekazuje uczucia w sposób zrozumiały dla każdego. Facebook twierdzi, że każdego dnia ludzie wysyłają ponad 2,4 miliarda wiadomości z emotikonami na Messengerze.

Już niebawem nasze wiadomości na Messengerze będą mogły stać się jeszcze atrakcyjniejsze. Mianowicie z okazji Światowego Dnia Emoji Facebook ogłosił, że popularne i lubiane przez użytkowników emoji zyskają dźwięk. Firma nazywa je Soundmoji i wyjaśnia, że pod tą mało tajemniczą nazwą, kryją się emotikony, które będą zawierały powiązany ze swoim wyglądem dźwięk.

Jak wysłać nowe dźwiękowe emoji?

Aby uzyskać dostęp do Soundmojis, będziemy musieli dotknąć przycisku emoji podczas rozmowy na Messengerze, a później ikonki dźwięku, która pojawi się po prawej stronie. Aplikacja zaprezentuje wtedy bibliotekę Soundmoji. Wystarczy dotknąć interesującego nas emoji, aby wyświetlić podgląd towarzyszącego mu dźwięku, a następnie nacisnąć przycisk „wyślij”, aby umieścić go w rozmowie.

Wygląd emotikonek pozostanie ten sam, a te z dźwiękiem będziemy mogli rozpoznać dzięki otaczającym je „falom dźwiękowym”.

dźwiękowe emoji

Nie wiadomo jeszcze, ile emoji ma obecnie opcję efektów dźwiękowych, ale poinformowano już, że znajdziemy je w wielu najpopularniejszych emotkach. Wśród nich znajdują się klaskanie, świerszcze, werble i śmiech. Oprócz tego Facebook dodał także emotki inspirowane filmami i serialami – w tym Szybkimi i wściekłymi, Brooklyn 9-9 czy Bridgertonami.

Facebook twierdzi, że planuje regularnie aktualizować swoją bibliotekę Soundmoji o nowe dźwięki i efekty dźwiękowe, chociaż nie wiemy jeszcze jak często możemy się spodziewać takiej aktualizacji. Z pewnością po części będzie to uzależnione od tego, jak entuzjastycznie zostanie przyjęta przez użytkowników ta nowa opcja.

Źródło: messengernews.fb.com

______________________________________________________

Przeczytaj także: