Nowa technologia w polskich biurowcach. Colliers wprowadza Office App

Zarządzanie biurem nie należy do rzeczy najłatwiejszych (nasze koleżanki z biur w Częstochowie i Krakowie mogłyby coś o tym powiedzieć…). Z pomocą przychodzą tu nowe technologie. Na przykład Office App, której liczne funkcjonalności pomagają w korzystaniu z biurowej i okołobiurowej przestrzeni – od stanowisk pracowniczych, przez salki do spotkań, po miejsca parkingowe. Dzięki firmie Collier International rozwiązanie to będzie dostępne również w polskich firmach.

Czym jest Office App?

To powstała w 2014 roku w Holandii zaawansowana platforma do zarządzania biurem. Łączy ono rozwiązania znane m.in. z MS Outlook czy Google Calendar, systemów FM czy różnego rodzaju czujników. Dzięki temu ułatwia pracę w biurze czy np. proces onboardingu. Jak do tej pory poza Holandią z Office App korzystają biurowce, Szwajcarii, Niemczech czy Wielkiej Brytanii. Za sprawą współpracy z Colliers International narzędzie to będzie dostępne również w Polsce.

W czym konkretnie pomaga Office App? Na przykład w rezerwacji biurek, salek oraz miejsc parkingowych, rejestracji gości, poruszaniu się w gąszczu korytarzy czy komunikacji pomiędzy użytkownikami. Ale także w sprawdzaniu wilgotności, temperatury czy obecności CO2 w poszczególnych pomieszczeniach, zamawianiu, a nawet dostawie posiłków, umawianiu eventów czy zajęć sportowych albo monitorowaniu pogody i trudności z dojazdem. Poszczególne funkcje są dopasowywane zależnie od potrzeb indywidualnych klientów i możliwości biurowców.

office app
Źródło: Office App via Collier International

Inteligentne biuro jest na czasie

Zdaniem Renaty Hartle z Colliers International, Office App to jedno z narzędzi szczególnie istotnych w dobie koronawirusa. Firmy z jednej strony muszą być bezpieczne dla ludzi, z drugiej – zachować ciągłość działalności. Tu wkraczają do akcji rozwiązania pokroju Office App, która zablokuje poszczególne stanowiska czy wyłączy przestrzenie podwyższonego ryzyka, pomoże zarządzać dostępem dla osób z zewnątrz czy powiadomić pracowników o bieżącym statusie.

Na razie Office App ma być testowana w warszawskim biurze Colliers International. Sprawdzone zostaną tam nowe funkcjonalności aplikacji przed wypuszczeniem go na rynek. Colliers zaprasza do testowania również potencjalnych klientów – najemców biur, właścicieli nieruchomości oraz deweloperów.

Źrodło: Colliers International, Office App