Poznaj Microsoft 365 – zupełnie nową platformę stworzoną na bazie Office 365

To koniec Office 365. Teraz do składnika bazowego, jakim były znane z tego pakietu aplikacje i usługi dodana została szczypta, a nawet cała garść, algorytmów sztucznej inteligencji. I tak powstała zupełnie nowa platforma Microsoft 365, która łączy to, co było dobre, i dodaje jeszcze wiele lepszego. Dowiedz się, co oferuje w praktyce.

Misja i wizja platformy Microsoft

Celem przyświecającym firmie Microsoft w takcie tworzenia nowej platformy – jak ta sama twierdzi –było zagwarantowanie wszystkim, zarówno osobom prywatnym, jak i organizacjom publicznym z różnych sektorów, możliwie największej szansy na rozwój oraz skuteczne przeprowadzanie zadań zawodowych, także zdalnie.

Co za tym idzie, Microsoft 365 ma do zaoferowania wiele opcji na kreatywną i efektywną naukę oraz jeszcze bardziej bezpieczne i funkcjonalne zarządzanie kompatybilnymi usługami. Od teraz więc Microsoft 365 jest doskonale zoptymalizowany nie tylko pod kątem działalności przedsiębiorstw, ale również rodzin i pojedynczych osób w subskrypcjach w wersji Family oraz Personal.

Sprawdź też nasze:

Nowe aplikacje Microsoft 365 – Family Safety

Pierwszą znaczącą nowością oferowaną teraz przez platformę Microsoft 365 jest aplikacja Family Safety – współpracująca z urządzeniami z systemem iOS, Android oraz Windows. Dedykowana jest szczególnie rodzinom, które troszczą się o bezpieczeństwo swoich bliskich, także o to w cyfrowej rzeczywistości.

Przy jej pomocy możesz wygodnie zarządzać czasem spędzanym przed ekranem komputera, smartfonu oraz przed konsolą Xbox, a także kontrolować przeglądane przez Twoje pociechy treści i strony internetowe. Ponadto, usługa bazując na narzędziach lokalizacji, pozwala na monitorowanie aktualnego położenia członków rodziny. Dowiesz się na przykład dzięki niej, czy Twoje dzieci dotarły do szkoły, czy domu.

Dodatkowe i rozbudowane usługi w popularnych aplikacjach

Pisanie w nowym stylu z Microsoft Word i Microsoft Editor

Narzędzie Microsoft Editor wspierane sztuczną inteligencją umożliwi Ci samodzielne szlifowanie swojego pisarskiego stylu i doskonalenie umiejętności w tym zakresie. Edytor preinstalowany bezpośrednio na aplikacjach Word oraz Outlook posłuży do sprawdzania poprawności gramatyki oraz pisowni, a w wersjach dodatkowych – także do udzielania zaawansowanych podpowiedzi stylistycznych.

Microsoft Edytor w rozszerzonej subskrypcji oceni zatem napisane przez Ciebie treści w kwestii chociażby zwięzłości, czytelności oraz odpowiedniej formy tekstu. Kiedy natomiast zabraknie Ci pomysłów na doszlifowanie poszczególnych zdań, rozwiązanie ma przynieść opcja Zaproponuj Sugestię, która poda swoje redaktorskie propozycje. Nad oryginalnością Twoich tekstów będzie czuwać z kolei funkcja analizująca treści pod kątem plagiatu.

microsoft 365 word editor

Power Point zaprezentuje jeszcze więcej

Jeżeli wystąpienia publiczne sprawiają Ci dyskomfort, ale mimo to musisz podejmować się tego typu zadań, z pomocą przyjdą nowe funkcje Power Point zarządzanego przez algorytmy SI. Dostępny teraz Presenter Coach przeanalizuje tempo wygłaszanej przez Ciebie wypowiedzi, stosowanie przerywników w postaci nieestetycznych wtrąceń i przeciągnięć sylab, a nawet to czy wychodzisz z własną inicjatywą, czy tylko odczytujesz tekst ze slajdów. Wszelkie uwagi oraz wskazówki dotyczące poprawy swojej mowy otrzymasz w czasie rzeczywistym.

Do tego Power Point w Microsoft 365 otrzyma dostęp do narzędzia Designer, który zadba również o wizualną stronę prezentacji. Nie tylko zapewni on możliwość korzystania z tysiąca nowych zdjęć, setki szablonów, filmów czy fontów i ikon, ale algorytmy zasugerują również różne kombinacje ułożenia grafik czy kompozycji na poszczególnych slajdach oraz zamienią naniesione informacje na specjalną oś czasu. W ten sposób tworzone przez Ciebie dokumenty będą bardziej atrakcyjne wizualnie, a samo ich tworzenie dużo prostsze i bardziej intuicyjne.

microsoft 365 powerpoint designer

MS Excel i logowanie do banku

Udoskonalenia w obrębie MS Excel pomogą Ci w lepszym i efektywniejszym zarządzaniu domowym budżetem. Money in Excel, w bezpieczny sposób, ma łączyć się z kontami bankowymi i kartami kredytowymi, co ma pozwolić mu na importowanie i analizowanie wykonanych transakcji oraz sald. Dzięki temu będziesz lepiej kontrolować swoje wydatki na poszczególne grupy produktów czy terminów koniecznych opłat.

Z Microsoft Excel przeanalizujesz jednak nie tylko dane finansowe. Nowe funkcje, zakresy tematyczne i metody typowania informacji zawartych w arkuszach pozwolą Ci także na skuteczniejsze kontrolowanie swojej diety czy rodzaju złapanych Pokemonów. Wszystkie analizy zostaną teraz też wyświetlone w arkuszach z dodatkowymi opcjami wizualizacji.

Microsoft Teams i Outlook łączy i organizuje

Microsoft Teams w przeciwieństwie do Skype, to nie tylko aplikacja czy komunikator do łączenia bliskich oraz współpracowników w czasie rozmów czy wideokonferencji. Dzięki rozszerzonym opcjom może ona teraz wspomóc w codziennym organizowaniu obowiązków, zarówno tych prywatnych, jak i zawodowych. Oprócz tego przy jej użyciu stworzysz na przykład listę zakupów oraz kalendarz zadań i przypiszesz je do poszczególnych osób. Sprawdzisz przy okazji lokalizacje swoich gości, których postanowisz zaprosić do siebie, przez co lepiej dopasujesz czynności przygotowujące na wizytę.

Swój zawodowy harmonogram obowiązków i planowanych spotkań możesz za to przenieść wygodnie do aplikacji Outlook. Dodatkowa wtyczka Play My Email odczyta za Ciebie przychodzące wiadomości pocztowe, a Ty w tym czasie spokojnie zajmiesz się pozostałymi zadaniami. Firma Microsoft podkreśla bezpieczeństwo i prywatność wszelkich danych umieszczanych na swoich usługach danych. Nie musisz więc martwić się o firmowe informacje znajdujące się na poczcie Outlook.

ms 365 outlook calendar

Microsoft Edge Chromium

Microsoft szykuje pewne zmiany i udoskonalenia nie tylko w obrębie swoich usług i aplikacji, ale też w oferowanej, niemalże, autorskiej internetowej przeglądarce. Microsoft Edge Chromium to bowiem połączenie rozwiązań i interfejsu oferowanych w ramach otwartego źródła przez Google, natomiast Microsoft Edge to dotychczasowa przeglądarka producenta.

Nowatorskie i ciekawe rozwiązania Edge Chromium to przede wszystkim kwestie związane z porządkowaniem zakładek, linków oraz kart. Wśród nowych funkcjonalności jest więc możliwość katalogowania źródeł oraz tworzenia pionowych list z otwartymi kartami stron internetowych. Nacisk zostanie oczywiście położony również na kwestie bezpieczeństwa i ochrony danych. Dlatego wtyczka Password monitor będzie dbał o to, aby nasze loginy i hasła nie wyciekły w niepowołane miejsca internetu.

Cena Microsoft 365

Jedyną kwestią, która nie ulega zmianie w platformie Microsoft 365 są ceny za poszczególne pakiety subskrypcji. Będą więc one wynosiły tyle, ile aktualnie w przypadku Office 365. Ponadto, dotychczasowi użytkownicy pakietów zostaną automatycznie przełączeni na nową platformę. Dostępne od dziś subskrypcje Microsoft Family i Personal dadzą też dodatkowy dostęp do, wspominanych wyżej, premiowanych usług, 1 TB pamięci w chmurze OneDrive na osobę oraz 60 minut na połączenia komórkowe za pomocą Skype i zaawansowane funkcje zabezpieczeń.