Słuchawki, które zmieniają zasady gry. Logitech wprowadza ASTRO A50 X z technologią LIGHTSPEED

Wyobraź sobie słuchawki, które dzięki niesamowitej jakości dźwięku, nie tylko przenoszą Cię w sam środek akcji, ale też pozwalają przełączać się między konsolą a PC zaledwie jednym kliknięciem. Brzmi jak science fiction? Od teraz już nie. Okazuje się, że marka Logitech zaproponowała bardzo interesujący headset ASTRO A50 X. Mowa o piątej generacji słynnej serii ASTRO A50, która od lat uchodzi za ikonę wśród słuchawek gamingowych. Dowiedz się więcej.

ASTRO A50 X to nowa era dźwięku w grach

Pełna nazwa nowego modelu słuchawek gamingowych od Logitech to ASTRO A50 X LIGHTSPEED Wireless Gaming Headset + Base Station. Warto jednak zapamiętać jej pierwszą część, bo to właśnie ona bezpośrednio nawiązuje do kultowej serii ASTRO A50, a ta dobrze znana jest graczom na całym świecie. 

Jak na kolejną generację słuchawek przystało, mamy tu wiele innowacji, które w efekcie jeszcze bardziej podkręcają doświadczenia związane nie tylko z efektami dźwiękowymi w grach, ale i np. obsługą sprzętu.  

W zestawie otrzymujemy też stację bazową, która została zaprojektowana dla graczy, korzystających z wielu systemów, którzy chcą uzyskać najbardziej płynne wrażenia podczas grania. Magnetyczna podstawka ładująca z zatrzaskiem sprawia, że słuchawki A50 X są zawsze naładowane i gotowe do gry. 

Wniosek? Jeśli jesteś poważnym gamerem, który ceni sobie jakość dźwięku, wygodę i wszechstronność, ten model jest stworzony dla Ciebie.

Headset dla graczy ASTRO A50 X
fot. Logitech

Dźwięk pełen detali oraz technologia LIGHTSPEED

Sercem ASTRO A50 X są nowatorskie sterowniki audio PRO-G GRAPHENE. Dzięki wykorzystaniu grafenu, materiału o niezwykłej wytrzymałości i przewodnictwie, słuchawki oferują wyjątkową jakość dźwięku, który uwzględnia nawet najmniejsze szczegóły. Bez względu na to, co chcesz usłyszeć. 

W efekcie sprawdzą się doskonale do kontrolowania cichych kroków zbliżającego się przeciwnika, ale również skutecznie podniosą wrażenia np. przy potężnym wybuchu w grze. A co najważniejsze wszystko to serwują w bardzo realistyczny sposób.

Gamingowe słuchawki Logitech otrzymały również 24-bitową technologię łączności bezprzewodowej LIGHTSPEED, która gwarantuje stabilne połączenie i profesjonalny dźwięk bez opóźnień. To z kolei pozwoli Ci pozostać w pełni zanurzonym w dźwięku, dziejącym się w samym centrum akcji – bez względu na jej wysoką dynamikę.

Inteligentna synchronizacja i zarządzanie dźwiękiem

ASTRO A50 X otwierają nowe możliwości przeżywania tego, co zaproponowali twórcy gier. Dzięki kompatybilności z HDMI 2.1 zapewniają idealną synchronizację dźwięku z najnowszymi osiągnięciami wizualnymi konsol, a Ty możesz cieszyć się grami z wysokiej jakości dźwiękiem, który doskonale uzupełnia wrażenia wizualne. 

Na tym jednak nie koniec, bo jak wiadomo, komunikacja w grach wieloosobowych jest kluczowa. O to też nie trzeba się tu martwić, ponieważ headset ASTRO A50 X i technologia LIGHTSPEED zapewniają, że również Twój głos będzie słyszany przez współgraczy głośno i wyraźnie. Jest to możliwe dzięki zintegrowanemu, 16-bitowemu mikrofonowi o wysokiej rozdzielczości.

Słuchawki ASTRO A50 X upraszczają też proces przełączania dźwięku między słuchawkami a telewizorem, który często bywa problematyczny. Urządzenie automatycznie przełącza wyjście audio na telewizor, gdy słuchawki są umieszczone na stacji dokującej, albo z powrotem przełącza do nich dźwięk, gdy ponownie je podniesiesz.

Headset dla graczy ASTRO A50 X
fot. Logitech

PLAYSYNC to prawdziwa rewolucja w Łączności

Słuchawki ASTRO A50 X to sprzęt dedykowany nie tylko fanom konsoli. Ich najbardziej innowacyjną funkcją jest bowiem technologia PLAYSYNC. Dzięki niej, za sprawą jednego kliknięcia na słuchawkach, można przełączać się między Xbox Series X|S, PS5, a PC/MAC. 

To prawdziwa rewolucja dla graczy korzystających z różnych platform. PLAYSYNC zmienia nie tylko to, co słyszymy, ale i to, co widzimy na ekranie, dostarczając płynnego przejścia między różnymi urządzeniami. 

Cena i dostępność ASTRO A50 X

Słuchawki dla graczy ASTRO A50 X są już dostępne na oficjalnej stronie producenta, w ramach przedsprzedaży za 379,99 USD i mają być dostarczane do klientów w pierwszej połowie 2024 roku. Póki co, nie wiadomo kiedy pojawią się w Polsce.  

Czekając na ich europejską premierę, warto uświadomić sobie, że model ASTRO A50 X to nie tylko kolejny gadżet dla graczy – to prawdziwa rewolucja w sposobie, w jaki doświadcza się gier. Słuchawki Logitech perfekcyjnie scala potencjał gier i dźwięków, czyniąc z nich komplementarną całość. Wszystko za sprawą zaproponowanych technologii, które w gruncie rzeczy mają jedno główne zadanie – sprawić, że każda spędzona podczas gry chwila była po prostu niezapomniana. 

Najlepsze słuchawki Logitech kupisz w x-komie 

Źródła:
  • https://www.logitechg.com/pl-pl/products/gaming-audio/a50-x-astro-wireless-headset.939-002128.html, 
  • https://news.logitech.com/press-releases/news-details/2023/Logitech-G-Launches-New-Flagship-Console-Wireless-Gaming-Headset—the-ASTRO-A50-X/default.aspx