Koncert Twenty One Pilots w grze Roblox. Kiedy i gdzie oglądać?

Roblox to gra internetowa, w której sama rozgrywka to tylko połowa zabawy. Drugą połową jest tworzenie społeczności – zresztą tak jest w przypadku każdej innej gry online. A jak lepiej tworzyć więzi niż poprzez wspólne doświadczanie emocji? Bardzo dobrze rozumieją to twórcy i dlatego organizują koncert Twenty One Pilots w Roblox. Gdzie i kiedy można go oglądać?

Koncert Twenty One Pilots w Roblox – kiedy oglądać?

Amerykański duet w postaci Twenty One Pilots według polskiego czasu wejdzie na wirtualną scenę w grze Roblox już w sobotę o 1:00 w nocy, 18 września. Wydarzenie jest darmowe, jedynym warunkiem jest zalogowanie się lub założenie konta w grze Roblox. Po premierowym występie koncert będzie powtarzany co godzinę. Każdy chętny będzie mógł w nim uczestniczyć niezależnie od swojej strefy czasowej.

Organizator koncertu zapowiada, że każdy uczestnik będzie mógł zdecydować o przebiegu koncertu i być jego częścią dzięki interaktywnym elementom zmieniającym się z każdą piosenką. Do każdego utworu będzie dostosowane odpowiednie oświetlenie i otoczenie napędzane najnowszymi technologiami dostępnymi w Roblox.

Oglądanie powtórek właściwego koncertu również będzie miało swój klimat. Uczestnicy będą mogli kontrolować setlistę, dostając za każdym razem nieco inny występ. Wszystko mają uświetnić unikatowe przedmioty związane z zespołem Twenty One Pilots, które można pozyskać dla swojego awatara już teraz.

A oto zdjęcie zza kulis powstawania koncertu Twenty One Pilots w Roblox:

Kulisy koncertu Twenty One Pilots Roblox
Źródło: Roblox

Viki Gabor w Minecraft, Ariana Grande w Fortnite

Koncert Twenty One Pilots w Roblox to tylko jedno z wielu podobnych wydarzeń, które miały miejsce w ostatnim czasie. Pandemia sprawiła, że muzycy i wytwórnie zaczęły szukać innych sposobów na dotarcie do swoich fanów z nowym materiałem. A gry takie jak: Minecraft, Fortnite czy Roblox są do tego celu idealne. Zrzeszają ludzi z całego świata i umożliwiają bezpieczną organizację koncertów na niespotykaną dotąd skalę.

Na polskim podwórku niedawno miał miejsce koncert Viki Gabor w Minecraft:

Liczba koncertów w grach online i popularność gwiazd biorących w nich udział podpowiada, że tego typu wydarzenia będą miały miejsce coraz częściej i staną się standardowym elementem promocji artystów.

Źródło: Roblox

Zobacz laptopy w x-kom, na których obejrzysz koncert