Johnny Depp jako Hulk, Jaś Fasola jako Superman: aplikacja Reface przekształca selfie w różne postaci

Aplikacja Reface uruchomiła narzędzie sztucznej inteligencji, które zamienia zdjęcie użytkownika w znaną postać. Wystarczy przesłać selfie do aplikacji, a zostanie ono automatycznie zmodyfikowane i przetworzone w wybranego bohatera.

Zmień się w superbohatera albo postać anime

Narzędzia sztucznej inteligencji rosną w zawrotnym tempie pomimo ich kosztowności. Teraz popularna aplikacja do zamiany twarzy Reface uruchomiła narzędzie AI, które przekształca selfie w inną postać.

„AI Avatar” może uchwycić obraz i umieścić go w nowej scenerii, stroju, pozie i wybranej estetyce. Nowe narzędzie pozwala użytkownikom generować kilkanaście gotowych grafik, w których mogą przedstawić siebie jako superbohaterów, piratów i postaci z anime.

Na zdjęciach opublikowanych na blogu Reface kultowy Jaś Fasola za pomocą tego narzędzia zostaje przekształcony m.in.  w Batmana, Spidermana i postać z Gry o tron . W międzyczasie aplikacja zmieniła również Johnny’ego Deppa w Hulka i superbohatera, Kapitana Amerykę.

Johnny Depp Reface
Źródło: Reface

Aplikacja Reface zyskała popularność już wkrótce po wydaniu, czyli w 2020 roku. Jej pierwotnym założeniem było umożliwienie zamiany twarzy na wideo, GIF-a lub mema za pomocą tylko jednego selfie. Z jej działania skorzystały nawet takie gwiazdy, jak Miley Cyrus, Justin Bieber i Elon Musk, którzy podzielili się filmikami ze zmienioną twarzą.

Teraz aplikacja wskoczyła w trend awatarów AI. Udoskonaliliśmy generatywny model sztucznej inteligencji oparty na syntezatorze obrazów typu open source i wzmocniliśmy go naszą technologią zamiany twarzy, która poprawia dokładność narzędzia — możemy przeczytać na blogu aplikacji. Dzięki ogromnemu doświadczeniu Reface w pracy z reprezentacjami ludzkich twarzy AI, AI Avatar może doskonale przenosić unikalne rysy twarzy i zapewniać wyraźniejsze, hiperrealistyczne obrazy.

Jaś Fasola w aplikacji Reface
Źródło: Reface

Jak działa aplikacja Reface?

Działanie aplikacji jest bardzo proste. Funkcja AI Avatar znajduje się na dolnym pasku aplikacji. Po kliknięciu w nią zostajemy poproszeni o wybranie motywu swojej grafiki poprzez zakup pakietu stylów od „CyberPunk” do „Czarna Pantera”.Każdy pakiet stylów jest dostępny za 5,99 USD i zawiera 48 gotowych grafik. W kolejnym kroku nalezy przesłać dziesięć zdjęć portretowych zrobionych pod różnymi kątami, które będą przechowywane przez mniej niż 48 godzin przed usunięciem. Przetwarzanie zajmuje 40-60 minut, kiedy wszystko jest gotowe, aplikacja wysyła powiadomienie.  

W ciągu ostatnich 12 miesięcy aplikację Reface pobrano 70 milionów razy. Startup nie ujawnia udziału grudniowych pobrań zaktualizowanej wersji AI Avatar. 

Przeczytaj też:

Źródło: petapixel