Jodie Foster przeniesie się na Alaskę w obsadzie czwartego sezonu True Detective

Serial „True Detective” zyskał ogromną popularność między innymi dzięki świetnie dobranej parze detektywów, w którą każdorazowo wcielały się supergwiazdy Hollywood. Pierwszy sezon obsadzili Matthew McConaughey i Woody Harrelson. Drugi – Collin Farrel i Rachel McAdams. W trzecim sezonie w rolach głównych wystąpili z kolei Mahershala Ali i Stephen Dorff. Do długo wyczekiwanego czwartego sezonu „True Detective” dołączy natomiast Jodie Foster.

Fabuła True Detective 4

Fundamentem każdego sezonu True Detective produkcji HBO jest para charyzmatycznych detektywów, która prowadząc śledztwo nad makabrycznymi sprawami, niejednokrotnie musi zmierzyć się również z własnymi szarpiącymi od środka demonami. Nie bez znaczenia jest także lokalizacja, która nie tylko stanowi tło dla wydarzeń, ale której koloryt wpływa na nastrój i zachowania bohaterów. Nie inaczej będzie w czwartym sezonie serialu, którego fabuła rzuci nas prosto w objęcia mroźnej Alaski, gdzie w niewyjaśnionych okolicznościach ginie sześciu mężczyzn obsługujących Arktyczną Stację Badawczą Tsalal.

Na drodze do rozwikłania zagadkowych zniknięć staną parze detektywów nadciągające właśnie długie zimowe noce polarne. Wszechobecna ciemność i skute lodem tajemnice obudzą także mrok drzemiący w postaciach nowych śledczych, między innymi Liz Danvers, w którą wcieli się Jodie Foster. Kto będzie jej partnerował? Tego jeszcze nie wiemy.

Jodie Foster w czwartym sezonie kultowego serialu detektywistycznego

Zdobywczyni dwóch Oscarów już nieraz udowodniła, że doskonale sprawdza się w trzymających w napięciu produkcjach. Jedną ze statuetek zawdzięcza roli agentki FBI Clarice Starling odegranej w legendarnym Milczeniu Owiec u boku Anthony’ego Hopkinsa. Popis swoich aktorskich umiejętności dała również w kultowym Taksówkarzu Martina Scorsese i wielu innych rewelacyjnych filmach.

jodie foster milczenie owiec

Ponadto Jodie Foster dała się też poznać po drugiej stronie kamery, jako producentka filmowa. I właśnie w roli producenta wykonawczego wystąpi dodatkowo w czwartym sezonie True Detective. Towarzyszyć jej będą między innymi odpowiedzialny za sukces serii twórca serialu Nic Pazzalato oraz Matthew McConaughey i Woody Harrelson – producenci i odtwórcy głównych ról pierwszej odsłony antologii. Za sterami reżysera i scenarzysty stanie teraz jednak Issa López odpowiedzialna za przyjęte entuzjastycznie Tygrysy się nie boją.

True Detevtive obsypany nagrodami

Pierwsza odsłona True Detective została wyemitowana w 2014 roku i od tamtej pory serial doczekał się aż 13 różnych statuetek i 50 nominacji. Za jego sukces oprócz znanych nazwisk odpowiedzialne są rewelacyjne zdjęcia, dobrze zgrana muzyka, świetnie napisane dialogi, scenariusz i postaci. Których pogłębiona psychologia pozwala poczuć ich emocje i głębiej wsiąknąć w fabułę, która porywa do ostatniego odcinka. Coś czuję w kościach, że i tym razem zarwę nockę, po której prawdopodobnie jeszcze długo nie będę mogła zasnąć.