Jak zorganizować dziecku czas w domu? Propozycje gier dla ucznia od 7 do 9 lat

Dziecko to niezwykle wymagający gracz. Jego niespożyta energia, zapał do podejmowania kilku zadań jednocześnie oraz nieodparta chęć pogłębiania wiedzy na temat otaczającego świata sprawiają, że nie raz i nie dwa ciężko usiedzieć mu na miejscu. Jak więc zająć swoją pociechę na dłużej niż chwilę, jeśli zostaje w domu? Poniżej znajdziecie nasze propozycje gier dla dziecka w wieku od 7 do 9 lat.

Uczeń w domu. O czym trzeba pomyśleć?

Wolny czas można spędzać na wiele sposobów. W dzisiejszym świecie dzieci mają przecież pod ręką wszelkie gadżety technologiczne, na przykład smartfon, konsolę lub komputer. Co, jednak jeśli chcemy, aby czas spędzony w domu był również odskocznią od urządzeń elektronicznych?

Najpierw warto uświadomić sobie, że dzieci w wieku szkolnym dosłownie chłoną wszystko, co je otacza, a więc i rozwijają się bardzo szybko. I mimo że jest to wiek wczesnoszkolny, to właśnie w tym momencie zaczyna się etap ich największej ewolucji intelektualnej. Co więcej, z całą stanowczością trzeba stwierdzić, że rozumieją o wiele więcej oraz o wiele szybciej niż miało to miejsce np. w przedszkolu.

Czy jest zatem coś, co pozwoli na wsparcie ich rozwoju, a jednocześnie zapewni doskonałą frajdę i pozwol na spożytkowanie nieograniczonych pokładów energii? Owszem – gry i zabawy dostosowane do potrzeb i wieku.

Jakie gry wybrać dla dziecka od 7 do 9 lat?

Magia gier i zabaw

Można by pomyśleć, że w dobie komputerów i konsol gry wymarły. Otóż nie do końca jest to prawdą. Pokuszę się nawet o stwierdzenie, że atrakcyjne, integrujące i rozwijające pozycje, skonstruowane z planszy i/lub kilku gadżetów, przeżywają pewnego rodzaju odrodzenie, pojawiając się w nowych wydaniach.

Największą zaletą gier są naturalnie emocje, jakie wzbudzają. Zazwyczaj, już w trakcie przygotowań do rozgrywki gracze układają alternatywne scenariusze rozgrywki. Czasem wystarczy zręczność i szybkie podejmowanie decyzji. Innym razem trzeba będzie strategicznie myśleć albo np. wykazać się czujnością.

Dodatkowo gry i zabawy dla dzieci stwarzają doskonałą okazję do bezpośredniego kontaktu z innymi osobami.  Zatem, jeśli macie więcej niż jedną pociechę, albo sami chcecie spędzić czas w domu wspólnie ze swoim dzieckiem, to stanowią one idealną okazję do integracji. Podczas gry dziecko uczy się współpracy z innymi zawodnikami. Musi także zmierzyć się z całą gamą emocji – od pozytywnych (gdy osiągnie sukces) po negatywne (w razie przegranej).

Hasbro Operacja gra dla dziecka w domu geex

Oferta gier dla dziecka w wieku wczesnoszkolnym

Wśród gier i zabaw dla dziecka w wieku od 7 do 9 lat znajdziecie propozycje podzielone tematycznie oraz ze względu na formę gry. Możecie wybierać spośród gier:

  • edukacyjnych – słownych, liczbowych, pamięciowych;
  • zręcznościowych – ćwiczących m.in. umiejętności motoryczne oraz refleks;
  • planszowych – gry w tradycyjnej, rozkładanej postaci oraz mających np. przykuwającą uwagę oprawę.

Podstawowym kryterium wyboru spośród powyższych propozycji powinno być tak naprawdę to, jakie jest Wasze dziecko. Wiecie przecież najlepiej, co lubi i w czym czuje się dobrze, prawda? Weźcie to pod uwagę, wybierając idealne rozwiązanie na pobyt w domu. 

Polecane gry dla dziecka w wieku od 7 do 9 lat

Hasbro Zgadnij kto to

zgadnik kto to hasbro gra dla ucznia geex

Zgadnij kto to?  powraca w klasycznej formie gry – można ją położyć na stole. Gracz wybiera tajemniczą postać, a następnie zadając pytania, na które można odpowiadać tylko „tak” lub „nie”, próbuje znaleźć tajemniczą postać drugiej osoby. Kiedy wydaje mu się, że wie, kim jest tajemnicza postać przeciwnika, zgaduje jej imię. Mnóstwo radości oraz niesamowity trening dla spostrzegawczości macie z tą grą gwarantowane. 

Zobacz Zgadnij kto to? w sklepie al.to

Hasbro Twister

hasbro twister gra dla dziecka geex

Twister to ruchowa gra pełna kolorów  i gwarantująca świetną zabawę. Lewa noga na zielonym, prawa ręka na czerwonym. Ten, kto utrzyma równowagę – wygrywa. Z kolei, kto upadnie na matę – przegrywa. Twister to pełna śmiechu i kolorów gra zręcznościowa i towarzyska. Nie dość, że zapewni doskonałą zabawę, to jeszcze skutecznie spożytkuje energię Waszej pociechy. 

Zobacz Hasbro Twister w sklepie al.to

Hasbro Monopoly Frozen 2

Hasbro Monopoly Frozen 2 dla ucznia geex

Ta wersja Monopoly łączy klasyczną grę z mroźną tematyką filmów „Kraina Lodu”. Gracze podróżują po planszy, kupując magiczne lokacje inspirowane filmami animowanymi. Monopoly to najbardziej rozpoznawalna gra na świecie. Daje graczom możliwość obracania wielkimi pieniędzmi i szybkiego wzbogacenia się. Rozgrywka jest niezwykle prosta, a daje znakomitą zabawę na wiele godzin. Zabawę, którą docenia każde kolejne pokolenie. 

Zobacz Hasbro Monopoly Frozen 2 w sklepie al.to

Hasbro Jenga Fortnite

Jenga Fornite Hasbro

Zainspirowana grą Fortnite, wyjątkowa edycja Jengi pozwala graczom przeprowadzić szturm na wieżę. Gracz musi zakręcić specjalnym spinnerem, aby dowiedzieć się, jaki będzie jego kolejny ruch: ile pięter musi pokonać i jakie klocki dołożyć. To świetna rozrywka dla fanów Jengi i gry Fortnite. Gra ćwiczy cierpliwość, precyzję i wprawia w doskonały humor. Postaw na Jengę, która narysuje uśmiech na twarzy każdego dziecka. 

Zobacz Jenga Fortnite w sklepie al.to

Trefl 5 sekund edycja specjalna

5 sekund trefl gra dla dziecka geex

Gracze ustawiają na środku pudełko z kartami i losują pytanie, na które odpowiada osoba siedząca na Gorącym Krześle. Kiedy usłyszy pytanie, wystartuje czasomierz odmierzający dokładnie 5 sekund przeznaczonych na udzielenie poprawnych odpowiedzi. Musi je wymyślić, powiedzieć i jednocześnie konrolować czas w klepsydrze. Ma przecież tylko 5 sekund! W 5 sekund liczy się błyskotliwość, refleks i wiedza. Podejmiecie wyzwanie?

Zobacz 5 sekund Edycja Specjalna w sklepie al.to

Mattel Scrabble Junior

scrabble junior mattel gra

Klasyka w dziecięcej odsłonie? Czemu nie. Scrabble Junior zostały tak opracowane, aby dzieci mogły się cieszyć grą podobną do Scrabble dostosowaną do ich wieku. W pudełku znajdują się dwie wspaniałe gry słowne. Pierwsza z nich, „Słowa i obrazki”, przeznaczona jest dla młodszych dzieci. W drugiej opcji starsze dzieci same układają słowa i próbują zestawić literki na kolorowych premiowych polach. Połączcie naukę z zabawą – ze Scrabble Junior to zdumiewająco proste.

Zobacz Scrabble Junior w sklepie al.to

Mattel Nakarm pandę

mattel nakarm pandę geex gra dla ucznia

W tej grze dzieci będą rzucać i łapać piłeczki, by zdobyć jedzenie. Zwierzaki są głodne, ale muszą zapracować na swój posiłek. Nakarm pandę od Mattel to pełna akcji, zabawna gra doskonała do spędzania czasu w domu, w kilka osób. Przygotujcie się na mnóstwo śmiechu, świetnej rozrywki i wielkich emocji. Wybierzcie pandę, trenera i … do dzieła!

Zobacz Nakarm pandę w sklepie al.to

#zostańwdomu i pograj z dzieckiem

Jak widzicie, czas, który dziecko spędza w domu, wcale nie musi kręcić się wokół komputera, smartfona czy tabletu. Istnieje naprawdę wiele sposobów na jego skuteczne urozmaicenie. Skorzystajcie z okazji i postawcie pełne radości chwile. Przekonajcie się, że zabawa może dawać nie tylko rozrywkę, ale również spełniać walory edukacyjne, gdy dziecko powinno zostać w domu.

tarcza