Powrót do przeszłości. Instagram chce wrócić do chronologicznego wyświetlania postów

Dawno, dawno temu na Instagramie posty były wyświetlane chronologicznie. Potem przyszedł czas reklam i algorytmów. To sprawiło, że przeglądanie zdjęć straciło na wartości i większość osób zaczęło je pomijać na rzecz Instastory. Trochę czasu zajęło, żeby zauważono, że coś poszło nie tak, ale doczekaliśmy się. Wszystko wskazuje na to, że Instagram zamierza wrócić do chronologicznego wyświetlania treści.

Chronologiczne posty na Instagramie mają powrócić

Po co zmieniać to, co się sprawdza? Odpowiedź może być tylko jedna – dla pieniędzy. Podczas gdy Instagram pierwotnie wyświetlał wszystkie posty w porządku chronologicznym, aktualizacja z 2016 r. zaczęła priorytetyzować posty zgodnie z algorytmem. Zmiana spotkała się z ostrą krytyką, a wielu użytkowników próbowało znaleźć obejścia. Nie robiło to jednak na Instagramie większego wrażenia.

Na szczęście wygląda na to, że wytrzymali tylko 5 lat narzekań i zauważyli, że większość użytkowników nie przejmuje się zbytnio ich algorytmem. Teraz na oficjalnym koncie Instagrama ogłoszono, że trwają prace nad nowymi sposobami sortowania kanałów przez użytkowników – w tym wreszcie przywróceniem możliwości przeglądania ich chronologicznie.

„Chcemy, aby ludzie mieli znaczącą kontrolę nad swoim doświadczeniem na Instagramie. Eksperymentowaliśmy z Ulubionymi i sposobem na decydowanie, czyje posty chcesz widzieć wyżej, teraz pracujemy nad opcją wyświetlania postów osób, które śledzisz w porządku chronologicznym.”

Posty na Instagramie

„Chcemy jasno powiedzieć, że tworzymy nowe opcje — zapewniając ludziom większy wybór, aby mogli zdecydować, co jest dla nich najlepsze — nie przełączając wszystkich z powrotem do kanału chronologicznego” — napisał na swoim Twitterze Instagram . „Możesz spodziewać się więcej na początku przyszłego roku!”

Oczywiście wcale nie musi to oznaczać, że upragniona funkcja pojawi się od razu w przyszłym roku, tylko że pojawi się więcej informacji na jej temat. Ale tak czy inaczej, wszystko wskazuje na to, że jesteśmy o krok bliżej do powrotu funkcji, której użytkownicy Instagrama pożądali od dawna.