„I Am Batman” – fanowska gra oparta na Batmanie według Tima Burtona

W sieci można obejrzeć materiał demo z kolejnej gry, którym bohaterem jest Batman. Gra jest o tyle warta uwagi, że to po pierwsze produkcja fanowska, a po drugie – oparta jest na universum stworzonym przez Tima Burtona. Wiele osób traktuje je tyleż nostalgicznie, co również uznaje je za definitywną mroczną i gotycką wersję Człowieka Nietoperza. Czy i kiedy będzie można zagrać w „I Am Batman”?

I don’t know if it’s art, but I like it! – Batman i Gotham City w zaprezentowanym gameplay’u

Zaprezentowane w sieci demo to dzieło Osmany’ego Gomeza, występującego w social mediach jako Indie Path, oparte na Unreal Engine 4. Materiał bardzo dobrze oddaje klimat filmów Tima Burtona – Batman z  1989 roku oraz Powrót Batmana z roku 1992. Pojawiają się znajome kreacje – Batman wzorowany jest na Michaelu Keatonie, Joker na Jacku Nicholsonie, a Pingwin – na Dannym DeVito. Zwiedzamy takie lokacje jak Batjaskinia z komputerem i platformą Batmobila,  Gotham City z jego charakterystyczną architekturą oraz Batsygnałem na niebie oraz wnętrze zdemolowanego przez Jokera i jego ludzi Muzeum Flugelheima.

Przejazd do i po Gotham oraz spacer po ulicach jest o tyle sympatyczny, że o ile scenografia w filmach Burtona robiła wrażenie i wryła się w pamięć, o tyle jednak przy kolejnych seansach można mieć wrażenie ograniczenia przestrzeni (zwłaszcza w przypadku Powrotu), a miniatury i tła aż za bardzo rzucają się w oczy. W demo I Am Batman można wreszcie zobaczyć miasto z nieco bardziej okazałej perspektywy.

Także muzyka Bonny’ego Baeza naśladuje nastrojową oprawę dźwiękową Danny’ego Elfmana. Mówiąc o dźwiękach – postarano się także o oddanie ryku silnika odrzutowego Batmobila.

Źródło: ArtStation

I have given a name to my pain – jak wygląda sprawa premiery i dystrybucji gry?

Kiedy można się zatem spodziewać premiery gry? I tu pojawia się dość bolesny haczyk. Otóż Indie Path już na początku materiału zaznacza, że całość to tylko demo, które nigdy nie ukaże się jako grywalny tytuł. Trudno nie kryć rozczarowania, niemniej pozostaje nadzieja, że projekt zwróci uwagę Warner Bros. i fani Batmana w wersji Tima Burtona doczekają się pełnoprawnej gry.

AKTUALIZACJA 6.05: Projekt zwrócił uwagę Warner Bros., ale nie w taki sposób, jak można byłoby oczekiwać. Demo zostało zdjęte z YT, o czym Osmany Gomez poinformował w osobnym materiale. 

Na otarcie łez jest nadchodzący występ Michaeala Keatona jako Batmana w filmie The Flash oraz komiksowa kontynuacja w postaci Batman ’89, napisana przez współscenarzystę obu filmów – Sama Hamma. Komiks zadebiutuje 27 lipca w postaci cyfrowej, a na październik planowane jest wydanie papierowe w twardej oprawie. Czekamy również na kontynuację The Animated Series, a także na film z Robertem Pattinsonem w roli głównej. Fani mogą sobie również przypomnieć pierwszy film Tima Burtona dzięki Netfliksowi.

Źródło: DC via Comicbook

Mogą sprawdzić także gry retro z Batmanem oraz te, które są dostępne w sklepie x-kom. Polecamy też figurki i gadżety w sklepie al.to.

Źródła: Comicbook, Indie Path, ArtStation