Hotel w klimacie Star Wars. Data otwarcia, atrakcje i ceny… z kosmosu

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że jeden z najbardziej wyczekiwanych hoteli od Disney’a zostanie otwarty już wiosną przyszłego roku. Luksusowy kompleks Gwiezdne wojny: Galaktyczny Starcruiser będzie można odwiedzić w Walt Disney World Resort, znajdującym się na Florydzie. Sprawdźcie, co na ten moment wiadomo o hotelu dla fanów Star Wars.

Pomysł na hotel w stylu Star Wars

Pierwsze pogłoski o możliwości powstania hotelu związanego z tematyką Gwiezdnych Wojen pojawiły się już w 2017 roku.

To właśnie wtedy jeden z najpopularniejszych amerykańskich producentów filmowych przeprowadził specjalną ankietę, która miała pomóc w określeniu zainteresowania tematyką Star Wars wśród potencjalnych klientów. Okazało się, że została ona bardzo ciepło przyjęta, a wyniki jednoznacznie wskazywały na powodzenie projektu, co najpewniej stało się głównym bodźcem do podjęcia niniejszej inwestycji.

Oficjalnie po raz pierwszy ogłoszono ją podczas eventu D23 Expo 2017 w Kalifornii.

gwiezdne wojny logo

Co galaktyczny Starcruiser skrywa w środku?

Hotel z motywem przewodnim w klimacie Gwiezdnych Wojen ma szansę zabrać fanów since fiction do odległej galaktyki i daje im szansę prawdziwie poczuć się niczym w samym centrum odległego wszechświata. Interaktywne, pełne nowoczesnych technologii, a przy tym niebywale realistyczne elementy wyposażenia obiektu, który sam zbudowany został na wzór wielkiego statku kosmicznego, sprawiają, że wszyscy entuzjaści Star Wars po prostu oniemieją z wrażenia.

star wars hotel disney floryda
fot. disneyparks.disney.go.com

Hotelowe pokoje najpewniej zostaną wyposażone w łóżka piętrowe dla dzieci oraz łóżka dla dorosłych w stylu bunkrów Gwiezdnych Wojen. Mówi się też, że w trakcie pobytu „na pokładzie” hotelu Star Wars będzie można wchodzić w interakcje z różnymi postaciami znanymi z kultowej produkcji.

Inną atrakcją ma być jadalnia, która za dnia jest jasną i przyjazną salą, zapewniającą gościom śniadania i lunche, a wieczorem zamienia się w turbonowoczesne, bogate i wielodaniowe centrum dowodzenia, ulokowane gdzieś w przestrzeni kosmicznej.

star wars hotel disney floryda
fot. disneyparks.disney.go.com

Podczas pobytu w kompleksie Gwiezdne wojny: Galaktyczny Starcruiser, wybudowanym przez Disney’a, goście będą mogli także trenować starożytne sposoby posługiwania się mieczem świetlnym. Poznają również wiele ciekawostek na temat filmu, zgłębią historię bohaterów i przekonają się o zależnościach, rządzących odległą galaktyką. 

Jednym słowem goście hotelu stworzonego w stylu Star Wars poczują i przeżyją Gwiezdne Wojny w zupełnie nowy sposób.

Hotel Star Wars – otwarcie i ceny  

Pierwotnie kompleks inspirowany Gwiezdnymi Wojnami miał zostać otwarty jeszcze w 2021 roku, ale (najprawdopodobniej ze względu na pandemię) jego premiera została przeniesiona na wiosnę 2022.

Może to i dobrze, bo dzięki temu fani Star Wars będą mieli więcej czasu na zebranie odpowiedniej kwoty, aby spełnić swoje marzenie. A jest ona iście… kosmiczna.

Jak donosi CNN, Disney podał przykładowe stawki za pobyt w hotelu. Dwie noce mają kosztować odpowiednio:

  • 4809 USD za dwie osoby w kabinie,
  • 5299 USD za trzech gości (dwie osoby dorosłe i jedno dziecko)
  • 5999 USD za czterech gości (trzech dorosłych i jedno dziecko). dziecko).

Oznacza to, że najtańsza opcja równa się około … 18 570 złotych. 

Żródła: cnn.com, disneyparks.disney.go.com, disneyworld.eu, wikipedia.org