He-Man i Netflix, czyli „Władcy wszechświata: Objawienie” – trailer, premiera, inne wiadomości

Na potęgę Posępnego Czerepu! Jeśli w dzieciństwie emocjonowaliście się przygodami obrońcy planety Eternia i jego zmaganiami ze złym Skeletorem, biegaliście z gumowymi podróbkami (lub oryginalnymi figurkami) albo zbieraliście naklejki z kosmicznymi bohaterami, mamy dobre wieści. He-Man trafia na platformę Netflix. Nie mówimy jednak o klasycznej serii, jej sequelu czy remake’u z początku XXI wieku, ale zupełnie nowej produkcji, w której palce macza jeden z bardziej znanych geeków w showbiznesie – Kevin Smith. Co wiemy o „Masters of the Universe: Revelation” („Władcy wszechświata: Objawienie”)?

Jak wygląda fabuła?

W odróżnieniu od wspomnianego rebootu z 2002 roku, nowa seria Masters of the Universe kontynuuje oryginał z lat 80. Ignoruje przy tym wcześniejszy sequel – Nowe przygody He-Mana – który młodzi geekowie mogli oglądać na początku lat 90. w polskiej telewizji. Powracają znani bohaterowie i ich przeciwnicy. Według Smitha zostaną pogłębione wątki nierozwiązane oryginalnej produkcji. Twórcy bawią się mitologią i universum, jednocześnie bardzo nawiązując wizualnie do klasycznych figurek oraz promujących ich grafik.

Fabuła ma kręcić się wokół miecza, którego książę Adam używa, by przemienić się w He-Mana. Czarodziejskie ostrze zaginęło po  straszliwej bitwie, które rozegrała się na Eternii między siłami dobra i zła. Na poszukiwania miecza rusza towarzyszka herosa – wojowniczka Teela. Stawką są – jakżeby inaczej – losy wszechświata.

Zamek Greyskull He-Man Netflix
Źródło: Netflix

Jak wygląda trailer Masters of the Universe: Revelation?

W opublikowanym zwiastunie możemy zobaczyć w akcji zarówno walczących po stronie dobra Teelę i Zbrojnego Męża oraz Czarodziejkę, jak i złego Skeletora i jego żołnierzy – Trap Jawa, Beast Mana czy Tri-Klopsa. Nie brakuje również samego Adama, przemieniającego się w He-Mana, oraz jego kocura Cringera, który zmienia się w Kota Bojowego. Wszystkiemu przygrywa epicki pop rockowy kawałek z lat 80.: Holding Out For A Hero w wykonaniu Bonnie Tyler.

Nowy trailer

2 lipca Netflix zaprezentował kolejny zwiastun, który odsłania nieco więcej kart. Pokazuje nam świat Eternii, zdradza co nieco odnośnie do wątku miecza, a także pozwala zobaczyć Teelę w nieco odmienionej stylówce, która budzi skojarzenia z heroinami w stylu Imperator Furiosy z ostatniego Mad Maksa. Nie brakuje akcji, znajomych twarzy (i pysków), a wiele wskazuje na to, że zobaczymy metamorfozę Skeletora w potężniejszą istotę.

Kogo mamy w obsadzie?

Do udziału w nowym serialu zaproszono prawdziwą śmietankę. Niektóre głosy można już usłyszeć w zwiastunie. Adam i He-Man to znany m.in. z Pamiętników wampirów i Supergirl Chris Wood. Jego nemezis, Skeletor, to sam Joker i Luke Skywalker, czyli Mark Hamill. Teeli głosu użycza postrach wampirów – Sarah Michelle Gellar, a sojuszniczce Skeletora, Evil Lynn – Cersei Lannister, czyli Lena Headey. Zbrojny Mąż to inny weteran Gry o tron – Liam Cunningham.

Teela He-Man Netflix
Źrodło: Netflix

Prócz tego w obsadzie są też Batman (Kevin Conroy jako Mer-Man), Batgirl (Alicia Silverstone jako królowa Marlena) oraz inny Batman (Diedrich Bader jako król Randor i Trap Jaw) i inny Joker (Kevin Michael Richardson jako Beast Man), Wonder Woman (Susan Eisenberg jako Czarodziejka), Candyman (Tony Tood jako Scare Glow), Arthur Everest (Griffin Newman jako Orko). Pojawią się też tacy uznani aktorzy dubbingowi, jak Cree Summer (jako kapłanka) czy Phil LaMarr (jako He-Ro) oraz znani z filmów i seriali Stephen Root (Cringer) i Jason Long (Roboto) czy aktor i wokalista Henry Rollins (Tri-Klops).

Rolę Stinkora otrzymał natomiast stały partner Kevina Smitha, gdy wciela się on w Cichego Boba – Jay, czyli Jawson Mewese. Znalazło się też miejsce dla córki twórcy – Harley Quinn Smith (użyczy głosu Illeenie). W obsadzie pojawi się też klasyczny Skeletor, jedna z legend amerykańskiego dubbingu: Alan Oppenheimer (zagra Moss Mana).

Skeletor Netflix
Źrodło: Netflix

Kiedy premiera nowego He-Mana?

Władcy wszechświata: Objawienie zadebiutują na Netfliksie 23 lipca, kiedy to zobaczymy pierwsze pięć odcinków.  Wiemy, że równocześnie z nimi wystartuje poświęcony universum zakulisowy program Revelations: The Masters of the Universe Revelation Aftershow. Prócz Smitha wystąpi tam również Rob David z Mattel Television oraz Tiffany Smith, która w serialu dubbinguje Andrę.

Źródło: Dark Horse

7 lipca ukaże się natomiast pierwszy z oficjalnych komiksowych prequeli serialu od wydawnictwa Dark Horse. Kolejne zeszyty będą dostępne 11 sierpnia, 8 września i 20 października. Również w komiksie istotną rolę odegra miecz He-Mana powiązany ze stworzeniem zwanym Orlaksem, odpowiedzialnym za atak na króla Randora.

Władcy wszechświata: Objawienie – premiera drugiego sezonu

Druga część Władców wszechświata trafią na Netfliksa 23 listopada. Również ma składać się z pięciu odcinków. Przy okazji zaprezentowano nowy plakat serialu.

Władcy wszechświata Objawienie He-Man Netflix drugi sezon
Źródło: CBR

Doczekaliśmy się też trailera. Twórcy, być może dla uspokojenia fanów, postanowili ujawnić tym razem o wiele więcej szczegołów. Dlatego przestrzegamy przed licznymi spoilerami:

Chcecie poznać naszą opinię na temat pierwszego sezonu? Sprawdźcie recenzję.

He-Man na platformie Netflix

Prócz przygód He-Mana na Netfliksie możemy też oglądać przygody jego siostry She-Ry (She-Ra i księżniczki mocy). To jednak reboot, który nie jest powiązany z nową produkcją Smitha.

Podobnie jest z innym serialem z He-Manem – He-Man and the Masters of the Universe, który, jak Revelation, również zadebiutował w bieżącym roku. Jest to jednak kierowany do młodszych widzów reboot serii.

Na Netfliksie znajdziemy też poświęcony universum odcinek serialu The Toys That Made Us.

Czekacie na powrót He-Mana? Byliście lub jesteście jego fanami? Dajcie nam znać w komentarzach.

Sprawdźcie też telewizory, na których obejrzyjcie seriale Netfliksa i nie tylko


Źródło: Netflix, The Verge, Comicbook, Wiki Grayskull, TheMix, Dark Horse, CBR, Wikipedia