TOP gadżetów technologicznych na rok szkolny 2020. Te urządzenia warto mieć w szkolnej wyprawce

Gadżety technologiczne wkroczyły w strefę edukacji już dawno i nic nie wskazuje na to, aby w najbliższym czasie coś w tym zakresie miało się zmienić. Zarówno starsi, jak i młodsi uczniowie z niebywałą łatwością przyswajają wszystkie technologiczne nowinki, z powodzeniem wykorzystując ich potencjał w praktyce. Oto te, których nie powinno braknąć w żadnej szkolnej wyprawce.

Gadżety technologiczne dla ucznia

Nie da się ukryć, że żyjemy w świecie multimedialnych rozwiązań, obejmujących niemal w każdą część życia. Z jednej strony technologia i rozwój nauki są tak szybkie i intensywne, że ciężko wyobrazić sobie współczesną edukację bez ich udziału. Z drugiej, ciężko oczekiwać, że uczeń/student, mając możliwości, jakie niesie za sobą postęp technologiczny, wybierze 5-tomową encyklopedię, by znaleźć w niej konkretną informację, skoro może zrobić to w kilkadziesiąt sekund za pośrednictwem smartfona, uzbrojonego w Internet.

Czy warto postawić na gadżety technologiczne do nauki?

W tym miejscu muszę wyjaśnić, że mówiąc gadżet technologiczny do nauki, mam na myśli coś więcej niż jedynie akcesorium wspomagające edukację. Worek tego typu rozwiązań jest moim zdaniem o wiele bardziej pojemny.

szkoła rok szkolny gadżety dziewczyna edukacja

Biorę tu zatem pod uwagę również ich nieocenioną pomoc przy wyrabianiu niezbędnych podczas nauki umiejętności, np. organizacji pracy. Ważne jest również, aby użytkownie konkretnych akcesoriów technologicznych podczas nauki, czyniło ją po prostu wygodniejszą. Zgodzimy się przecież, że wówczas wszystko przebiega o wiele łatwiej i chęci do przyswajania wiedzy jest zdecydowanie więcej, prawda?

TOP gadżetów technologicznych na rok szkolny 2020

W związku z powyższym postanowiłam przyjrzeć się tematowi akcesoriów do nauki. Co więcej, wybrałam pięć z nich, które zdecydowanie zasługują na miano TOP i nie powinno zabraknąć ich w żadnej szkolnej wyprawce. Mam tu oczywiście na myśli zarówno ucznia szkoły podstawowej, jak i doświadczonego żaka, będącego na końcu swej ścieżki edukacyjnej. Przyjrzyjmy im się.

Dobre słuchawki to podstawa

Wraz z rozwojem nauki naprzód poszła również jej metodologia. Pomoce naukowe typu audiobook są już niemal nieodłączną częścią edukacji. Z kolei w sieci roi się również od rozmaitych tutorialów i filmów, mających na różny sposób pomóc w przyswajaniu informacji.

Wiadomo jednak, że edukacyjny seans z wiadomościami przekazywanymi werbalnie nie mógłby się jednak odbyć bez odpowiedniego osprzętu. Pierwszą rzeczą, jaka przyda się w tym zakresie bez wątpienia dobre słuchawki. Gadżet, który ukochali przede wszystkim fani dobrej muzyki, pozwoli wyciszyć się, uciec od otoczenia i skupić się wyłącznie na nauce.

Polecane słuchawki do nauki


Zobacz wszystkie słuchawki w sklepie x-kom 

Najlżejsza książka świata? Czytnik e-book

Nie ma wygodniejszego sposobu na lekturę niż skorzystanie z czytnika e-book. Decydując się na elektroniczną książkę, uczeń może mieć przy sobie nawet kilkadziesiąt pozycji! Co więcej, z powodzeniem skorzysta z takiego rozwiązania nie tylko w domu czy szkole, ale również np. w podróży i w nocy, kiedy oświetlenie bywa niedostateczne – poszczególne modele posiadają specjalnie zaimplementowane diody podświetlające. 

Ponadto większość obecnie dostępnych czytników, oprócz oczywistej funkcji, posiada również moduły wi-fi, które poprzez transmisję danych internetowych pozwalają np. przeczytać dłuższy artykuł w sieci. Potencjał, jaki dają e-booki jest zatem ogromny i w dzisiejszych czasach przekonuje nawet zatwardziałych zwolenników książek w wersji tradycyjnej.

Polecane czytniki e-book do nauki


Zobacz wszystkie czytniki e-book w sklepie x-kom 

Pendrive – bo niezawodna pamięć (USB) to połowa sukcesu

Nie ma chyba bardziej eksploatowanej przez uczniów pomocy naukowej związanej z technologią niż pendrive. Mając go w zasięgu swojej ręki, uczeń nie musi zabierać ze sobą całego sprzętu, aby wydrukować referat, czy przedstawić długo przygotowywaną prezentację. 

Przenośna pamięć USB zmieści określoną ilość istotnych plików, pozwoli „schować je do kieszeni” i bez trudu odtworzyć na sprzęcie w miejscu, gdzie będą potrzebne. Pomimo kompaktowych rozmiarów pamięci pendrive są w stanie pomieścić do 2 TB danych. Ale, ale! Okazuje się, że w tym przypadku, nie tylko ilość miejsca ma znaczenie. Co jeszcze się liczy? Sprawdź w naszym poradniku: Jaki pendrive wybrać? ABC pamięci masowych.

Zobacz wszystkie pamięci USB dostępne w x-kom 

Powerbank sprawi, że energii wystarczy na wszystko

Dobry powerbank to gadżet, który zapewni uczniowi dostęp do prądu, zawsze, gdy w jego pobliżu braknie gniazdka elektrycznego. Dzięki temu bez trudu naładuje on smartfon, tablet czy wspomniany już czytnik. To akcesorium idealnie odnajdzie się również w trakcie szkolnych wycieczek, podczas których dostęp do prądu jest znacznie ograniczony.

Dodatkową zaletą powerbanków jest również to, że modele funkcjonujące obecnie na rynku są lekkie, zgrabne i wykonane z trwałych kruszców, więc transportowanie akcesorium w żaden sposób nie obciąży ucznia, a może mu jedynie pomóc w kryzysowej sytuacji. 

Zobacz wszystkie powerbanki w x-kom 

Odpowiednie oświetlenie – inteligentne lampy

Co jak co, ale oczu drugich mieć nie będziemy. Podczas długich wieczorów z książką oraz wzmożonej nauki, która potrafi przeciągnąć się do godzin późnonocnych, warto zatem zadbać o odpowiednie oświetlenie. 

Z pomocą w tym zakresie przychodzą inteligentne lampy, które nie tylko perfekcyjnie doświetlą pomieszczenie, ale i pozwolą wygodnie sobą sterować, np. za pomocą smartfona. Za ich pomocą, uczeń zdalnie wyreguluje barwy i temperaturę światła, adekwatnie do swoich potrzeb i tak, aby nie przemęczać oczu zbyt szybko. Co więcej, inteligentne oświetlenie doskonale sprawdzi się również po skończonej nauce, np. podczas relaksu przy filmie albo imprezy z przyjaciółmi.

 

Polecane inteligentne lampy dla ucznia