Filmy online za darmo. Gdzie oglądać bez opłat?

W czasach, kiedy większość usług objętych jest abonamentem, można pomyśleć, że nie ma nic za darmo. W dobie subskrypcji prym wiedzie branża filmowa, ale na szczęście są miejsca w sieci, które udostępniają filmy, seriale i programy za darmo. Mówimy oczywiście o legalnych źródłach. Gdzie oglądać filmy online za darmo? Sprawdźcie w poniższym tekście.

Filmy i seriale za darmo – gdzie oglądać?

Wbrew pozorom miejsc w sieci, które oferują filmy i seriale bez opłat, jest dość sporo. W tym artykule przyjrzeliśmy się, co oferują takie serwisy jak:

  • CDA,
  • TVP VOD,
  • arte.tv,
  • 35mm online,
  • NINATEKA,
  • WP Pilot,
  • YouTube.

Zobacz pełną ofertę telewizorów w x-komie

CDA – największa polska platforma z filmami i serialami online

CDA to platforma, której nie trzeba szerzej przedstawiać, bo zna ją większość polskich filmo- i serialomaniaków. Część biblioteki dostępna jest całkowicie za darmo, zaś za inne produkcje trzeba płacić abonament w ramach CDA Premium. Dostępna jest również aplikacja na telewizory ze smart TV. I uprzedzając pytania – dostępne tam treści są legalne.

cda filmy i seriale

TVP VOD – darmowa platforma Telewizji Polskiej

TVP VOD to usługa Telewizji Polskiej, która ma bogatą bibliotekę filmów i seriali online za darmo. Przeważają w niej polskie produkcje, ale sporo jest też ciekawych, zagranicznych tytułów. Niektóre treści da się oglądać bez logowania, a inne (w tym kanały TVP online) wymagają założenia konta. Przy oglądaniu za darmo trzeba pogodzić się z krótkimi reklamami.

tvp vod filmy, seriale, dokumenty za darmo

arte.tv – ambitne filmy i seriale za darmo

arte.tv można uznać za bazę filmów, seriali i dokumentów, które można uznać za bardziej ambitne, a nie mainstreamowe. Jest to w zasadzie projekt współfinansowany przez Komisję Europejską, który ma za zadanie wspomagać dystrybucję wysokiej jakości wielojęzycznych treści. Filmy można oglądać w sześciu językach, w tym polskim. Dostęp jest darmowy, ale trzeba się zarejestrować.

arte.tv - ambitne filmy i seriale za darmo

35mm online – polskie filmy online

Ktoś lubi polską klasykę? To dobrze się składa, bo serwis 35mm online pełen jest filmów, seriali i dokumentów, które stały się wręcz ikonami polskiej kinematografii. Kapitalne wręcz tytuły dostępne są całkowicie za darmo i nawet nie trzeba zakładać konta, by móc je oglądać.

35 mm online

Ninateka – bardzo duża baza polskich produkcji

Ninateka to platforma bardzo podobna do wymienionej wyżej. Jak możemy przeczytać na stronie, w bazie znajdują się: filmy dokumentalne, fabularne, reportaże, animacje, filmy eksperymentalne, zapisy spektakli teatralnych i operowych, rejestracje koncertów, relacje dokumentujące życie kulturalne i społeczne oraz audycje radiowe. Wszystko to polskie dzieła.

ninateka filmy online

YouTube – całe filmy za darmo

YouTube pełen jest filmów, seriali i dokumentów dostępnych online. Oczywiście mówimy tutaj o kanałach, które materiały udostępniają legalnie, jak np. Kino Świat VOD, Studio Filmowe Tor, Sala Kinowa czy Studio Filmowe Kadr.

całe filmy youtube za darmo

WP Pilot – telewizja online za darmo

Warto zwrócić jeszcze uwagę na WP Pilot, usługę, która obecnie nie ma sobie równych w telewizji internetowej – umożliwia oglądanie 40 kanałów TV za darmo. Jedynym ograniczeniem w wersji darmowej jest brak kanałów HD oraz potrzeba obejrzenia reklam przed włączeniem kanału. Bezpłatny pakiet działa również na terenie krajów Unii Europejskiej, po weryfikacji miejsca zamieszkania.

WP Pilot – ile kosztuje?

Poniżej znajdziecie listę dostępnych pakietów WP Pilot. Ceny są aktualne w dniu publikacji tekstu.

  • Starter Plus – 61 kanałów od 19,99 zł/miesiąc
  • Podstawowy – 100 kanałów od 34,99 zł/miesiąc
  • MAXI – 135 kanałów od 54,99 zł/miesiąc

Ponadto osobno możliwe jest wykupienie pakietu z programami Eleven Sports (4 kanały od 14,99 zł), TVN24 (2 kanały od 9,99 zł) oraz innych, dających dostęp do większej ilości treści.

Darmowe filmy i seriale – jakie serwisy przestały istnieć?

Na koniec trzeba zaznaczyć, że filmów i seriali online za darmo było kiedyś więcej. Wybrane tytuły za free udostępniał Netflix. Darmowy był też dostęp do serwisu Polsat Go, zastąpionego później przez Polsat Box Go. Była też należąca do Polsatu Ipla. Popularna platforma VOD.pl przenosi teraz do Playera, który jeszcze jakiś czas temu oferował część swojej bilbioteki za darmo.

Oferta usług vod online zmienia się regularnie, dlatego informacje podane w tym artykule są aktualne w dniu ostatniej aktualizacji tekstu. Kiedy znów coś się pozmienia, wrócimy z updatem.

Sprawdź również: