Donald Trump powróci do social mediów? Były prezydent USA planuje stworzyć własną platformę

Na przestrzeni ostatnich miesięcy media społecznościowe nie były zbyt łaskawe dla Donalda Trumpa. Wiele jego postów było usuwanych, a konta kilkukrotnie blokowane. Były prezydent postanowił pójść na wojnę z portalami głównego nurtu i istnieją spore szanse, że stworzy on własną, w pełni niezależną platformę.

Amerykańska Albicla, czyli powrót Donalda Trumpa do mediów społecznościowych

W połowie stycznia informowałem Was o polskim Facebooku, czyli portalu społecznościowym Albicla. Ten jednak nie odniósł wyczekiwanego sukcesu i stał się jedynie obiektem żartów oraz wylęgarnią internetowych trolli. Największe portale takie jak Twitter, Facebook czy Instagram mają mocno ugruntowaną pozycję na rynku, można by rzecz, że są swoistymi hegemonami. Pomimo tych faktów, nowi pomysłodawcy w dalszym ciągu starają się tworzyć konkurencyjne portale, które w przyszłości staną się alternatywą dla użytkowników mainstreamowych mediów.

Donald Trump wróci do mediów społecznościowych

Takie działanie zamierza podjąć także Donald Trump, który po utracie posady prezydenta Stanów Zjednoczonych popadł w niełaskę wśród administracji portali społecznościowych. Jego posty na przestrzeni ostatnich miesięcy były wielokrotnie usuwane, zasięgi ograniczane, a profile blokowane bądź nawet usuwane. Wszystko za sprawą tego, że polityk nie stronił od ciętego języka i mocnych wypowiedzi, które wielokrotnie naruszały regulaminy platform. 

Jednak jego posty wielokrotnie przekraczały wszelkie normy już podczas prezydentury, wtedy największe portale nie reagowały. Czy miało to związek z władzą, jaką posiadał Trump? Nie mi oceniać, jednak coś zapewne jest na rzeczy.

Donald Trump stworzy własną platformę social mediów

Biznesowy hochsztapler i dziedzic fortuny zgromadzonej przez swojego ojca jest znany z nieszablonowych pomysłów. Teraz planuje on stworzyć od podstaw własne media społecznościowe na skalę światową. Wieloletni doradca i przyjaciel Trumpa, Jason Miller podczas niedzielnego wystąpienia w Fox News powiedział:

„Myślę, że za około dwa lub trzy miesiące zobaczymy, jak prezydent Donald Trump wróci do mediów społecznościowych, tym razem z własną platformą. […] Ta platforma to będzie coś wielkiego, coś, co całkowicie przedefiniuje warunki gry w social mediach.”

Dodał on także, że poczynania Trumpa będą obserwowane przez miliony osób na całym świecie, a jego wpisy będą popularniejsze bardziej niż chociażby na Twitterze.

Kiedy powstanie platforma Trumpa?

Jason Miller zapytany w wywiadzie o więcej szczegółów rzekł, że chociaż chciałby powiedzieć coś więcej, nie może tego zrobić. Jednak niezależni informatorzy donoszą, że Donald Trump odbył w swojej posiadłości w Mar-a-Lago na Palm Beach kilka bardzo ważnych spotkań z przedstawicielami profesjonalnych firm, które mogłyby zająć się stworzeniem jego własnej platformy.

Donald Trump media społecznościowe

Od momentu niedzielnego wywiadu nie dowiedzieliśmy się niczego więcej. Biuro prasowe byłego prezydenta USA nie odpowiada na pytania stawiane przez dziennikarzy. Jak wiadomo, Donald Trump ma wiele zwolenników, więc stworzona przez niego platforma może w bardzo szybkim czasie stać się hitem wśród jego ugrupowań. 

Nie wiadomo jednak czy nie będzie ona zbyt przesiąknięta polityką i czy administracja będzie respektować wolość słowa. Jeśli tak nie będzie, nie wróżę dobrego scenariusza dla przyszłości platformy. Oczywiście wszystko na pewnym etapie (o ile do niego dojdzie) zweryfikują użytkownicy portalu.

Przeczytaj także: