Darmowe aplikacje do mycia zębów dla dzieci. Jak namówić malucha do dbania o higienę jamy ustnej?

Wyrabianie nawyku mycia zębów u najmłodszych wymaga sporej cierpliwości. Odpowiednie argumenty i adekwatne atrybuty, zachęcające malucha do systematycznego dbania o higienę jamy ustnej, to tylko początek drogi do zdrowego uśmiechu. Niestety, sama szczoteczka i kolorowa pasta bardzo często mogą okazać się niewystarczające. Jak zatem przekonać milusińskich, że dbanie o zęby nie musi być przykrym i monotonnym obowiązkiem? Sprawdź darmowe aplikacje do mycia zębów dla dzieci.

Mycie zębów u dzieci

Nie jest tajemnicą, że nie wszystkie dzieciaki są skore do mycia zębów. Ba, namawianie ich do tego kilka razy dziennie wymaga niebywałej cierpliwości, konsekwencji i uporu ze strony rodzica. Wszystko przez to, że najmłodsi potrafią bardzo szybko się nudzić, a mycie zębów kojarzą jako czynność monotonną i zupełnie dla siebie nieatrakcyjną.

Bez względu na wszystko, mycie zębów – już od fazy mleczaków, a z czasem podczas pojawienia się uzębienia stałego – jest ogromnie ważne, ponieważ pomaga dbać o właściwy rozwój zębów na jego każdym etapie oraz niweluje ryzyko powstawania próchnicy, ubytków i bolesnych schorzeń, a co za tym idzie, późniejszej konieczności przeprowadzania nie do końca przyjemnych (nie tylko dla dzieciaków) zabiegów dentystycznych.

Jak namówić dziecko do mycia zębów?

Twoja pociecha nie lubi szczotkować zębów, a wytrzymanie 2 minut podczas ich mycia to dla niej po prostu koszmar? Bywa i tak. Jest to jednak znak, że w Waszym przypadku dbanie o higienę jamy ustnej będzie wymagało o wiele więcej zaangażowania i skutecznych zachęt, czasem nawet ze strony wszystkich domowników.

Na szczęście w dzisiejszych czasach jest to znacznie ułatwione. Do dyspozycji masz między innymi różnego rodzaju szczoteczki – tradycyjne, elektryczne lub np. soniczne, a do tego w wydaniu nawiązującym do bajek, filmów i ulubionych bohaterów. Możecie też skorzystać z kolorowych past do zębów, dedykowanych najmłodszym. Skutecznie wprowadzą one nieco kolorów do Waszej łazienki i nadadzą myciu zębów zabawowego charakteru.

Ale to nie wszystko. Z pomocą przychodzą także wspomniane już aplikacje mobilne do mycia zębów. Te dedykowane najmłodszym programy na smartfon fenomenalnie zachęcają milusińskich do dbania o higienę jamy ustnej. Wykorzystując bajkowe motywy, aplikacje do mycia zębów dla dzieci sprawiają, że dzieci wprost nie mogą doczekać się kolejnych łazienkowych spotkań z ulubionymi bohaterami, którzy wraz z nimi będą szczotkować zęby, stając się przy tym wzorem do naśladowania.

Polecane aplikacje do mycia zębów dla dzieci

Większość z aplikacji do mycia zębów została stworzona we współpracy z najpopularniejszymi markami, które na co dzień dostarczają akcesoria niezbędne do utrzymania prawidłowej higieny jamy ustnej. Mowa tutaj między innymi o firmach Oral-B, Aquafresh, czy Philips. Niemniej, szukając najlepszej aplikacji dla swojej pociechy, spotkasz również programy proponowane przez niezależnych autorów. 

Poznaj polecane aplikacje do szczotkowania zębów dla dzieci, wybierz odpowiednią opcję dla swojego malucha i zapewnij mu zdrowy uśmiech oraz mnóstwo zabawy.

Disney Magic Timer firmy Oral-B 

Mowa o aplikacji, która zachęca dziecko do mycia zębów poprzez spotkania z postaciami bajek Disney’a. Znajdzie się tu również coś dla małych fanów Gwiezdnych Wojen, a także bajek wytwórni Pixar. Aplikacja, którą pobierzecie na smartfon lub tablet. Jest kompatybilna z systemem Android oraz iOS. W wersji podstawowej aplikacja jest bezpłatna. 

Niemniej, głównym celem Disney Magic Timer firmy Oral-B jest przypilnowanie, aby maluch mył zęby przez minimum 2 minuty. W jaki sposób? Gdy rusza timer, na obrazie zaczyna wirować szczoteczka, która myjąc go, odsłania kolejne części grafiki, związanej tematycznie z wybranym wcześniej motywem bajkowym. Tylko dotrwanie do końca czasu pozwala na pełne odsłonięcie obrazka, a to sprawia, że dziecko z pewnością nie będzie chciało przerwać mycia przed jego końcem. Genialne, prawda?

Szczoteczki Oral-B kupisz w al.to

Philips Sonicare For Kids

Aplikacja, która sprawia, że dzieciom pojawia się uśmiech na twarzach. Wszystko za sprawą tajemniczego stworka Sparkly’ego, któremu każdorazowo trzeba umyć ząbki – równo przez dwie minuty. Inaczej potworek potrafi się pogniewać, a może nawet rozchorować.  

W trakcie wspólnego szczotkowania, dziecko otrzymuje wskazówki, jak powinno myć zęby, aby przynosiło to zamierzony efekt. Z kolei po zakończeniu każdej sesji mycia zębów, dostaje nagrodę – żetony, które wykorzysta we wspólnej zabawie z fioletowym stworkiem, np. kupując mu ubranka. Ty, jako rodzic, dzięki Philips Sonicare For Kids będziesz mieć natomiast możliwość kontroli postępów dziecka, a nawet kilku pociech na raz, jeśli w domu masz więcej milusińskich.

Aplikacja działa na smartfonach i tabletach z Android i iOS.

Szczoteczki Philips kupisz w al.to

Czyste ząbki z Aquafresh

Prosta, ale niezwykle wdzięczna aplikacja na smartfon i tablet spod szyldu firmy produkującej pastę do zębów to gwarantowany przepis na sukces w drodze po zdrowy uśmiech Twojej pociechy.

Znajdziecie tu mnóstwo kolorowych postaci, w tym wyjątkowego kapitana Aquafresha. Wszystkie wykonują zabawne tańce, przeplatane wskazówkami, które dotyczą prawidłowego mycia ząbków. Ukończenie każdego kolejnego szczotkowania odsłania coraz więcej możliwości, np. nowe rodzaje muzyki, tańców i dodatkowe postacie. Zabawne animacje skutecznie przykuwają uwagę dziecka podczas obowiązkowych dwóch minut szorowania zębów.

Aplikację odpalicie na smartfonie i tablecie, a pobierzecie w Sklepie Play oraz AppStore.

Pokemon Smile

Pozycja obowiązkowa, jeśli masz w domu małego fana Pokemonów. Aplikacja Pokemon Smile to program, który za pośrednictwem znanych stworków pomaga uczynić szczotkowanie zębów atrakcyjnie spędzonym czasem. Oprócz tego, że przypilnuje czasu mycia zębów, to również poinformuje, jak prawidłowo je szczotkować, aby było dokładne i efektywne. 

Wykorzystując kamerę urządzenia sprawdza, czy dziecko podczas odliczanego czasu myje zęby, a gdy tylko zniknie z pola widzenia, przypomina o konieczności pokazania się w polu widzenia. Super, prawda? 

To jednak nie wszystko. Każde szczotkowanie związane jest z bonusami, które motywują dziecko do podejmowania wyzwania, oraz dzięki którym ma możliwość zbierania np. kolejnych Pokemonów.

Aplikacja Pokemon Smile jest dostępna na Android oraz iOS.

Brushing Hero

Czy szczotkowanie zębów może stać się rozrywką? Zdecydowanie, jeśli postawicie na Brushing Hero. Aplikację, która oprócz tego, że pomaga zmotywować maluchy do mycia zębów jest dla nich wspaniałą formą gry i rozrywki. Program powstał w celu zachęcenia dzieci do częstszego i dokładniejszego mycia zębów – tylko w ten sposób będą mogły pokonywać kolejne levele, ponieważ każde mycie zębów to starcie z wrogiem i próba jego unicestwienia, a tym samym wygrania wojny.

Podobnie do aplikacji z Pokemonami, Brushing Hero wykorzystuje aparat urządzenia, aby jak najbardziej zintegrować się z najmłodszymi, wprowadzając ich do bajkowej krainy rycerzy i smoków. Im częściej i lepiej zęby są szczotkowane, tym więcej bonusów dziecko jest w stanie uzyskać, co daje mu przewagę w kolejnym starciu z bajkowymi potworami.

Brushing Hero jest dostępne w Sklepie Play oraz AppStore.