Cały kilkuosobowy zespół odpowiadający za wcześniej wspomniany tytuł był mocno wciągnięty w Gaming. Dlatego też po pracy grywali oni zwykle w League of Legends i komunikowali się ze sobą przy pomocy wbudowanego w produkcję czatu głosowego Voice over IP (VoIP). Jednoznacznie stwierdzili, że jest on tak słabej jakości, że trzeba będzie z niego zrezygnować. Jednak na rzecz czego? Jedynymi dużymi platformami dostępnymi w tamtym okresie były TeamSpeak i Mumble, a jak wiadomo, oba programy są dość archaiczne. Postanowiono zatem opracować własny, bardziej przyjazny użytkowi komunikator, który będzie mógł działać w tle przy minimalnym w pływie na wydajność.
Zrealizować plan Discord
Jednak początki Discorda nie były tak proste, jakby się to mogło wydawać. Budżet, jaki udało się zgromadzić po sprzedaży OpenFeint został dosłownie mówiąc utopiony we Fates Forever, które nie przyniosło dochodu. Studio jednak postanowiło nie spocząć na laurach i szukało inwestorów. Pierwsze fundusze pozyskano z inkubatora przedsiębiorczości YouWeb 9+, a kolejne z kapitału Benchmark i Tencent. Tak o to w maju 2015 roku uruchomiono domenę discordapp.com (aktualnie discord.com).
Klient Discorda został zbudowany na bazie platformy Electron przy użyciu technologii webowych. Pozwoliło to twórcom na zbudowanie wieloplatformowego oprogramowania. Dlatego też aplikację możesz pobrać na iOS, Androida, Linuxa, Windowsa czy Maca. Nie lubisz instalować zbędnych aplikacji na komputerze? Żaden problem, ponieważ możesz używać komunikatora w przeglądarce.