Xiaomi umie w święta. Wprowadza ogrzewacz do rąk, który dodatkowo jest… powerbankiem

Za oknem pojawia się pierwszy mróz, a to znak, że zima i święta tuż, tuż. Nadszedł czas, kiedy światowi producenci pieczołowicie przygotowują się do sezonu zakupowej gorączki, prześcigając się w promowaniu dotychczasowej oferty, ale i wprowadzając na rynek coraz to nowsze i ciekawsze rozwiązania. Jednym z takich pomysłów jest ogrzewacz do rąk /powerbank, pokazany ostatnio przez Xiaomi Youpin. Co oferuje?

Xiaomi gwarantuje ciepłe ręce i mnóstwo energii

Chiński gigant nie przestaje zaskakiwać i tuż przed rozpoczęciem świątecznego sezonu wprowadza swój autorski ogrzewacz do rąk. I to nie byle jaki. To innowacyjne urządzenie otrzymało technologię samoograniczania temperatury PTC, która jest w pełni bezpieczna dla użytkownika. 

Mówiąc wprost, ma ona za zadanie regulować temperaturę, tak aby była adekwatna do sytuacji, w której znajdzie się osoba korzystająca z urządzenia, oraz aby zawsze pozostawała stabilna. Dzięki temu ogrzewacz do rąk Xiaomi ma zdolność nagrzewania się do komfortowej dla swojego użytkownika temperatury, a jej górny próg potrafi sięgnąć nawet 52 ℃.

Należy oczywiście zaznaczyć, że ogrzewacz do rąk Xiaomi to urządzenie elektroniczne, napędzane mocą, którą czerpie z zaimplementowanego w sobie, pojemnego akumulatora. Pojemność baterii wynosi tu aż 5000 mAh, a gdy akumulator jest w pełni naładowany, ogrzewacz potrafi przełączać się automatycznie między niską a wysoką temperaturą. Na jednym ładowaniu jest z kolei w stanie grzać nieprzerwanie od 2 do nawet 4 godzin.

ogrzewacz do rąk.powerbank xiaomi
źródło: gizmochina.com

Funkcja powerbanku

Oprócz funkcji, która znajdzie swoje zastosowanie w nadchodzącym, świąteczn-zimowym sezonie, gadżet od Xiaomi Youpin sprawdzi się również jako… powerbank. Okazuje się, że urządzenie to jest w stanie pełnić zamiennie funkcję przenośnego banku energii i umożliwić ładowanie innych sprzętów elektronicznych. Pojemnościowo jest w stanie ładować iPhone’a12, a dzięki konstrukcji z kablem USB ZMI potrafi zrobić to o 54 minuty krócej, niż przy użyciu ładowarki 5 W.

Sprzęt jest również kompatybilny z innymi inteligentnymi urządzeniami, np. smartfonami czy akcesoriami wearables. Może także bezproblemowo ładować urządzenia o niskim poborze prądu, np. zestawy słuchawkowe. Ponadto urządzenie posiada wbudowaną diodę LED, która może służyć jako latarka.

Niestety, z funkcji ogrzewacza do rąk i powerbanku nie można korzystać jednocześnie. Co prawda, urządzenie otrzymało wysokiej jakości akumulatory litowo-jonowe, aby zapewnić ochronę wielu obwodów, ale trzeba przyznać, że ze względów bezpieczeństwa byłoby to po prostu nielogiczne. Niemniej, opcja 2 w 1, nawet oddzielnie, jak najbardziej wypada na plus, prawda?

źródło: gizmochina.com

Cena i dostępność

Obecnie ogrzewacz do rąk/ powerbank Xiaomi jest dostępny wyłącznie w kilku zagranicznych sklepach internetowych. Wyceniono go na około 13$, co w przeliczeniu daje niecałe 50 zł. Nie ma informacji, kiedy i czy sprzęt trafi do Polski.

Korzystając z okazji, zobacz powerbanki  Xiaomi dostępne w x-kom

 Źródło: gizmochina.com