Bezpłatny okres próbny w Apple Music zostaje skrócony do jednego miesiąca

Bezpłatny okres próbny to opcja, z której chętnie korzysta wiele osób. Do tej pory, aby zachęcić użytkowników do korzystania ze swojej usługi, Apple proponowało aż 3 darmowe miesiące próbne. Teraz każdy, kto zarejestruje się w Apple Music, otrzyma tylko miesiąc bezpłatnego korzystania z usługi.

Apple Music za darmo tylko przez miesiąc

Masz mniej czasu, aby zdecydować, czy Apple Music jest dla Ciebie odpowiednią usługą strumieniowego przesyłania muzyki. Od teraz użytkownicy, którzy zarejestrują się na bezpłatną wersję próbną, otrzymają tylko jeden darmowy miesiąc, co w porównaniu z poprzednimi trzema, jest sporą zmianą.

apple music

Trzymiesięczny bezpłatny okres próbny znacząco odróżniał Apple Music od konkurentów, takich jak Spotify. Oferta ta obowiązywała od samego początku istnienia usługi, a więc od 2015 roku. I chociaż prawdopodobnie nigdy nie poznamy oficjalnego powodu, dla którego Apple zdecydowało się na taki krok, istnieje duża szansa, że decyzja sprowadza się do prostej ekonomii. 

Na samym początku Apple nie musiało płacić tantiem dla utworów, które użytkownicy przesyłali strumieniowo podczas bezpłatnego okresu próbnego w Apple Music. Później, po tym jak Taylor Swift skrytykowała takie działanie, firma zmieniła swoją politykę. Teraz, dzięki skróceniu okresu próbnego, Apple może szybciej odzyskać koszty pozyskania nowych abonentów platformy.

Apple Music skróciło darmowy okres próbny

Warto zaznaczyć, że zmiany w Apple Music nie dotyczą cen. Za pakiet Studencki wciąż zapłacimy 9,99 zł miesięcznie, pakiet Indywidualny kosztuje 19,99 zł miesięcznie, a Rodzinny do maksymalnie 6 osób – 29,99 złotych miesięcznie.

Mimo że standardowy bezpłatny okres próbny został skrócony do jednego miesiąca, istnieje kilka sposobów na uzyskanie dłuższych bezpłatnych wersji próbnych. Klienci, którzy kupują nowe produkty Apple, takie jak AirPods, HomePod Mini lub dowolne urządzenie Beats mogą wciąż cieszyć się sześciomiesięczną bezpłatną subskrypcję Apple Music. Jest jednak haczyk, nie możesz skorzystać z więcej niż jednego bezpłatnego okresu próbnego z tym samym identyfikatorem Apple ID.