Najlepsze aukcje WOŚP 2022. Sprawdź, co przygotował (nie tylko) x-kom

Cały rok zbierasz do słoika drobniaki, aby w styczniu wymienić je na charakterystyczne, czerwone serduszka od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy? Dobrze się składa. W tym roku oprócz naklejki, możesz zdobyć również wyjątkowe przeżycie lub niecodzienny przedmiot. Wystarczy, że wygrasz licytację. Konkurencja nie śpi, dlatego już teraz sprawdź, co przygotował x-kom, ale też Karol Strasburger, prezydent Wrocławia, czy… David Hasselhoff.

Dołącz do licytacji motocykla od x-komu i ujarzmij Monstera

Z okazji okrągłego, 30. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, x-kom przygotował naprawdę ogromną maszynę. Licytacja dotyczy unikatowego motocykla Ducati Monster. Wersja Gaming RGB jest Ci zapewne znana, bo przy tworzeniu, była inspirowana jednośladami z cyberpunkowych gier. Pojazd powstał dzięki połączeniu sił x-komu, Ducati oraz Lenovo. Dzięki temu, że został pomalowany w barwy 30. finału WOŚP, zwycięzca lub zwyciężczyni licytacji będzie wspominać ten wyjątkowy dzień przez długi czas.

Ten motocykl to prawdziwy Monster. Waży 166 kilogramów, zapewnia moc 111 KM przy 9250 obrotach na minutę. Ta maszyna to wyzwanie jedynie dla najlepszych. Tęsknisz za graniem w „Cyberpunk”? Dzięki temu motocyklowi możesz stać się V w prawdziwym życiu. Podejmiesz się tego wyzwania?

Najlepsze aukcje WOŚP 2022 – pamiątki po celebrytach i gwiazdach sportowych

Aukcje WOŚP to już tradycja. Wiele osób niecierpliwe wyczekuje czasu, w którym może zdobyć wyjątkowe pamiątki po swoich ulubionych sportowcach, aktorach i aktorkach oraz celebrytach i celebrytkach. Nie inaczej jest również w 2022 roku. Czeka na Ciebie mnóstwo ciekawych licytacji, my jednak przedstawiamy te subiektywnie najciekawsze. 😉 Kto z nas nie chciałby poczuć się jak Tomasz Knapik, mówiąc do jego mikrofonu?

WOŚP 2022 – mikrofon Tomasza Knapika

Dziennikarz Maciej Knapik, syn znanego lektora, przekazał na aukcję WOŚP prywatny mikrofon swojego zmarłego ojca. Wcześniej znajdował się w domowym gabinecie Tomasza Knapika, więc rzeczywiście korzystał z niego na co dzień. Jurek Owsiak potwierdził, że mikrofon jest w dobrym stanie i spokojnie nada się do dalszych nagrań. „Aukcja WOŚP – osobisty prywatny mikrofon mojego śp. taty Tomasza Knapika. Tata wspierał WOŚP i wspiera nadal” – poinformował syn lektora na Instagramie.

W momencie publikowania tego tekstu cena za mikrofon Tomasza Knapika wynosi 13 000 złotych.

WOŚP 2022 – kurtka Kamila Stocha

Aukcje WOŚP 2022 nie mogłyby odbyć się również bez pamiątek po znanych sportowcach. W tym roku można wziąć udział w licytacji kurtki Kamila Stocha – skoczka narciarskiego, reprezentanta Polski i czterokrotnego olimpijczyka. Taki przedmiot to świetne rozwiązanie dla wszystkich miłośników skoków narciarskich. Fundacja WOŚP poinformowała, że kurtka znalazła się już kiedyś na licytacji, jednak nie została odebrana, dlatego ponownie, w nowym wydaniu trafia na stół aukcyjny.

Kamil Stoch nosił tę kurtkę w sezonie 2018/2019 – na przykład podczas uroczystej dekoracji medalowej Mistrzostw Świata w Seefeld.

Jurek Owsiak WOŚP 2022
źródło: aukcje.wosp.org.pl

WOŚP 2022 – bojka ratunkowa od Davida Hasselhoffa

Pamiętasz przystojniaka ze „Słonecznego Patrolu”? Podczas zimnych, styczniowych dni, możesz zapewnić sobie odrobinę lata i wziąć udział w licytacji bojki ratunkowej podpisanej przez amerykańskiego aktora Davida Hasselhoffa. Podczas służbowego pobytu w Jeleniej Górze, serialowy Mitch podpisał bojkę, stworzoną na wzór tej, której używał właśnie w „Słonecznym Patrolu”. Jeżeli z sentymentem wspominasz oglądanie tej produkcji, bojka ratunkowa od samego Hasselhoffa z pewnością sprawi Ci radość.

WOŚP 2022 – przeprosiny od „Pudelka”

Portal plotkarski „Pudelek” zaoferował niecodzienny przedmiot na licytację. Kontrowersyjna strona chce wykorzystać swoje zasięgi i zamiłowanie do nagłośniania skandali i… przeprosić Cię. „Pudelek” ciągle kłóci się z celebrytami i celebrytkami w sądach, co jakiś czas na stronie głównej pojawiają się przeprosiny za uszczypliwe artykuły. W tym roku portal może przeprosić również Ciebie. Za co? Ty powinieneś lub powinnaś wiedzieć najlepiej.

Aukcje WOŚP 2022 – wylicytuj wyjątkowy posiłek

Oprócz osób, które cenią sobie pamiątki po różnych sławnych osobach, jest też szerokie grono ludzi, którzy wolą cieszyć się jakimś konkretnym przeżyciem, wydarzeniem, przygodą. Dla nich również znajdą się aukcje WOŚP 2022. Kto z nas nie chciałby zjeść kolacji z prowadzącym „Familiady”? Nie ma nic lepszego niż dobry suchar przed rozpoczęciem posiłku. Fani i fanki literatury mogą natomiast wziąć udział w licytacji kolacji przygotowanej zgodnie z zaleceniami z trylogii Henryka Sienkiewicza. Smacznego.

Kolacja z Karolem Strasburgerem

Co jest twarde, czerwone i szkodzi zębom? Cegła. To tylko jeden z sucharów, którymi być może przywita Cię Karol Strasburger podczas wspólnej kolacji. Prowadzący „Familiady” przygotował w tym roku możliwość spędzenia z nim czasu. Spotkanie ma odbyć się w „Park Cafe Konstancin” – ta restauracja to wizytówka gminy Konstancin-Jeziorna w Parku Zdrojowym. Co więcej, na kolację możesz zabrać ze sobą osobę towarzyszącą. Warto wcześniej przygotować listę żartów, aby zaskoczyć Strasburgera.

Kotlety mielone od prezydenta Wrocławia

A może zamiast przychodzić na gotową kolację, chcesz spróbować swoich sił w gotowaniu? Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk oferuje wspólne robienie kotletów mielonych. Jak sam zapewnił, jest gotowy do przyrządzania zarówno mięsnych, jak i wege przysmaków. Polityk zaoferował również, że może samodzielnie dostarczyć posiłek na terenie Dolnego Śląska.

źródło: instagram.com/jaceksutryk

Dodatkowo zaoferował również wspólny mecz w tenisa. „Rozegraj mecz tenisowy z Jackiem Sutrykiem! Nieważne, czy jesteś początkujący, czy zaawansowany. Nawet jeśli jeszcze nigdy nie miałeś w ręku rakiety tenisowej, przyjdź i stań na korcie. Chodzi przecież o dobrą zabawę w słusznej sprawie. Zagraj mecz, którego nigdy nie zapomnisz! Pomagaj!” – zachęcają w opisie aukcji.

Kolacja według trylogii Henryka Sienkiewicza

Dla wszystkich moli książkowych przygotowano wielką niespodziankę. Przedmiotem licytacji jest kolacja dla czterech osób według trylogii Henryka Sienkiewicza. To wyjątkowe przeżycie pozwoli na przeniesienie się do świata przedstawionego w „Ogniem i mieczem”, „Potopie” oraz „Panu Wołodyjowskim”. Kolacja odbędzie się w Muzeum Henryka Sienkiewicza na Starym Rynku w Poznaniu. Nie zabraknie również ciekawostek z lektur i zwiedzania muzeum. „Kończ waść, wstydu oszczędź” i weź udział w licytacji.

Kiedy finał WOŚP 2022?

W 2022 roku finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w niedzielę 30 stycznia. Tegoroczne hasło wydarzenia to: „Przejrzyj na oczy. Dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci”. Zaplanuj spacer po okolicy w swoim mieście, wypatruj wolontariuszy z puszką i wyjątkowymi serduszkami.