Aplikacje na telefon, które pomogą spełnić noworoczne postanowienia

Każdy moment jest dobry, by coś zmienić. Jeśli jednak, tak jak ja, potrzebujesz do tego odpowiedniego bodźca, to nie ma lepszej motywacji, niż Nowy Rok. Jak jednak wiadomo, poważne kroki wymagają nie byle jakich, a odpowiednio dobranych narzędzi. W związku z tym postanowiłam zebrać najciekawsze aplikacje mobilne, które pomogą w realizacji najczęściej podejmowanych postanowień noworocznych. Poznaj je wszystkie i nie poddawaj się łatwo.

Nowy rok = nowe postanowienia

Mało kto wyobraża sobie funkcjonowanie w dzisiejszym świecie bez telefonu. Smartfon to narzędzie, które stało się nieodłączną częścią naszego wyposażenia i niemal zawsze mamy go pod ręką. Nie ma co się oszukiwać, że w rozpoczynającym się właśnie roku będzie inaczej. Tym bardziej warto zastanowić się, jak można wykorzystać jego potencjał w realizacji postanowień na nadchodzące 12 miesięcy.

Przysłowiowym AS-em w walce z pokusami i słabą wolą mogą być ukochane przez wielu aplikacje mobilne. Proste, stworzone na telefony i tablety programy, które z doskonałym efektem pozwalają rozplanować, zaaranżować i sukcesywnie realizować noworoczne postanowienia. 

aplikacje na telefon postanowienia noworoczne

Koniec z nałogiem palenia

Jednym z najczęściej powtarzanych postanowień noworocznych jest chęć rzucenia palenia. Jeśli i Ty chcesz pozbyć się tego nieprzyjemnego nałogu raz na zawsze, koniecznie zadbaj, aby w 2021 w końcu się to udało i zainstaluj pomocnika w postaci aplikacji mobilnej. Specjalnie skonstruowany na smartfon program genialnie zadba o odpowiednią dawkę motywacji oraz poszerzy Twoją wiedzę na temat zdrowia. Pokaże Ci też, ile pieniędzy jesteś w stanie zaoszczędzić, kiedy – mówiąc wprost – nie puszczasz ich z dymem.

EasyQuit

EasyQuit to aplikacja, która idealnie sprawdzi się u wszystkich, którym brakuje motywacji do zerwania z tym uciążliwym nałogiem. Znajdziesz ją w sklepie Play oraz w AppStore.

Aplikacja EasyQuit pomaga rzucić palenie powoli. Dzięki niej masz możliwość stworzenia spersonalizowanego planu działania. Po kolejnych przebytych etapach dowiesz się, jak zbawienny wpływ na Twoje zdrowie ma każdy kolejny dzień bez papierosa. Dodatkową motywacją będą również statystyki dotyczące zaoszczędzonych pieniędzy, a w walce z chęcią zapalenia pomogą dostępne tu „odciągacze uwagi” w formie gier i artykułów.

Dieta i trening w domu?

Kto z nas choć raz nie zarzekał się, że w ciągu kolejnego roku będzie dbał o dietę i zgubi zbędne kilogramy? Niestety, często jest tak, że zapał, który towarzyszy nam przy podejmowaniu tej odważnej decyzji, obumiera wraz z pierwszym topniejącym śniegiem, czyli niedługo po sylwestrze. 

Warto zatem zaopatrzyć się w mobilnego pomocnika, który odpowiednio zmotywuje nas do walki o szczuplejszą sylwetkę, a dzięki spersonalizowanym treningom i różnorodnym dietom zadba również o nasze zdrowie. Szczególnie, że w obecnej sytuacji na świecie, korzystanie z siłowni, basenów, zajęć fitness czy np. prywatnych konsultacji dietetycznych, może być znacznie utrudnione.

Schudnąć w 30 dni

Schudnąć w 30 dni to godna polecenia aplikacja, która w swojej podstawowej wersji jest zupełnie darmowa. Znajdziesz w niej skrupulatnie skonstruowany program ćwiczeń i dietę, która z założenia ma pomóc w utracie zbędnych kilogramów i wdrożyć zdrowe nawyki żywieniowe. Twórcy Schudnąć w 30 dni zapewniają, że pierwsze efekty zobaczysz już w ciągu miesiąca.

Aplikacja dostępna jest dla systemów Android oraz iOS. Jej lekka i przejrzysta forma sprawia, że będziesz mieć możliwość swobodnego kontrolowania swoich postępów w odchudzaniu, włączając w to np. liczbę spalonych na bieżąco kalorii. Skutecznie poprawisz swoją kondycję fizyczną, a dodatkowo szybko i bez zbędnego wysiłku zrzucisz zbędne kilogramy.

W Schudnąć w 30 dni masz do wyboru wiele rodzajów ćwiczeń, np. na brzuch, pośladki, talię, a także ćwiczenia aerobowe lub cardio. Oprócz szczegółowej instrukcji znajdziesz tutaj również animowane demonstracje ćwiczeń, co sprawia, że możesz traktować ten program jako wirtualnego, prywatnego trenera, zamkniętego we własnym smartfonie. Czy to nie genialne?

Oprócz tego w tej motywującej aplikacji znajdziesz również przykładowe jadłospisy na każdy dzień, które w prosty sposób zmodyfikujesz „pod siebie” lub stworzysz z nich poręczne listy zakupów.

Więcej książek?

W tym roku planujesz mieć więcej czasu dla siebie, pracować nad rozwojem umysłowym, a przede wszystkim w końcu nadrobić zaległości w literaturze? Postaw na aplikację do czytania, która nie tylko umożliwi wygodny odbiór treści, ale również pozwoli je w prosty sposób dostosować do swoich potrzeb oraz uporządkować tak, aby ich czytanie z poziomu smartfona było jeszcze wygodniejsze.

ReadEra

ReadEra to aplikacja do czytania treści na smartfonie z Androidem, posiadająca niezwykle przyjazny interfejs. Co ważne, obsługuje większość formatów tekstowych, w tym: EPUB, PDF, DOC, RTF, TXT, DJVU, FB2, MOBI itd. Szybko i stosunkowo łatwo pozwala także spersonalizować wygląd tekstu pod siebie (czcionka, styl, marginesy). Za jej pośrednictwem możesz też wyregulować jasność ekranu, płynnie przeskakiwać między stronami, czy np. zaznaczać wybrane fragmenty tekstu.

ReadEra działa w trybie offline, dlatego wszystkie treści muszą być zapisane na smartfonie czy tablecie. Później, w momencie, kiedy będziesz z nich korzystać, zostaną automatycznie zaimplementowane i odtworzone w aplikacji. Jej głównymi zaletami są brak reklam oraz przejrzysty i imitujący tradycyjną książkę layout.

Lepsza organizacja wydatków (i nie tylko)

Nowy rok zmusza do refleksji, a niektórych nawet do podejmowania najważniejszych życiowych decyzji. Nic tego tak nie ułatwia jak zaoszczędzone pieniądze. Aby jednak ich odkładanie było efektywne, w ciągu nadchodzących 12 miesięcy warto wypróbować aplikacje na smartfon, które pozwolą w sprawny, jasny i racjonalny sposób zarządzać bieżącymi wydatkami. Jedną z nich jest PanParagon.

PanParagon

Twórcy aplikacji PanParagon twierdzą, że jest ona najlepszym programem do przechowywania paragonów, a przy tym kontroli wydatków. I rzeczywiście, oprócz tego, że PanParagon zbierze wszystkie wydatki w jednym miejscu, to dodatkowo pokaże statystyki wydatków z całego miesiąca, pomoże stworzyć listy niezbędnych zakupów, podsunie gazetki i kody promocyjne na interesujące nas rzeczy oraz umożliwi zarządzanie zakupionymi już produktami, np. w zakresie ich gwarancji.

Trzeba zaznaczyć, że przy wszystkich powyższych funkcjonalnościach, aplikacja PanParagon jest bardzo przyjemnie zaprojektowana i naprawdę da się lubić. Z kolei jej działanie jest niemal błyskawiczne – wystarczy, że nakierujemy aparat smartfona na paragon, a aplikacja sama odczyta z niego najważniejsze informacje, umieszczając je automatycznie w spisie wydatków. 

Funkcją warta uwagi w tej aplikacji jest możliwość przechowywania wszystkich swoich kart lojalnościowych. Dzięki temu zapomnisz o szukaniu każdej oddzielnie w konkretnym sklepie. Tu masz je wszystkie dostępne z poziomu własnego smartfona. I to w jednym miejscu.

PanParagon dostępny jest w sklepie Play, AppStore i AppGallery.

Nauka języka

Jeżeli wraz z nadchodzącym rokiem chcesz nauczyć się nowego języka, albo po prostu podszlifować swój angielski, to aplikacja mobilna we własnym smartfonie powinna Ci to skutecznie umożliwić. Przede wszystkim dlatego, że ogromną bazę wiedzy będziesz mieć zawsze przy sobie. Sprawia to, że nowe słówka, czy zwroty możesz poznawać zarówno w domu, jak i w autobusie czy sklepowej kolejce. 

Programy do nauki języków na telefon skonstruowane są w prosty sposób, a podawane przez nie informacje są starannie weryfikowane przez twórców. Dostarczają również różne formy nauki – od czytania, po zaznaczanie obrazków, quizy czy np. tematyczne filmiki.

Duolingo

Aplikacja Duolingo to jeden z najpopularniejszych programów do nauki języków obcych na smartfony z systemem Android i iOS. Cieszy się nieustającym uznaniem wśród użytkowników, którzy jako jej główny atut wskazują nieskomplikowaną formę. Trzeba jednak zaznaczyć, że mimo swojej prostoty, program dostarcza ogrom wiedzy, ubranej w przyjemne dla oczu grafiki i animacje.

Korzystając z Duolingo masz możliwość zaznaczenia języka oraz poziomu nauki, jaki Cię interesuje. Na początku swojej przygody z programem zostaniesz również poproszony o wykonanie testu weryfikującego naszą wiedzę- pozwoli to adekwatne określić poziom nauki oraz dostosować ją do indywidualnych predyspozycji.

Główną zaletą aplikacji do nauki języków Duolingo są ciekawe, angażujące ćwiczenia i różne formy nauki – pisemne oraz fonetyczne. Znajdziemy tu również bogate zestawienie rebusów i ciekawych quizów.  

Sięgnij po więcej aplikacji na telefon

Trwają ferie, które w tym roku wyglądają nieco inaczej od poprzednich. Ale czy ktoś powiedział, że pozostanie z domu wiąże się z nudą? Jeśli jesteś fanem aplikacji i lubisz dobrą zabawę, sprawdź koniecznie: