Zamień swoje myśli w playlistę. Twórz listy odtwarzania Spotify i Apple Music za pomocą sztucznej inteligencji

Widzieliśmy już, jak technologia OpenAI pisze teksty, tworzy melodie, a nawet projektuje wtyczki – teraz tworzy niestandardowe listy odtwarzania. Dzięki narzędziu PlaylistAI utworzysz wymarzoną listę dla dowolnej myśli, obrazu lub filmu. Wpisz np. tekst „Muzyka pop z początku 2000 roku” lub prześlij obraz, może to być plakat z ulubionego festiwalu muzycznego, a kreator PlaylistAI utworzy dla Ciebie listę odtwarzania.

PlaylistAI – aplikacja, która może stworzyć dobrą, niestandardową listę odtwarzania

Potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiednich piosenek na dziś? Niech sztuczna inteligencja znajdzie je dla Ciebie. Tak może się stać za sprawą aplikacji PlaylistAI, która przez jej twórców nazywana jest „najlepszą aplikacją do tworzenia list odtwarzania w Spotify i Apple Music”.

Aplikacja, która jest dostępna tylko w systemie iOS, generuje listy odtwarzania Spotify i Apple Music w odpowiedzi na dowolny komunikat tekstowy. Jest to aplikacja mobilna, która wykorzystuje sztuczną inteligencję do generowania list odtwarzania na podstawie preferencji użytkownika. Zatem jeśli masz ochotę posłuchać przez trzy godziny popowych hitów z początku lat 90., wystarczy poprosić aplikację, a ona natychmiast wrzuci tę listę odtwarzania do Twojej biblioteki. 

Tak o aplikacji mówi jej twórca: Dziś słuchamy tylko list odtwarzania, które dostarczają nam nasze serwisy muzyczne, jak algorytmiczny kanał społecznościowy. Algorytmy rekomendacji podpowiadają nam, kogo i czego słuchać, a najwięcej uwagi poświęca się topowym artystom. PlaylistAI rozwiązuje ten problem, wypełniając lukę między samodzielnym tworzeniem listy odtwarzania od podstaw a słuchaniem zalecanej listy odtwarzania.

PlaylistAI jest w stanie odpowiedzieć na dość szczegółowe zapytania i może dostarczyć miksy dla określonych scenariuszy, takich jak bieganie, nauka do egzaminu lub sprzątanie domu. Może tworzyć listy odtwarzania składające się z muzyki podobnej do danego artysty, muzyki popularnej w określonej dekadzie, a nawet wybranych artystów, którzy wcześniej grali na znanym festiwalu lub wydarzeniu. 

Oprócz zapytań tekstowych PlaylistAI może pracować z obrazami, dzięki czemu możesz natychmiast zeskanować festiwalowy plakat i utworzyć listę odtwarzania złożoną z muzyki występujących artystów. Jest również w stanie skanować Twoją własną bibliotekę, aby tworzyć spersonalizowane listy odtwarzania zawierające najlepsze utwory i wykonawców z Twojej historii słuchania, coś w rodzaju bardziej konfigurowalnej wersji Spotify Wrapped . 

To jeszcze nie wszystko, bo aplikację możesz wykorzystać także, gdy usłyszysz jakąś fajną piosenkę na TikToku, a nie znasz jej tytułu.  Za pośrednictwem funkcji wideo aplikacja pomoże Ci identyfikować utwory z TikTok i innych filmów online. Pamiętaj, że w tym wypadku musisz zapewnić narzędziu PlaylistAI dostęp do mikrofonu swojego iPhone’a. Następnie aplikacja poprosi Cię o odtworzenie tych utworów na głośnikach, aby mogła korzystać z funkcji rozpoznawania dźwięku. Tutaj jednak przeszkodą może okazać się dźwięk z otoczenia, dlatego warto zadbać o ciszę podczas korzystania z tej funkcji.