To już koniec. Samsung skreśla Galaxy S7 i S7 Edge z listy wspieranych urządzeń

Użytkownicy smartfonów Samsung Galaxy S7 i S7 Edge niestety nie będą już mogli korzystać z regularnych, bo comiesięcznych aktualizacji bezpieczeństwa. Kończy się tym samym pewna era, trwająca aż 3 lata, co w świecie mobilnym i tak jest sporym odcinkiem czasu. Seria S7 przechodzi tym samym do historii.

Galaxy S7 już bez aktualizacji bezpieczeństwa

Nadeszła bolesna chwila. Naprawdę bolesna, bo mimo upływu lat Samsung Galaxy S7 wciąż trzymał się dzielnie, robiąc znakomite zdjęcia i oferując wydajność na flagowym poziomie. To jeden z tych sprzętów, które starzeją się bardzo powoli, a jednocześnie cieszą bardzo długo. Świadczą o tym choćby opinie użytkowników na forach, którzy potwierdzają swe zadowolenie z zakupu flagowców z rodziny Galaxy S7.

Niestety wszystko, co dobre, musi się kiedyś skończyć. Tym razem mamy do czynienia z wykreśleniem przez Samsung serii Galaxy S7 | S7 Edge z listy urządzeń objętych gwarancją aktualizacji bezpieczeństwa. Można uronić łzę.

Samsung Galaxy S7 zdjęcia

Samsung praktykuje 3-letnie wsparcie

Trzeba to powiedzieć jasno – kwestie bezpieczeństwa są dla firmy Samsung niezwykle istotne. Producent bardzo klarownie określa, jak często dostarcza aktualizacje bezpieczeństwa swoim smartfonom. W przypadku flagowców z serii S aktualizacje wydawane są co miesiąc. W innych modelach raz na kwartał.

Tego, jak długo działać będzie program wsparcia bezpieczeństwa systemu dla danego modelu, nie wie nikt. Przykład serii Galaxy S7 pokazuje jednak, że Samsung potrafi aktualizować swe urządzenia przez 3 lata. Mało tego, choć od premiery Galaxy S6 minęły już 4 lata, w lutym 2019 roku smartfon otrzymał łatkę błędu krytycznego. Gest, który się ceni.

Samsung Galaxy S7 aparat
Pozwala to sądzić, że z Galaxy S7 i S7 Edge będzie tak samo. Gdyby wystąpił krytyczny błąd bezpieczeństwa, Samsung zareaguje i wyśle stosowną aktualizację. Obecnie, oprócz Galaxy S7, wsparcia zostaną pozbawione:
  • Galaxy S7, Galaxy S7 Edge, Galaxy A3 (2016), Galaxy A3 (2017), Galaxy A7 (2017)
  • Galaxy J3 Pop, Galaxy J5 (2016), Galaxy J5 Prime, Galaxy J7 (2016), Galaxy J7 Prime, Galaxy J7 Pop
  • Galaxy Tab A 10.1 (2016), Galaxy Tab S2 L Refresh, Galaxy Tab S2 S Refresh, Galaxy Tab S3