Alerty o wysokim tętnie w Apple Watch uratowały życie nastolatki

Okazuje się, że zegarek Apple po raz kolejny stał się częścią wzruszającej historii. Produkt giganta z Cupertino, jako przedstawiciel technologii do noszenia, przyczynił się do wykrycia nowotworu u 12-letniej dziewczynki, a tym samym umożliwił szybkie podjęcie jej leczenia. Kto wie, co by było gdyby nastolatka zgłosiła się po pomoc w późniejszym terminie. Dowiedz się więcej na ten temat.

Apple Watch pomógł zdiagnozować raka

Nie od dziś wiadomo, że Apple Watch to coś więcej, niż akcesorium. To stylowe urządzenie już nie raz i nie dwa pokazało, że stoi również na straży bezpieczeństwa oraz zdrowia użytkowników. Ostatnio znów stało się o nim głośno w tym kontekście. 

Wszystko za sprawą historii 12-letniej Imani Miles, która nosząc zegarek na ręce, zaczęła otrzymywać alerty o zbyt wysokim tętnie. Ich wzmożoną częstotliwość zauważyła jej mama i natychmiast udała się z nią do lekarza, który potwierdził, że dziewczynka przechodzi zapalenie wyrostka robaczkowego. Na tym jednak nie koniec. 

W trakcie zabiegów związanych z wyrostkiem, lekarze odkryli u Imani guza neuroendokrynnego, który niestety zdążył się już rozprzestrzenić na inne organy. Jednak dzięki temu, że dziewczynka pojawiła się w szpitalu niezwykle szybko, możliwe było podjęcie odpowiednich działań (przeprowadzenie zabiegu operacyjnego) i zmniejszenie przykrych konsekwencji tej poważnej sytuacji. 

Matka 12-latki stwierdziła później, że „gdyby nie miała tego zegarka, sytuacja mogłaby zakończyć się o wiele gorzej”. 

Sam zabieg nastolatki zakończył się sukcesem. Dziewczynka przyznała, że obecnie nie rozstaje się ze swoim Apple Watch i zamierza rozpowszechniać swoją historię – tak, aby budować świadomość i podkreślać jego wyjątkowe atuty wśród innych osób. 

Skuteczna prowokacja do wizyty u lekarza

To nie pierwszy przypadek, kiedy wskutek alertów wysyłanych przez Apple Watch, jego użytkownik udaje się do lekarza i dzięki temu otrzymuje odpowiednią pomoc medyczną na czas. Podobne przypadki przytaczane były już tutaj:

💊Apple Watch pomaga wykryć problemy z tarczycą. Przekonała się o tym studentka z Sydney

💊Apple Watch po raz kolejny uratował życie. Tym razem poinformował o specyficznej odmianie zawału serca