6 nowych funkcji Androida. Przydadzą się?

Google na swoim blogu przedstawiło 6 nowych funkcji, które mają sprawić, że korzystanie z telefonów z systemem Androidem stanie się jeszcze wygodniejsze. Wszystkie wprowadzane zmiany związane są z usługami Google, które coraz mocniej integrują się z systemem operacyjnym. Przyjrzyjmy się zatem kluczowym zmianom, jakie zagoszczą na naszych telefonach.

Zabezpiecz swoje konta dzięki systemowi sprawdzania haseł Password Checkup

Począwszy od Androida z numerkiem 9 na telefonach pojawi się opcja sprawdzania haseł pod kątem ich wcześniejszego wycieku. Funkcja opiera się o weryfikację haseł, które każemy zapisywać usłudze Google, w posiadanej przez firmę bazie i wspomniany już system Password Checkup. Jeśli okazałoby się, że hasło które właśnie wpisaliśmy widnieje na liście niebezpiecznych, to otrzymamy natychmiastowe powiadomienie.

password checkup
Źródło: Google

Funkcja wyślij później

Chcesz wysłać wiadomość za jakiś czas, ale już teraz wiesz, że wtedy nie będziesz miał możliwości? Nic prostszego! Od teraz możliwe ma być planowanie wysyłania wiadomości w przyszłości. Całość jest bardzo intuicyjna i pozwala nam wybrać datę i godzinę o której dana informacja ma zostać wysłana. Tutaj dobra wiadomość dla użytkowników starszych telefonów. Funkcja będzie dostępna już w Androidzie z numerkiem 7.

wyślij później
Źródło: Google

TalkBack stanie się jeszcze lepszy

Nowa wersja googlowego czytnika ekranowego TalkBack ma jeszcze lepiej wspomagać osoby z problemami ze wzrokiem. W interakcję z telefonem będzie teraz można wejść przy pomocy ustnych odpowiedzi lub gestów. Na dokładkę dostajemy możliwość wyboru tych drugich by jak najlepiej odpowiadały naszym preferencjom. By otrzymać nowe funkcje wystarczy zaktualizować lub pobrać aplikację ze sklepu Google Play Store.

TalkBack
Źródło: Google

Zmiany w Google Assistant

Lubisz robić dwie rzeczy naraz? Masz obie ręce zajęte? Wtedy z pomocą przychodzi Asystent Google, który poprzez komendy głosowe wykonuje nasze polecenia. Dzięki wprowadzonym właśnie poprawkom ma działać lepiej nawet, gdy telefon jest zablokowany, lub gdy znajdujesz się po drugiej stronie pokoju. OK Google? 😉

asystent google
Źródło: Google

Tryb ciemny w mapach

Zawsze wolałeś Ciemną Stronę Mocy? Teraz również Mapy Google zaoferują wersję z ciemnym interfejsem. Nie dość, że oczy odpoczną, to może uda się zaoszczędzić nieco energii w akumulatorze, by nasze „rdzenie” mogły wykorzystać ją na inne cele.

google android nowe funkcje
Źródło: Google

AndroidAuto też będzie lepszy

Na koniec Google zostawiło coś dla miłośników motoryzacji i integrowania swojego telefonu z samochodem. Funkcja AndroidAuto pozwoli teraz na wybór tapety w samochodzie, a w trakcie długiej podróży możliwe będzie granie w gry, choćby takie jak Trivia i Jeopardy. Grę uruchomimy oczywiście przy pomocy komendy głosowej, a jakże!

android auto
Źródło: Google

Dodatkowo na pulpicie pojawią się wygodne skróty, pozwalające przyspieszyć korzystanie z urządzenia. Jeśli Twój samochód ma duży wyświetlacz, to możliwa będzie również funkcja podzielonego ekranu i używanie map oraz kontrolowanie wybranych opcji. Zadbano również o funkcje prywatności, jeśli na pokładzie samochodu znajdzie się więcej osób. Od teraz możliwe będzie także ustalenie, kiedy AndroidAuto pojawi się na ekranie wyświetlacza samochodowego. Poprawki trafią nawet na bardzo stare telefony obsługujące Androida w wersji numer 6, więc do kompatybilnego auta wystarczy urządzenie z poprzedniej epoki.

Na tym kończą się najnowsze poprawki serwowane w aplikacjach Google i samym systemie operacyjnym. Która z nich najbardziej przypadła Wam do gustu? Napiszcie w komentarzach!

Źródło: Google