Zwiastun Grand Theft Auto: The Trilogy już jest. Jak odmłodnieli Tommy, Claude i CJ?

Jak ponownie sprzedać hit sprzed kilkunastu lat tak, żeby każdy chciał go kupić? To wiedzą chyba tylko gwiazdy rocka, to znaczy Rockstar. Amerykańczycy podzielili się właśnie pierwszym oficjalnym zwiastunem zapowiedzianego niedawno remastera Grand Theft Auto: The Trilogy. Okazało się w nim, że Tommy, Claude i CJ mają więcej wspólnego z Krzysztofem Ibiszem, niż moglibyście przypuszczać.

Zwiastun Grand Theft Auto: The Trilogy

Nie trzymamy Was dłużej w niepewności, bo sami byliśmy podekscytowani. Przed Wami trailer remastera Grand Theft Auto: Trilogy.

Dla zupełnej jasności – w trailerze przedstawiono trzy części gier: GTA III (2001), GTA: Vice City (2002) oraz GTA: San Andreas (2004). Najstarsza z nich ma zatem 20 lat, a w świecie gier wideo jest to po prostu epoka. Wszyscy świetnie wspominamy te gry, ale rzeczywistość zawsze weryfikuje te wspomnienia i okazuje się, że gry z młodości jednak lepiej wyglądały we wspomnieniach. 

Dlatego Rockstar sprytnie przedstawił zremasterowane wersje swoich kultowych gier. Grafika w każdej przedstawionej zremasterowanej wersji odbiega od dzisiejszych standardów, natomiast zestawione ze swymi pierwowzorami nabierają błysku i… komiksowej kreski. 

Oczywiście najlepiej z wszystkich części wygląda Grand Theft Auto: San Andreas, ponieważ jest to najmłodsza część z trylogii. Widać odświeżone tekstury otoczenia i efektowne wybuchy, natomiast tekstury postaci są nieco karykaturalne. Trzeba jednak przyznać, że pomimo upływu naprawdę wielu lat Tommy, Claude i CJ wyglądają lepiej niż kiedykolwiek wcześniej! Świat się może zachwyci, ale my już znamy jeden taki przypadek na własnym podwórku.

Postacie z GTA: Trilogy
Źródło: Rockstar

Wymagania GTA: Trilogy

Wymagania sprzętowe dla PC-tów są takie same dla wszystkich trzech części gier, które wchodzą w skład trylogii. 

Wymagania minimalne:

  • System operacyjny: Windows 10 64-bit
  • Procesor: Intel Core i5-2700K lub AMD FX-6300
  • RAM: 8 GB
  • Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 760 2GB lub AMD Radeon R9 280 3GB
  • Dysk: 45 GB

Wymagania zalecane:

  • System operacyjny: Windows 10 64-bit
  • Procesor: Intel Core i7-6600K lub AMD Ryzen 5 2600
  • RAM: 16 GB
  • Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 970 4GB lub AMD Radeon RX 570 4GB
  • Dysk: 45 GB

Kiedy premiera zremasterowanej trylogii GTA?

Grand Theft Auto: Trilogy oficjalnie w wersji cyfrowej zawita na komputery, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series S oraz X, a także Nintendo Switch już 11 listopada. Na wersję pudełkową poczekamy natomiast do 6 grudnia. W obu przypadkach za GTA: Trilogy zapłacimy 269 złotych.

Jest to swoisty fenomen, że w dobie konsol 9. generacji cieszymy się z powrotu tak starych gier, ale któż nie tęskni za Groove Street lub zmoczoną hawajską koszulą Tommy’ego przez fale oceanu otaczającego Miami, czyli miasta, na którym było wzorowane Vice City? Ach, tak, na pewno nie tęskni Tommy, który nie umiał pływać. 

Dajcie znać w komentarzach, co Wy myślicie o remasterze GTA: Trilogy.