World of Tanks Blitz z trybem Gravity Force wystrzeli Cię w kosmos po kawałek księżycowej skały

Dawno, dawno temu w odległej galaktyce… A w zasadzie to już zaraz nowy tryb Gravity Force dosłownie wystrzeli Cię w kosmos. Spokojnie jednak, nie odlecisz hen daleko w przestrzeń tylko w samym fotelu. W końcu mowa o modzie do World of Tanks – wciąż więc będziesz rozgrywać pancerne boje za sterami czołgu. Z tą różnicą, że gra będzie teraz toczyła się w kosmosie i o działkę na Księżycu.

Kawałek galaktyki może być Twój

Producent Wargaming, odpowiedzialny między innymi za serie World of Tanks oraz World of Warship, nawiązał  współpracę z Lunar Embassy – firmą za pomocą której możesz nabyć pozaziemskie nieruchomości, i to ponoć całkiem legalnie. Jeżeli myślisz, że to jakieś ekstrawaganckie wymysły klasy miliarderów warte pewnie astronomicznych kwot, to wiedz, że teraz możesz mieć swój kawałek kosmosu wyłącznie dla siebie.

Czasowy mod Gravity Force do World of Tanks Blitz zapewni Ci bowiem coś więcej niż całe mnóstwo kosmicznej zabawy. Oprócz zwykłej pogrywanki dla przyjemności, najlepsi gracze zyskają również możliwość wzięcia udziału w turnieju, którego stawką będzie… certyfikat własności na jeden akr działki na Księżycu. Zupełnie realnie, serio i na papierze.

Twórcy gry w dużej części to Białorusini – wyjaśnia jej główny projektant Siergiej Plyashchenko w rozmowie z redakcją gameractor – w związku z czym nadchodzący Dzień Kosmonautyki jest dla nich szczególnym czasem do świętowania. W końcu to radziecki kosmonauta Jurij Gagarin po raz pierwszy „postawił nogę” w przestrzeni kosmicznej. Co prawda nie dane mu było być też pierwszym człowiekiem na Księżycu, ale właśnie to ciało niebieskie zostało zdobyte przez ludzkość najwcześniej.

I ten fakt podaje jako główną inspirację producentów do tego, aby nowy tryb do World of Tanks Blitz rozgrywał się w galaktyce i o nieziemską nagrodę.

Rozgrywka Gravity Force w World of Tanks Blitz

W nowym trybie World of Tanks Blitz pobawisz się wyłącznie od 10 do 16 kwietnia bieżącego roku. Darmowy mod ustawiony będzie na znanych dobrze fanom gry mapach Mirage, Winter Malinovka, Desert Sands, El Alamein, Normandy i Dead Rail oraz nowej, stworzonej specjalnie dla trybu Sea of Tranquility.

Pancerne potyczki rozgrywane dla radochy nie będą wliczały się do ostatecznych statystyk. Natomiast już to, czy uda Ci się wystrzelić poza orbitę ziemską, będzie  uzależnione od posiadanego czołgu oraz od jego typu i wagi. Odrzutowiec pośle Cię w atmosferę tylko wtedy, jeśli pojazd będzie z tieru V lub wyższego.

Oczywiście skoro boje będą toczyć się w przestrzeni pozbawionej grawitacji, to i rozgrywka zostanie dopasowana pod te nowe warunki – tak przynajmniej zapewnia główny projektant gry. Możecie więc spodziewać się zmian w sile ciężkości, a co za tym idzie prędkości wystrzeliwanych pocisków oraz możliwości walki w czasie zmieniającej się pozycji opadającego swobodnie i sunącego wśród gwiazd pojazdu.

A już dziś o godzinie 19.30 oficjalna prezentacja trybu Gravity Force. Poniżej link do wydarzenia.

Źródło: gamereactor.eu