Zbliża się WWDC 2019. Co przygotowało Apple?

Worldwide Developers Conference jest cyklicznie organizowaną konferencją dla Developerów. Spotkanie odbędzie się na początku czerwca i stanowi pozycję obowiązkową dla fanów nowych technologii, mediów, programistów i entuzjastów branży IT – szczególnie tych, związanych z marką Apple.

Co szykuje Apple?

Cykl spotkań zorganizowanych w ramach WWDC 2019 rozpocznie się 3 czerwca 2019 i potrwa 5 dni. Zapowiada się bardzo interesująco. W programie konferencji przewidzianych jest ponad 100 wystąpień, warsztaty i laboratoria, sesje gości specjalnych i wydarzenia towarzyszące. Impreza pod szyldem Apple odbędzie się w San Jose w Kalifornii.

Co ważne, organizatorzy zadbali, aby
  wydarzenie można było śledzić z domu. Posłuży do tego dedykowana aplikacja WWDC, która jest kompatybilna z urządzeniami iPhone, iPad oraz AppleTV. 

wwdc 2019

Czego można się spodziewać po WWDC 2019?

Oficjalna tematyka spotkania to głównie nowe oprogramowanie prezentowane przez Apple. Znajdzie się tu miejsce dla zagadnień z zakresu rozwoju iOS, macOS, tvOS, watchOS. Szczegółów póki co nie ujawniono, ale w sieci aż grzmi od spekulacji na temat tego, czym w tegorocznej edycji eventu pochwali się Apple. Przypuszcza się, że będą to m.in.:

  • premiera systemu iOS 13 z ciemnym motywem,
  • zmiany niektórych dostępnych już funkcji w produktach Apple,
  • zaktualizowane wersje programów i aplikacji,
  • prezentacja monitora 6K,
  • zmiany dotyczące ogólnego interfejsu produktów Apple…

… i wiele, wiele innych.

Jak będzie w rzeczywistości? Pozostaje poczekać i zobaczyć. Do czerwca już niedaleko.

Tych natomiast, którzy nie będą mieli czasu na śledzenie WWDC 2019 na bieżąco, zachęcamy do zaglądania na Geex, gdzie przygotujemy szczegółową relację z wydarzenia.

Źródło: developer.apple.com, thinkapple.pl