Z powrotem w Black Hills Forest. Nową grę na motywach kultowego „The Blair Witch Project” stworzą Polacy

Październik 1994. W lesie nieopodal Burkittsville (stan Maryland) podczas kręcenia filmu dokumentalnego znika troje studentów. Rok później ktoś znajduje porzucony przez nich sprzęt. Okazuje się, że młodzi ludzie chcieli zbadać tajemnicę zaginięć, które od XVIII stulecia zdarzały się w okolicy. Już wkrótce nowe światło na sekrety tego mrocznego miejsca rzuci kolejna gra nawiązująca do filmu „The Blair Witch Project”.

Z bagien Maryland do słonecznej Kalifornii

Wiedźma z Blair – ta fikcyjna, rzecz jasna – po raz pierwszy przestraszyła nas w 1999 r. Jeszcze przed premierą filmu jego reżyserzy, czyli Daniel Myrick i Eduardo Sánchez, pojawili się na kanale SciFi i w mockumentalnej audycji opowiedzieli stworzoną przez siebie legendę. Historia traktowała właśnie o tajemniczych zaginięciach mieszkańców miasta Blair (w rzeczywistości nieistniejącego). Odpowiadać miała za nie stracona w 1785 r. za uprawianie czarów Elly Kedward.

Nieco później widzowie na całym świecie mogli zobaczyć zapis eskapady trojga młodych ludzi. Obraz utrzymany był w konwencji filmu dokumentalnego, podobnie jak chociażby budzący spore kontrowersje
Cannibal Holocaust lub późniejszy [Rec]. I muszę przyznać, że ten realizm dosłownie powalał. Przynajmniej mnie. Z pierwszego seansu The Blair Witch Project mam raczej kiepskie wspomnienia. Większość filmu chyba przesiedziałem pod biurkiem.

Dzieło Myricka i Sancheza odniosło spory sukces. Doczekało się dwóch sequeli i aż trzech nawiązujących do niego gier, z których tylko pierwsza została przyjęta naprawdę życzliwie. Teraz tę passę mogą odwrócić twórcy z Bloober Team, którzy na E3 zaprezentowali trailer gry o znajomym tytule
Blair Witch.

Z (wstaw przymiotnik) Krakowa też do słonecznej Kalifornii

Bloober Team to niezależny producent gier z siedzibą w Krakowie. Jego pierwszym samodzielnym projektem był debiutujący na PlayStation Vita A-Men, który doczekał się później konwersji na PS-a 3 i PC-ta. Największym sukcesem okazał się z kolei psychologiczny horror Layers of Fear, wypuszczony na konsole i blaszaki.

Na strasznie fajną historię z udziałem Bloober Team zanosiło się jeszcze przed E3. Kilka dni temu, bo 6 czerwca zawarta została umowa z Microsofetem, której przedmiotem było wydanie nowej gry spółki na platformach Giganta z Redmond. Oficjalną zapowiedź za to zobaczyliśmy dopiero na organizowanym w Kalifornii wydarzeniu. I jak sobie tak siedzę i po raz kolejny patrzę na trailer, to znowu mam ochotę wejść pod biurko. Mam tylko nadzieję, że psiak zostanie przy życiu!

Ze słonecznej Kalifornii (i z Krakowa) płyną dobre wieści dla posiadaczy PC-tów i Xboxów One

Premiera The Blair Witch Project od Bloober Teamu zaplanowana jest na 30 sierpnia. Zgodnie z umową tytuł trafi na komputery z systemem Windows i konsole Xbox One.

Jeśli chodzi o samą rozgrywkę, co nieco już o niej wiemy. The Blair Witch Project to pierwszoosobowy survival horror z elementami parapsychologicznymi. By przetrwać, gracz będzie mógł rzucić się do walkami z przedziwnymi stworami lub próbować się przed nimi ukryć. Na pewno pojawią się też urozmaicające rozgrywkę łamigłówki. Więcej dowiecie się z zaprezentowanego niedawno gameplaya.

Czekam z niecierpliwością. A Wy?

Źródła: theverge.com, gamespot.com, blooberteam.com, benchmark.pl