Xiaomi nie zwalnia. Chiński producent wprowadza czujnik temperatury i wilgoci do… gitar

Kategoria produktów typu Smart Home stale rośnie w siłę i jest doceniana przez coraz większe grono odbiorców. Pewnie dlatego największe światowe marki wchodzą na rynek ze swoimi produktami również w tym temacie. Jedną z nich jest Xiaomi, które od dawna dobrze czuje się w świecie inteligentnych sprzętów wykorzystywanych w domu. Ostatnio producent poszedł o krok dalej i pokazał termohigrometr do… gitar. O co chodzi?

Czym jest termohigrometr?

Mowa o urządzeniu, które przypomina o przekroczeniu właściwej temperatury i wilgotności, np. w pomieszczeniu. Działa w czasie rzeczywistym, ale może również przechowywać zapisy tych danych nawet z kilkudziesięciu dni. Termohigrometr w najpowszechniejszej formie posiada zwykle precyzyjny czujnik do mierzenia niniejszych parametrów. Dotychczas wykorzystywany był między innymi w najbardziej rozwiniętych systemach Smart Home.

Miernik temperatury i wilgotności do gitar 

Okazuje się, że Xiaomi Youpin wprowadziło na rynek termohigrometr Bluetooth Qingping Li Guitar, który w całości zaprojektowany dla gitarzystów. Skąd ten pomysł?

Otóż jak wiadomo, drewniane instrumenty muzyczne wymagają przechowywania w ściśle określonej temperaturze i wilgotności. W przeciwnym wypadku są podatne na liczne odkształcenia, pękanie i rozklejanie, co najczęściej prowadzi do ich bezużyteczności, a w najlepszym wypadku do kosztownej naprawy.

źródło: gizmochina.com

W związku z tym stworzono urządzenie, które pozwoli lepiej dbać o drewniane instrumenty muzyczne, w tym właśnie gitary. Jego głównym atutem jest specjalna magnetyczna konstrukcja, pozwalająca wygodnie przymocować się do otworu w sprzęcie. Dzięki niej termohigrometr wykrywa temperaturę nie tylko na wokół sprzętu, ale i  w jego wnętrzu. Nawiązując do konstrukcji, warto również wspomnieć, że urządzenie posiada elektroniczny ekran atramentowy, który jest czytelny bez względu na warunki oświetleniowe. 

Dodatkowo miernik Xiaomi Youpin otrzymał również bardzo dokładny szwajcarski czujnik Sensirion, a to sprawia, że można mu całkowicie zaufać, co do pomiarów

Jest też dedykowana aplikacja 

Termohigrometr do gitar doczekał się nawet aplikacji mobilnej, która umożliwia zdalne monitorowanie parametrów. Program błyskawicznie zaalarmuje również, gdy zostaną one jakkolwiek przekroczone na niekorzyść instrumentu. Zapisy temperatury i wilgotności można przechowywać na urządzeniu i w aplikacji aż do 30 dni.

źródło: gizmochina.com

Cena urządzenia wynosi 29 USD, czyli około 111 zł. Obecnie nie ma informacji o wprowadzeniu sprzętu do Polski.

Rozpocznij przygodę z urządzeniami Smart Home

Interesuje Cię ta tematyka? Chcesz, aby Twój dom stał się prawdziwie inteligentny? 

Zobacz koniecznie: