Xiaomi Mi Watch Color Sports Edition oficjalnie. Jest sportowo i kolorowo

Stało się. Poznaliśmy nową odsłonę inteligentnego zegarka od Xiaomi. Mowa o Mi Watch Color Sports Edition, który wczoraj zadebiutował na chińskim rynku. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że smartwatch pojawi się również w Polsce. Co jednak konkretnie ma do zaoferowania kolejny gadżet wearables spod szyldu Xiaomi? Sprawdźmy to.

Co nowego w Mi Watch Color dla sportowców?

Wydaje Wam się, że gdzieś już słyszeliście tę nazwę? I zgadza się, bo to jak się okazało, nowy model smartwatcha Xiaomi to (jeszcze bardziej) sportowa wersja zegarka Mi Watch Color, który swoją premierę miał już jakiś czas temu. 

„Usportowiona” wersja smartwatcha różni się kilkoma szczegółami, które w ogólnym rozrachunku wpływają na jego odbiór in plus.

Xiaomi Mi Watch Color Sports Edition oficjalnie
źródło: gsmarena.com

Chodzi tu między innymi o mocniejszą, aluminiową tarczę, która w poprzednim modelu wykonana była ze stali nierdzewnej. Nowy zegarek otrzymał również dedykowane tarcze w dwóch wersjach – codziennej i sportowej. Ta druga to dodatek, który w tym modelu ma zapewniać szybki dostęp do opcji przydatnych podczas ćwiczeń – pozwala np. błyskawicznie dopasować ustawienia treningu, bez ich zbędnego szukania w opcjach smartwatcha.

Jeśli chodzi o konstrukcję, jest ona jedynie nieco podrasowana. Mi Watch Color Sports Edition waży zaledwie 32,5 g, więc jest troszkę lżejszy w porównaniu do swojego poprzednika, u którego było to 40 g.

Będzie też kolorowo, bo korpus nowego smartwatcha będzie dostępny w trzech wersjach: czarnej, niebieskiej i odcieniu kości słoniowej.  Chiński producent oferuje również wymienne, kolorowe paski w różnych odsłonach. Można wybrać zarówno kolory paska analogiczne do kolorystyki obudowy, jak i całkowicie nowe opcje: żółtą, zieloną czy bordową.

Xiaomi Mi Watch Color Sports Edition oficjalnie
źródło: gsmarena.com

Znane funkcjonalności w nowym wydaniu

Podsumowując opcje sportowe nowego smartwatcha, trzeba przyznać, że jego specyfikacja niewiele różni się od bazowego modelu. 

Xiaomi Mi Watch Color Sports Edition otrzymał 1,39-calowy, wielobarwny wyświetlacz AMOLED. Może również pochwalić się wbudowanym GPS i modułem NFC, umożliwiającym płatności zbliżeniowe. Co więcej, potrafi prześledzić aż 117 różnych trybów sportowych i jest wodoodporny (na głębokość do 50 metrów). Na co dzień bezproblemowo zweryfikuje również tętno, poziom tlenu we krwi oraz jakość snu.

Dostępność i cena 

Mi Watch Color Sports Edition na swym rodzimym rynku ma być sprzedawany za 105 USD, czyli około 400 zł. Tam oficjalna sprzedaż zegarka rozpoczyna się 1 listopada, obecnie dostępny jest on wyłącznie w przedsprzedaży. 

Jeśli chodzi o dostępność międzynarodową, to nie została ona jeszcze określona. Niemniej, spodziewamy się, że jak tylko urządzenie pojawi się w Polsce, będziecie mogli kupić je w x-kom. 

W oczekiwaniu na tę sportową perełkę polecam sprawdzić  pełną ofertę inteligentnych zegarków Xiaomi dostępnych w x-kom 

Źródło: gsmarena.com