Xiaomi Mi Mix 4 – premiera, specyfikacja, cena. Czy plotki okażą się prawdziwe?

Jeszcze kilka miesięcy temu wiele wskazywało na to, że seria Mi Mix nie ma przyszłości, ponieważ Xiaomi pracuje nad składanym smartfonem Mi Fold. Ostatnie ploteczki mówią jednak, że chiński gigant nie zapomniał o modelu, którego poprzednie wersje zdobyły duże uznanie wśród użytkowników. Xiaomi Mi Mix 4 ma być smartfonem klasy premium, a więc nie ma tu mowy o kompromisach. Co z przecieków wiemy o premierze, specyfikacji i cenie?

Xiaomi Mi Mix 4 – kiedy premiera?

Źródłem informacji o Xiaomi Mi Mix 4 są głównie przecieki, a więc do oficjalnych wieści jeszcze daleko. Plotki mówią natomiast, że Xiaomi pokaże swój najnowszy smartfon już w sierpniu tego roku. Gdyby faktycznie tak się stało, jest szansa, że Mi Mix 4 trafi do sprzedaży jeszcze w 2021 roku. Dopóki jednak chiński gigant oficjalnie nie potwierdzi przecieków, warto przymrużyć oko na te nowinki.

Xiaomi Mi Mix 3
Na zdjęciu: Xiaomi Mi Mix 3

Xiaomi Mi Mix 4 – specyfikacja. Aparat ukryty pod ekranem?

Coraz więcej informacji można znaleźć o specyfikacji tego smartfona. Xiaomi Mi Mix 4 ma dostać ekran AMOLED, pod którym schowany będzie aparat przedni. Jeśli tak się rzeczywiście stanie, Mi Mix 4 będzie jednym z pierwszych smartfonów z UPC (Under Panel Camera) w regularnej sprzedaży. Xiaomi nie zamierza też oszczędzać na wydajności i smartfon ma otrzymać najnowszy procesor Qualcomm Snapdragon 888 Plus. Wspomagać będzie go najprawdopodobniej 12 GB pamięci RAM.

Producenci smartfonów prześcigają się w możliwościach szybkiego ładowania swoich urządzeń i nie inaczej ma być w przypadku Mi Mix 4. Flagowiec Xiaomi wyróżni ładowanie o mocy 100 lub 120 W. Bateria ma cechować się pojemnością 4000 lub 4500 mAh, co teoretycznie powinno wystarczyć na cały dzień pracy na jednym ładowaniu. Mówi się, że na naładowanie smartfona od 0 do 100% wystarczy… 19 minut.

Raczej nie trzeba się spierać o nakładkę systemową – Mi Mix 4 otrzyma MIUI 13, które zbliża się wielkimi krokami. Trudno jeszcze powiedzieć, czy fabrycznie telefon załapie się na Androida 11, czy już 12. Dużo zależeć będzie oczywiście od ostatecznej daty premiery urządzenia jak i systemu.

Cena Xiaomi Mi Mix 4

Jeśli Xiaomi Mi Mix 4 pojawi się w sprzedaży, cena może przerazić. Z jednej strony mówi się, że będzie to około 1000 dolarów, co przełożyłoby się na niecałe 4 tysiące złotych. Inne plotki mówią, że Mi Mix 4 ceną przebije Mi 11 Ultra, a więc trzeba będzie zapłacić za niego nie mniej niż 5 tysięcy złotych. Jakby nie było, Xiaomi Mi Mix 4 to smartfon w segmencie premium, a za taki sprzęt trzeba sporo zapłacić.