Zaprezentowano Xiaomi Mi 11i. Znamy cenę, ale na przedsprzedaż trzeba jeszcze poczekać

Podczas kwietniowej premiery nowych produktów Xiaomi poznaliśmy aż 4 smartfony z serii jedenastej. Jednym z nim jest Xiaomi Mi 11i. Smartfon mocno zbliżony do podstawowego flagowca Mi 11, różniący się jednak kilkoma parametrami, dzięki którym jest to wciąż bardzo dobry, lecz tańszy model. Poznaj dokładną specyfikację i cenę Xiaomi Mi 11i.

Specyfikacja Xiaomi Mi 11i. Kolejny ciekawy model jedenastej serii

Jedenasta seria smartfonów od Xiaomi składa się na dość obszerny katalog. Podstawowa wersja flagowca zadebiutowała w Polsce już 25 lutego. Dzisiaj natomiast odbyła się polska premiera czterech kolejnych modeli zróżnicowanych pod względem ceny i specyfikacji. Ciekawie prezentuje się Xiaomi Mi 11i. Smartfon, który jest tańszy od Mi 11 i w zasadzie różni się od niego jedynie szczegółami.

Sercem Xiaomi Mi 11i jest ten sam flagowy procesor, co w smartfonach 11 i 11 Ultra, czyli Snapdargon 888. To bardzo wydajna jednostka wykonana w litografii 5 nm, co przekłada się na mniejsze zużycie energii, składająca się z jednego rdzenia Cortex-X1 o taktowaniu 2.84 GHz, trzech rdzeni Cortex-A78 o taktowaniu 2.4 GHz i czterech Cortex-A55 1.8 GHz. Płynną, wielozadaniową pracę i obsługę skomplikowanych programów wspiera pamięć RAM 8 GB LPDDR5. Na pokładzie znalazła się także szybka pamięć flash UFS 3.1 o pojemności 128 GB lub 256 GB. Nie zabrakło najnowszych standardów łączności, czyli 5G, Wi-Fi 6 i Bluetooth 5.2.

W porównaniu z Mi 11 w Xiaomi Mi 11i czeka nieco mniejsza bateria i szybkie ładowanie o niższej mocy. Jest to akumulator o pojemności 4520 mAh oraz szybkie ładowanie 33 W.

Design i budowa Xiaomi Mi 11i

Choć model z literką i w nazwie jest mocno zbliżony do podstawowego wariantu smartfona z serii jedenastej, sporo różni się od niego pod względem wyglądu. Wyspa aparatów ma kształt prostokąta o zaokrąglonych rogach, przód to płaski wyświetlacz bez zaokrągleń, które ma Mi 11, a aparat do selfie umieszczono na środku, a nie w rogu. Xiaomi Mi 11i jest też nieco cieńszy od pierwsze flagowca jedenastej serii. Inaczej umieszczono również czytnik linii papilarnych, który jest tutaj zintegrowany z przyciskiem zasilania na boku obudowy.

Xiaomi Mi 11i będzie dostępny w trzech wariantach kolorystycznych: Cosmic Black, Frosty White i Celestial Silver. Tył w eleganckich odcieniach i płaski ekran na przednim panelu chroni przez zarysowaniami Corning Gorilla Glass 5.

Źródło: Xiaomi

Potrójny aparat i 108 Mpix

Xiaomi Mi 11i wyposażono w potrójny aparat, z pozoru bardzo podobny do tego w Mi 11. Jednak obiektyw główny to inna matryca, która różni się między innymi rozmiarem czujnika. W tańszym modelu zabrakło też optycznej stabilizacji obrazu. Zastosowano tu również słabszy obiektyw ultraszerokokątny. Oto dokładne parametry aparatów:

  • Obiektyw główny 108 Mpix

Rozmiar sensora 1/1.52”, rozmiar piksela 0,7 μm, łączenie pikseli 9 w 1 w jeden duży piksel 2.1 μm, przysłona f/1.75

  • Obiektyw ultraszerokokątny 8 Mpix

Przysłona f/2.2, kąt widzenia 119°

  • Obiektyw telemakro 5 Mpix

Przysłona f/2.4, autofocus 3–7 cm

  • Aparat do selfie 20 Mpix

Przysłona f/2.45, rozmiar piksela 0,8 μm, duży piksel 4 w 1 – 1,6 μm

Podczas nagrywania filmów można korzystać z sześciu znanych z Mi 11 trybów kinowych AI: świat równoległy, magiczny zoom, zatrzymanie obrazu, spowolniona migawka, zatrzymanie czasu, nocne wideo poklatkowe. Mi 11i ma także ciekawą funkcję Audio Zoom, która skupia dźwięk w miarę przybliżania obiektu.

Wyświetlacz AMOLED i 120 Hz

Na przednim panelu Xiaomi Mi 11i zagościł płaski wyświetlacz AMOLED o przekątnej 6.67” z rozdzielczością Full HD+ (2400 x 1080). Na świetną odwzorowanie obrazu oraz żywą, naturalną kolorystykę wpływają także takie parametry, jak szeroka gama kolorów DCI-P3, jasność szczytowa 1300 nitów, technologia TrueColor oraz obsługa HDR10+. Wysoką jakość wyświetlacza potwierdza najwyższa ocena DisplayMate A+.

Dzięki częstotliwości odświeżania 120 Hz obraz będzie przyjemnie płynny zarówno podczas grania, jak i codziennego użytkowania. Natomiast częstotliwość próbkowania dotyku wynosząca 360 Hz zapewnia szybszą reakcję i gładkość ruchu na ekranie.

Multimedialnej rozrywce z Xiaomi Mi 11i będzie towarzyszył także głęboki i szczegółowy dźwięk. Za miłe dla ucha brzmienie odpowiadają tutaj głośniki stereo i technologia Dolby Atmos.

Źródło: Xiaomi

Cena Xiaomi Mi 11i w Polsce

Podczas dzisiejszej premiery przedstawiono ceny Xiaomi Mi 11i, jednak przedsprzedaż tego modelu rozpocznie się dopiero 7 maja. Dostępny będzie w trzech wariantach kolorystycznych i dwóch wersjach pamięci wbudowanej. Cena Xiaomi Mi 11i 8+128 GB wyniesie 2799 złotych, a Xiaomi Mi 11i 8+256 GB 2999 złotych.