Na 14-tkę trzeba poczekać. Premiera Apple MacBook Pro 13 2020

Mały MacBook Pro doczekał się poprawionej specyfikacji i trafia do sprzedaży. Zaskakuje obniżona cena względem poprzedniej generacji, ale nie doczekaliśmy się 14” ekranu. Nowy model jest zdecydowanie lepszy, ale czy zdobędzie uznanie użytkowników? Czytając tekst, dowiesz się więcej szczegółów.

Nowy i lepszy MacBook Pro 13 2020

Podobnie jak podczas poprzednich tegorocznych premier Apple nie zorganizowało konferencji, a tylko zaprezentowało nowe urządzenia na swojej stronie. Po odświeżonej wersji MacBook Air oraz iPhone SE przyszedł czas na nowego MacBook’a Pro. Plotek na jego temat było wiele. Najczęściej w Internecie pojawiała się informacja o większym ekranie — 13.3” miałby zostać zastąpiony przez 14″. Zapewniłoby to jeszcze lepszy komfort pracy, ale na to rozwiązanie przyjdzie poczekać, o ile kiedykolwiek pojawi się w portfolio Apple. W końcu to były tylko plotki, dlatego przejdźmy do sprawdzonych informacji.

nowy macbook pro

Wygląd — obudowa i wyświetlacz

Na pierwszy rzut oka nowy MacBook Pro 13 wygląda identycznie jak jego poprzednik. Laptop jest wykonany z solidnej aluminiowej obudowy, dostępnej w jednej z dwóch wersji kolorystycznych: gwiezdnej szarości lub srebrnej.

Ekran urządzenia to standardowo w przypadku Apple — Retina o rozdzielczości 2560 x 1600 px wyposażony w:

  • True Tone — funkcję dostosowującą temperaturę kolorów do otoczenia
  • Jasność 500 nitów — co idealnie sprawdza się podczas pracy w pełnym  słońcu
  • 125% pokrycia palety kolorów sRGB
  • Kamerę FaceTime HD

Przekątna ekranu MacBook Pro 2020 wynosi 13,3″ i niestety, ale nie doczekaliśmy się odchudzonych ramek, te pozostały bez zmian względem poprzednich wersji urządzenia.

ramki ekranu macbook pro 2020

Nowa klawiatura Magic Keyboard

Po kilku latach prób stosowania klawiatury z obniżonym skokiem klawiszy Apple wraca do sprawdzonego rozwiązania Magic Keyboard. Stare rozwiązanie zapewnia dużo wygodniejszy komfort pracy i eliminuje popularny problem podwójnego kliku klawiszy. W górnej części poza Touch Barem został wydzielony fizyczny klawisz escape. 

klawisz escape i touch bar

Po drugiej stronie klawiatury znajdziemy Touch ID (czytnik linii papilarnych) pozwalający na szybkie logowanie do systemu i uwierzytelnianie płatności w internecie z wykorzystaniem Apple Pay.

macbook pro touch id

Większy dysk i nowe procesory w MacBook Pro 2020

W sprzedaży pojawią się konfiguracje wyposażone w procesory różnych generacji.

MacBook Pro z procesorem Intel® Core™ 8-generacji

W tym wariancie podstawowa konfiguracja jest wyposażony w dysk PCIe SSD o pojemności 256 GB oraz 8 lub 16 GB pamięci LPDDR3-213. Cena najtańszej wersji wynosi 6499,00 zł i w sprzedaży pojawi się 7 maja.

Apple MacBook Pro 13 2020 z procesorem Intel® Core™ 8-generacji znajdziesz w sklepie x-kom

MacBook Pro z procesorem Intel® Core™ 10-generacji

Podstawowa wersja ma aż 512 GB i jest wyposażona w pamięć RAM nowszej generacji LPDDR4X-3733, która może wynosić 16 lub 32 GB. Za najtańszą wersję tego rozwiązania przyjdzie zapłacić 9899,00 zł, a w sprzedaży będzie dostępna od 13 maja.

Apple MacBook Pro 13 2020 z procesorem Intel® Core™ 10-generacji znajdziesz w sklepie x-kom

praca na macbook pro 2020

Nowsza generacja procesorów Intel oraz szybszy rodzaj pamięci RAM, co przekłada się nawet na 2,8-kortnie lepszą wydajność procesora.

Dodatkowe informacje o MacBook Pro 2020

Każdy MacBook Pro jest wyposażony w:

  • Apple T2 Security Chip zapewniający najwyższy poziom bezpieczeństwa podczas pracy oraz dla przechowywanych na urządzeniu danych
  • Głośniki Stereo o czystym i głębokim brzmieniu
  • Cztery złącza USB-C pozwalające na transfer danych z prędkością nawet 40 Gb/s, ładowanie urządzenia, podłączenie eGPU oraz umożliwiające korzystanie z jednego ekranu 5K lub 6K, albo dwóch 4K
złącza usb-c macbook pro 2020

Dla kogo nowy Apple MacBook Pro?

Udoskonalony MacBook Pro 13 2020 sprawdzi się u programistów, twórców branży kreatywnej i analityków. Przykładami oprogramowania zapewniającymi najlepszy komfort pracy i maksymalną wydajność, są m.in.: MATLAB, Logic Pro X, Autodesk Maya, WebKit Compile, Adobe Photoshop.