Wróbelki ćwierkają, że Xbox Anaconda będzie mocniejsze od PlayStation 5

Jeszcze nie ucichły fanfary na cześć Sony, które ustami Marka Cerny’ego zdradziło pierwsze konkrety na temat nowego PlayStation, a obóz rywala już zaczął „przeciekać”. Jeśli wierzyć Ainsleyowi Bowdenowi, redaktorowi naczelnemu portalu Seasoned Gaming, powołującemu się na „liczne wewnętrzne źródła”, Xbox nowej generacji będzie wydajniejszy od PlayStation 5.

Xbox Anaconda: co mówią plotki?

Rzecz jasna dopóki nie doczekamy się oficjalnego potwierdzenia, rewelacje te trzeba traktować ze sporą dozą ostrożności. Z drugiej strony Bowden przekonuje, że źródła, z jakich czerpał, w przypadku przecieków nieraz już udowadniały swoją wiarygodność.

Co ciekawe, plotka wypuszczona przez Bowdena znajduje potwierdzenie w słowach Klobrille’a. Znany xboksowy insider potwierdził na forum ResetEra, że Microsoftowi zależy na uczynieniu z Xboksa w wersji Anakonda najwydajniejszej konsoli kolejnej generacji.

Co dwa xboksy, to nie jeden

Między wierszami w swoim twittcie Bowden potwierdza również samo istnienie „Anacondy” jako jednego z wariantów nowej konsoli Microsoftu. Pierwsze doniesienia na temat dwóch wersji Xboksa pojawiły się już w styczniu tego roku. Miesiąc później francuski portal JeuxVideo opublikował informację, jakoby Microsoft miał zaprezentować na tegorocznych targach E3 obie najnowsze konsole, nazwane roboczo: „Lockhart” i „Anaconda”.

Wszystko wskazuje na to, że Xbox Lockhart będzie bezpośrednim następcą 
zapowiedzianego na maj Xboksa One S w wersji All-Digital Edition, przede wszystkim ze względu na brak napędu optycznego. Lockhart ma umożliwiać grę w rozdzielczości 1080p, a w przypadku bardziej wymagających gier – korzystać ze streamingu.

Napęd optyczny będzie mieć za to mocniejsza wersja konsoli. Xbox Anaconda ma przejąć od Xboksa One X pałeczkę najpotężniejszej konsoli na rynku. Taki przynajmniej jest zamysł jej twórców, co pokrywałoby się z przeciekami ujawnionymi przez Ainsleya Bowdena. Jaka specyfikacja będzie tworzyć potęgę nowego Xboksa? Na te informacje musimy jeszcze trochę poczekać.