Wkrocz w nową erę gamingu z monitorem Samsung Odyssey G7 S28BG700EPX

Samsung Odyssey G7 S28BG700EPX to monitor, na widok którego niejednemu graczowi serce zaczyna mocniej bić. Jak wszystkie modele z tej serii przykuwa uwagę już samym wyglądem. Ale cała moc tkwi w drzemiącej w nim technologii. Sprawdź, co do zaoferowania ma monitor Samsung Odyssey G7 S28BG700EPX i dlaczego warto mieć w nim kompana podczas rozgrywki.

Zrewolucjonizuj sposób, w jaki grasz

O monitorach Samsung Odyssey zrobiło się głośno odkąd tylko pojawiły się na rynku. I nie ma się co dziwić, bo nie są to jedne z tych efektownie wyglądających sprzętów, u których na wyglądzie zalety się kończą. Samsung postawił tu na potężną technologię i dopracowaną specyfikację, a gracze na całym świecie szybko to docenili.

Samsung Odyssey G7 S28BG700EPX to jeden z braci w rodzinie Odyssey G7. Ten monitor to prawdziwa brama do świata niesamowitych wrażeń gamingowych i rozrywki nowej generacji. Łączy w sobie świetną jakość obrazu, zaawansowane technologie synchronizacji, ergonomiczny design i funkcje zwiększające komfort użytkowania. Słowem – wszystko, co graczom potrzebne do szczęścia.

Z tym monitorem od razu poczujesz, że masz do czynienia z sprzętem najwyższej jakości, a Twoje gamingowe marzenia w końcu się ziszczą. Zresztą jego 28-calowy ekran 4K HDR400 IPS ma nie tylko doskonałe możliwości grania, ale także m.in. tryb Smart TV Plus dzięki czemu świetnie sprawdzi się też np. do oglądania filmów.

Przyjrzyjmy się jednak bliżej jego specyfikacji:

 • Przekątna ekranu: 28″
 • Rodzaj matrycy: LED, IPS
 • Rozdzielczość ekranu: 3840 x 2160 (UHD 4K)
 • Format obrazu: 16:9
 • Częstotliwość odświeżania ekranu: 144 Hz
 • Odwzorowanie przestrzeni barw: DCI-P3: 90%
 • HDR: HDR 10+
 • Czas reakcji: 1 ms (GTG)
 • Technologia synchronizacji: FreeSync™ Premium Pro, NVIDIA® G-SYNC®
 • Technologia ochrony oczu: Redukcja migotania (Flicker free)
 • Jasność: 300 cd/m²
 • Złącza: HDMI 2.1 – 2 szt., DisplayPort – 1 szt., Wyjście słuchawkowe – 1 szt., RJ-45 (LAN) – 1 szt., USB 3.2 Gen. 1 – 3 szt.
 • technologie CoreSync i Core Lighting

Zanurz się w świecie kolorów i detali

Samsung Odyssey G7 S28BG700EPX ma w sobie wszystko, co sprawia, że Twoja rozgrywka stanie się jeszcze przyjemniejsza i bardziej realistyczna. Rozdzielczość UHD, czyli 3840×2160 pikseli, jest czterokrotnie wyższa niż w standardzie Full HD (1920×1080 pikseli), co przekłada się na znacznie wyższą ostrość i dokładność szczegółów. Dzięki temu obrazy, które będziesz wyświetlać na tym monitorze będą znacznie bardziej realistyczne, a granice między wirtualnym światem a rzeczywistością staną się coraz mniej zauważalne.

Samsung Odyssey G7 S28BG700EPX oferuje nie tylko wyraźny obraz, ale również prawdziwe bogactwo kolorów. Matryca IPS to kolejny kluczowy element w tych monitorach. Zapewnia ona szeroki zakres barw i wyjątkową jasność, co sprawia, że kolory są intensywne i żywe. Ponadto, technologia IPS charakteryzuje się szerokim kątem widzenia, dochodzącym nawet do 178 stopni, co oznacza, że jakość obrazu pozostaje niezmieniona, bez względu na to, z jakiego kąta spojrzysz na ekran. To szczególnie ważne podczas wspólnego oglądania filmów, prezentacji lub rozgrywek w grach, gdzie osoby siedzące z boku również doświadczają tej samej jakości obrazu.

W pokonywaniu kolejnych rekordów pomoże też z pewnością czas reakcji 1 ms i odświeżanie 144 Hz, które są gwaracnją płynności i wyrazistości obrazu, niezależnie od tego, czy grasz w dynamiczne gry, czy oglądasz filmy. Technologia HDR400 dodatkowo wzbogaca obraz, oferując głębsze kontrasty i bardziej intensywne kolory, co przekłada się na jeszcze bardziej immersyjne doznania.

Samsung Odyssey

Technologia synchronizacji dla płynnej gry

Kolejną niezwykle istotną kwestią, która wpływa na jakość rozgrywki jest płynność gry. W tym wypadku monitor Samsung Odyssey G7 S28BG700EPX także Cię nie zawiedzie, a to za sprawą kompatybilności z funkcją G-Sync i AMD FreeSync Premium Pro. Te zaawansowane technologie zapewniają synchronizację karty graficznej z monitorem, minimalizując efekty rozrywania i zacinania obrazu. To pozwala na pełne skupienie na rozgrywce bez zakłóceń, co jest kluczowe w szybkich i wymagających grach.

NVIDIA G-Sync to technologia opracowana przez NVIDIA, która pozwala monitorowi dostosować swoją częstotliwość odświeżania do aktualnej liczby klatek na sekundę generowanych przez kartę graficzną. Zapewnia to płynność gry, nawet w sytuacji, gdy liczba klatek na sekundę spada poniżej standardowej częstotliwości odświeżania monitora.

AMD FreeSync Premium Pro, z kolei, to odpowiedź firmy AMD na G-Sync. Również synchronizuje monitor z kartą graficzną, ale dodatkowo zapewnia wsparcie dla wysokiej dynamiki kolorów (HDR) i niskiego opóźnienia wejścia, co jest istotne dla graczy poszukujących jak najbardziej realistycznych doznań.

Obydwie technologie są niezwykle ważne dla graczy, szczególnie tych, którzy cenią sobie wysoką jakość grafiki oraz płynność rozgrywki. Dzięki nim, monitor Samsung Odyssey G7 S28BG700EPX jest w stanie zapewnić Ci komfortową i zanurzającą rozgrywkę bez względu na wymagania danego tytułu gier.

monitor samsung

Design i ergonomia na najwyższym poziomie

Samsung Odyssey G7 S28BG700EPX to także wyjątkowy design, do tego zresztą przyzwyczaiła nas cała seria Odyssey. Oświetlenie RGB pierścienia (z tyłu) i 2 pasków LED (pod ekranem) zapewnia natychmiastowe zanurzenie się w grach, a dzięki technologii CoreSync światło synchronizuje się z treścią wyświetlaną na ekranie. Cała konstrukcja wspierana jest na atrakcyjnej wizualnie podstawie, co sprawia, że całość ma imponujący i mocno gamingowy charakter.

Sprawdź monitor Samsung Odyssey G7 S28BG700EPX w x-komie