Kickflip nad monitorem potwierdził, że zagramy w Skate 4 na PC!

Na każdym skateparku zdarzyła się przynajmniej jedna wojna między deskorolkarzami a rolkarzami. Takie same wojny zachodzą między konsolowcami a pecetowcami. I prawdopodobnie bardzo dobrze zdają sobie z tego sprawę twórcy Skate 4, którzy właśnie ogłosili, że ich długo wyczekiwana najnowsza część serii uwielbianej przez graczy na całym świecie trafi także na PC. Przynajmniej jedna z tych grup będzie miała mniej powodów do kłótni. A rolkarze niestety dalej muszą męczyć się z supremacją deskorolkarzy. Zobacz, co wiemy o Skate 4.

Skate 4 na PC nadjeżdża na pełnej i robi kickflipa

Skate 4 pojawi się na PC zaraz obok konsol PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S. Gra powstaje pod pieczą Electronic Arts oraz kanadyjskiego studia Full Circle. Pecetowcy szczęśliwą wiadomość zobaczyli na klipie wideo z twittera, na którym jeden z deskorolkarzy skleił kickflipa nad staroświeckim monitorem z logiem Skate’a. Zresztą, zobaczcie sami:

Podpis filmu to „PC_confirmation.exe”, choć dziwnym trafem jak się w niego klika, to nic się nie uruchamia. Dobrze, przepraszam za ten suchy żart. Po prostu domyślam się, że wszystkim pecetowcom dopisują humory ze względu na pojawienie się tej franczyzy na komputerach, więc pewnie mi wybaczą.

Poza potwierdzeniem Skate 4 na PC nie dowiedzieliśmy się niczego nowego na temat nadchodzącej premiery. Warto jednak podsumować to, co już wiemy o grze i jej świecie.

Co wiemy o Skate 4?

Nowa część Skate została zapowiedziana podczas EA Play 2020. Wiemy zatem, że prace nad grą muszą toczyć się od jakiegoś czasu. Zespołem Full Circle kieruje Daniel McCulloch, były szef Box Live w Microsoft. W jego zespole znajdą się wcześniejsi producenci Skate w postaci Derana Chunga i Cuza Parry’ego, co może uspokoić wielu fanów marki.

Andrew Wilson z EA rzucił nieco światła na to, jak Skate 4 może wyglądać.

Jazda na deskorolce w Skacie jest bardzo atrakcyjna sama w sobie dla wszystkich graczy. Ale trendy są takie, że możliwość tworzenia treści i społeczności przez graczy w otwartym świecie, który można eksplorować czynią grę jeszcze bardziej atrakcyjną.
Andrew Wilson
EA

Wygląda więc na to, że producenci postawią na otwarty świat w Skate 4 i możliwość interakcji między graczami oraz samym światem. Poniżej zobaczycie trailer, w którym twórcy opowiadają o tym, że pracują nad kolejną częścią Skate’a.

Dlaczego Skate 4 jest tak wyczekiwany?

Nieobeznani w temacie mogą zastanawiać się, o co takie wielkie halo z tym Skatem. Otóż pierwsze trzy części zdobyły ogromną popularność ze względu na doskonałą mechanikę i grywalność połączoną z arcade’owymi elementami świata. A apetyt rośnie w miarę jedzenia. Dlatego ostatnia część w postaci Skate’a 3 wydana w 2010 roku na PlayStation 3 i Xboxa 360 pozostawiła spory niedosyt wśród konsolowych graczy z następnej generacji.

Ktoś może powiedzieć, że przecież jest odświeżona wersja Tony Hawk’s Pro Skater 1+2. Tak, tylko że to jest tak, jakby porównywać Saint’s Row do GTA. Albo Forzę Horizon do Gran Turismo. Wszystkie te gry są świetne, ale grają w innych ligach i przedstawiają inny poziom realizmu.

Zobacz gry sportowe w x-komie