Wiosenna premiera Apple. Co miało się ukazać? Co z iPhone SE2?

Fani nadgryzionego jabłka czekali na 31 marca. Tego dnia miały zostać podane informacje o nowościach Apple, takich jak iPhone 9/SE2, MacBook Pro czy iPad. Jednak nieoczekiwana sytuacja pokrzyżowała wszystkim plany. Już tłumaczymy, w jaki sposób i jakie nowości miały ujrzeć światło dzienne.

Nieoczekiwana zmiana planów

Dezorganizacja spowodowana zaistniałą na świecie sytuacją dotyka także branżę nowych technologii. Chodzi między innymi o firmę Apple i premierę jej nowości. Wiosenna konferencja, która była planowana na koniec marca, została odwołana. Taką informację opublikował Jon Prosser, powołujący się na źródła wewnętrzne Apple. Nie jest to jednak jednoznaczne z przesunięciem prezentacji produktów. Firma Apple może poinformować o nich za pomocą informacji prasowej, co miało miejsce już nieraz.

Niemal pewne są natomiast domysły dotyczące zmiany terminu, w którym ruszyć miała sprzedaż nowych urządzeń. Choć informacja o planowanej dacie 3 kwietnia nie była potwierdzona, to fakt jej przesunięcia jest niemal pewny. Wynika to z opóźnień produkcyjnych. Z nieoficjalnych informacji wynika, że premiera jest przewidywana na drugi kwartał 2020 roku, najpewniej maj bądź początek czerwca.

iphone-se

iPhone 9 lub iPhone SE2, czyli nowy budżetowiec Apple’a

Jedną z najważniejszych i najciekawszych nowości od firmy Apple miał być nowy smartfon. Jak go nazywać? Używane są dwa warianty. Jednym z nich jest ­– iPhone 9. Wskazują na to przewidywania związane z wyglądem i gabarytami nowego urządzenia. Nowy telefon Apple’a miałby być bowiem zbliżony do iPhone’a 8. Natomiast sugerowana jest także nazwa iPhone SE2. Ale równie dobrze nazwa może być zupełnie inna.

Co wiemy z przewidywań analityków Apple? Specyfikacja iPhona 9/SE2

Niepotwierdzone źródła wskazują na to, że nowy iPhone 9/SE2 będzie napędzany procesorem Apple A13 Bionic z częściowo nowszymi i ulepszonymi podzespołami. Ming-Chi Kuo podawał informacje o 3 GB RAM i dwóch dostępnych wersjach –  64GB i 128GB. Co więcej? Smartfon będzie obsługiwał technologię LTE i otrzyma baterię o pojemności 2000 mAh. Raczej nie znajdziemy w nim funkcji Face ID ani 3D Touch, ale Touch ID w przycisku Home.

Wiele nieoficjalnych informacji wskazuje na to, że nowy smartfon firmy Apple dostanie szklaną obudowę, pozwalającą na bezprzewodowe ładowanie urządzenia. Takie domysły potwierdza firma Totalle, która ruszyła już ze sprzedażą etui do nowego modelu. Case jest bowiem kompatybilny z funkcją ładowania indukcyjnego. Ponadto ma otwór na jeden obiektyw. Zatem najprawdopodobniej iPhone 9/SE2 zostanie wyposażony w jeden aparat, a jego przewidywane parametry oscylują między wartościami aparatu iPhone’a XR a iPhone’a 11. Natomiast przedni aparat to zapewne wersja o 12 megapikselach.

Co mówi się o ekranie? Mianowicie, że będzie to: LCD Retina 2D z szerokimi ramkami. Przekątna ekranu to raczej 4,7” (jak w przypadku modeli 6, 6s, 7 czy 8), choć niewykluczone, że będzie nieco większa i wyniesie 4,9”.

Zdania o wersjach kolorystycznych są bardziej podzielone. Analityk  firmy Apple Ming-Chi Kuo mówi jedynie o trzech kolorach: gwiezdnej szarości, czerwieni i srebrze. Plotka mówi o dostępności także w innych kolorach –   dodatkowo czarnym, ciemnoniebieskim, ciemnożółtym i różowego złota. Natomiast kolorystyka przedstawiona na koncepcie wideo to biały, czarny, (PRODUCT)RED i jet black (onyks).

Jaka będzie cena iPhone 9/SE2? Według nieoficjalnych przecieków nowy iPhone ma kosztować tyle, co model iPhone SE, czyli 399 dolarów. W Polsce SE kosztował 2149 zł. Później cenę obniżono do 349 dol/1729 zł. Jest to kwota o 50 dolarów niższa niż iPhone’a 8.

Jakich jeszcze urządzeń oczekiwaliśmy na wiosennej konferencji Apple’a?

ipad pro 11 ekran liquid retina

iPad o potrójnym aparacie

Z nieoficjalnych źródeł wynika, że nowy iPad prawdopodobnie będzie miał potrójny aparat, odzwierciedlający możliwości aparatów iPhone 11 Pro, ale dokładna specyfikacja będzie nieco inna. Wbudowany będzie także dodatkowy sensor Time of Flight. Wpłynie on na lepsze obrazowanie elementów w przestrzeni rzeczywistości przy wykorzystaniu rozszerzonej rzeczywistości lub w czasie tworzenia zdjęć. Taki sensor trafić ma potem do iPhone 12 Pro.

MacBook Pro 13,3”

Kolejnym przewidywanym urządzeniem jest odświeżona wersja MacBooka Pro. Trzynastocalowy laptop Apple otrzyma tę samą klawiaturę co wersja 16-calowa. Co się zmieni? Najpewniej warianty pamięci wewnętrznej i procesory.

Apple MacBook Air i5/8GB/128GB/HD 6000/Mac OS

Jeszcze więcej nowości?

Wiele wskazuje także na wypuszczenie przez Apple odświeżonej wizualnie wersji Watcha Series 5 kolorze PRODUCT(RED). Spodziewamy się też nowych pasków. Dużo mówi się również o urządzeniu AirTag, czyli małym lokalizatorze Bluetooth do śledzenia lokalizacji przedmiotów za pomocą aplikacji oraz słuchawkach dousznych Powerbeats 4 i nowej, mniejszej macie do ładowania bezprzewodowego.

Co dalej?

Znamy przewidywania dotyczące nowości firmy Apple i wspólnie ich wyczekujemy. Pozostaje nam czekać na dalsze informacje firmy z Cupertino. Oczywiście będziemy Was o nich informować.