Nowe soundbary Sony

Firma Sony zapowiedziała rychłe wprowadzenie na nasz rynek dwóch nowych modeli soundbarów: tańszego HT-S20R oraz droższego HT-G700. Nowe grajbelki uzupełnią ofertę producenta w kategorii cenowej 1000-2000 złotych.

Sony HT-S20R

Urządzenie nie jest tylko i wyłącznie soundbarem – jest w zasadzie zestawem 5.1 składającym się z belki, baspudła (subwoofera) oraz dwóch głośników efektowych (tylnych).

soundbar sony ht s20r
Źródło: Sony

W belce pracują trzy owalne przetworniki szerokopasmowe, które wypromieniowują energię tylnej strony membrany przez specjalne kanały/otwory obok membran. Co ciekawe, telewizor podłączamy nie do belki, lecz do… baspudła, bowiem to właśnie ono posiada złącza HDMI i optyczne. Belkę podłączamy do subwoofera specjalnym kablem (a w zasadzie taśmą) z ułatwiającymi ten proces kolorowymi końcówkami. Podobnie robimy z głośnikami tylnymi.

Sam producent tak opisuje możliwości HT-S20R:

Elegancko wyglądający, 5.1-kanałowy soundbar HT-S20R łączy dużą moc (400 W) z przystępną ceną. Do reprodukcji dźwięku służą w nim między innymi dwa tylne głośniki i subwoofer. Model ten jest pomyślany do ustawienia przy telewizorze, a jego podłączanie ułatwiają łącza HDMI, optyczne i analogowe. Odtwarzanie muzyki może się ponadto odbywać przez łącze Bluetooth® lub USB.

HT-S20R pojawi się w krajowych sklepach na przełomie maja i czerwca br., w sugerowanej cenie detalicznej 250 euro (około 1100-1200 złotych).

Dodatkowe informacje o soundbarze Sony HT-S20R znajdziecie poniżej, w oficjalnym filmie reklamowym producenta.

Sony HT-G700

Sugerowana cena detaliczna modelu HT-G700 to już 450 euro (200 euro więcej od HT-S20R). Za tę dopłatę otrzymujemy:

  • w pełni bezprzewodowy subwoofer,
  • trójkanałowy soundbar, który łączymy z telewizorem przez HDMI (eARC) lub złącze optyczne,
sony ht g700
Źródło: Sony
  • możliwość dekodowania formatu Dolby Atmos,
  • wirtualizację dźwięku do formatu 7.1.2,
  • wyświetlacz wielofunkcyjny w belce.
ht g700
Źródło: Sony

Technologia dźwięku przestrzennego Sony Vertical Surround Engine rozbudzi emocje przy oglądaniu filmów z dźwiękiem w najnowszych kinowych formatach Dolby Atmos i DTS:X. Trzy przednie głośniki i system przetwarzania sygnału umożliwiają reprodukcję wirtualnego, „pionowego” dźwięku przestrzennego, który zdaje się dobiegać ze wszystkich stron.

HT-G700, który w gamie Sony zastąpi najprawdopodobniej model HT-XF9000, pojawi się w sklepach na przełomie maja i czerwca w cenie około 2000-2100 złotych.