Tecno wprowadza innowacje do swoich smartfonów

Chińska marka Tecno znana jest głównie na rynku azjatyckim, ale od jakiegoś czasu nieźle radzi sobie w Polsce. Teraz w planach firmy jest wprowadzenie kilku innowacji do swoich smartfonów. Mowa tutaj o usprawnieniach aparatów, co w połączeniu z atrakcyjną ceną sprzedawanych urządzeń, może okazać się strzałem w dziesiątkę (albo chociaż blisko). O czym dokładnie mowa?

Obiektyw makro z płynną soczewką

Jedną z kluczowych innowacji jest wprowadzenie obiektywu makro z płynną soczewką, umieszczonego w module z teleobiektywem. Takie rozwiązanie to nie kompletna nowość na rynku, bo podobnych rozwiązać próbowali inni producenci, ale w przypadku Tecno to wejście na nowy poziom fotografii mobilnej. Technologia umożliwi zmianę kształtu soczewki, a to pozwala na lepsze jej wykorzystywanie na potrzeby zarówno zdjęć makro, jak i tych z dużego dystansu.

Poprzez zintegrowanie płynnej soczewki w teleobiektywie, rozwiązywane są dwa problemy jednocześnie – umożliwienie większego zakresu zoomu optycznego oraz lepsze ustawienie ostrości dla zdjęć makro. W opracowaniu tej technologii Tecno skorzystało z pomocy Sony, a to w końcu firma, która najlepiej wie, na czym polega fotografia mobilna.

Zmiany w przysłonie aparatu i Universal Tone

Usprawnień doczekać ma się także przysłona aparatu. Tecno chce wprowadzić regulowaną przysłonę w kształcie litery W. Większość smartfonów ma stałą przysłonę. Zabieg, który planuje zastosować Tecno, ma zapewnić lepszą kontrolę nad ilością światła docierającego do sensora. Przykładowo, pozwoli to wyeliminować (lub chociaż zminimalizować) efekt odblasków na zdjęciach.

Ostatnią nowością ma być tzw. Universal Tone. To technologia, która ma na celu zachowanie realistycznych kolorów skóry na zdjęciach. Smartfon ma identyfikować skórę w różnych obszarach kadru, a następnie dostosowywać ustawienia oświetlenia do uzyskania naturalnego efektu.

Chcesz poznać Tecno bliżej? Przeczytaj recenzję smartfona, który mieliśmy okazję przetestować: Recenzja TECNO Pova 5 Pro 5G. Smartfon warty swojej ceny

Zobacz smartfony Tecno w x-komie