Super Nintendo World zostanie otwarty w 2021 roku

Na rok 2021 zapowiada się wiele atrakcji. Każdy spragniony rozrywki znajdzie coś dla siebie. Kinomanów ucieszą skumulowane premiery, a melomani będą mogli wybrać się na wyczekane koncerty. Dla amatorów (lub wyjadaczy) jednej z najbardziej znanych serii platformówek na świecie też coś się znajdzie, ale tym razem trzeba będzie ruszyć się sprzed ekranu. Sprawdźcie szczegóły.

Spotkaj się z Mario w parku rozrywki

Uniwersal Studio Japan to popkulturowa sałatka ociekająca geekowskim sosem. Najmłodsi mogą spotkać się tam z sympatycznymi Minionkami, niedoszli czarodzieje pospacerują po Hogsmeade, a fani Spider-Mana mogą dać złapać się w sieć superbohatera. Od przyszłego roku sympatycy nintendowego stylu też znajdą w menu coś dla siebie.

Już w 2017 roku pojawiły się pierwsze doniesienia o powstawaniu parku rozrywki umiejscowionego w uniwersum Mario Bros. Oficjalne otwarcie lunaparku miało nastąpić razem z ruszeniem Igrzysk Olimpijskich, jednak z uwagi na pandemiczną sytuację, developerzy wstrzymali się z udostępnieniem Super Nintendo World.

Kiedy otwarcie Super Nintendo World?

Nowy park rozrywki w Universal Studio Japan w Osace zostanie otwarty na wiosnę 2021 roku, ale jeszcze nie padły konkretne daty. Co w nim będzie można zobaczyć? Szczegółowo odwzorowane elementy i postaci z gier o skocznym hydrauliku: kroczące Koop’y Troop’y, złowrogie Goomby sympatycznego Yoshiego no i oczywiście mieniące pieniążki. Ale park rozrywki z pewnością niejednym jeszcze zaskoczy odwiedzających.

Niezależnie od Super Nintendo World, 16 października w obszarze Hollywood zostanie otwarty „Mario Cafe & Store”, w którym będzie można kupić słodkości i napoje stylizowane na głównych bohaterów platformówki. Zobaczcie sami:

Mario Cafe & Store

Źródło: theverge.com; twitter.com/USJ_Official