Super Nintendo World zostanie otwarty w 2021 roku

Na rok 2021 zapowiada się wiele atrakcji. Każdy spragniony rozrywki znajdzie coś dla siebie. Kinomanów ucieszą skumulowane premiery, a melomani będą mogli wybrać się na wyczekane koncerty. Dla amatorów (lub wyjadaczy) jednej z najbardziej znanych serii platformówek na świecie też coś się znajdzie, ale tym razem trzeba będzie ruszyć się sprzed ekranu. Sprawdźcie szczegóły.

Spotkaj się z Mario w parku rozrywki

Uniwersal Studio Japan to popkulturowa sałatka ociekająca geekowskim sosem. Najmłodsi mogą spotkać się tam z sympatycznymi Minionkami, niedoszli czarodzieje pospacerują po Hogsmeade, a fani Spider-Mana mogą dać złapać się w sieć superbohatera. Od przyszłego roku sympatycy nintendowego stylu też znajdą w menu coś dla siebie.

Już w 2017 roku pojawiły się pierwsze doniesienia o powstawaniu parku rozrywki umiejscowionego w uniwersum Mario Bros. Oficjalne otwarcie lunaparku miało nastąpić razem z ruszeniem Igrzysk Olimpijskich, jednak z uwagi na pandemiczną sytuację, developerzy wstrzymali się z udostępnieniem Super Nintendo World.

Kiedy otwarcie Super Nintendo World? Wcześniej niż się spodziewaliśmy

Dwa miesiące temu, kiedy powstał ten news, wiedzieliśmy tylko tyle, że nowy park rozrywki w Universal Studio Japan w Osace zostanie otwarty na wiosnę 2021 roku, ale jeszcze nie padły wtedy konkretne daty.

Dzisiaj przychodzę do Was ze świetną informacją. Super Nintendo World Park jest już w fazie wykończeniowej i oficjalnie wiemy, że jego otwarcie nastąpi 4 lutego 2021 roku.

Co w nim będzie można zobaczyć? Całe mnóstwo atrakcji. Szczegółowo odwzorowane elementy i postaci z gier o skocznym hydrauliku: kroczące Koop’y Troop’y, złowrogie Goomby, sympatycznego Yoshiego no i oczywiście mieniące pieniążki. Ale to nie wszystko.

W parku znajduje się pierwsza na świecie interaktywna kolejka. Dzięki wykorzystaniu technologii AR tory wyścigowe ożywają i zmuszają uczestników przejażdżki do aktywności.  

A co powiesz na podróż na plecach Yoshiego? Z tej pozycji będzie świetnie widać całe Grzybowe Królestwo.

No i nie można zapomnieć o odwiedzeniu bossa na końcu przygody. Bowser będzie czekał w swoim zamku. Kto wie, być może będzie trzeba uratować z jego rąk księżniczkę Peach?

Niezależnie od Super Nintendo World, w październiku w obszarze Hollywood został otwarty „Mario Cafe & Store”, w którym można kupić słodkości i napoje stylizowane na głównych bohaterów platformówki. Zobaczcie sami:

Mario Cafe & Store

Źródło: theverge.com; twitter.com/USJ_Official; usj.co.jp/web/en/us