Stój, nie ruszaj się! EZVIZ C3X, czyli nowa kamera wspierana przez sztuczną inteligencję

Czy-czy-czyha coś tam w cieniu… Uwaga, intruz na posesji! A nie, to tylko kot sąsiadów… Takich i podobnych sytuacji pomoże uniknąć nowy produkt firmy EZVIZ – kamera CX3 z podwójnym obiektywem i wsparciem sztucznej inteligencji z algorytmami głębokiego uczenia się. Zapewnia ona większą precyzję – także, a może nawet zwłaszcza, po zmroku.

C3X na straży Twojego domu i firmy – po ciemku i w kolorze

Bolączką systemów monitoringu jest bez wątpienia brak dokładności i aktywowanie się, gdy na nasz teren wkroczy na przykład zwierzę. Systemy te są więc stale doskonalone, by mogły pracować w jeszcze bardziej inteligentny sposób i oszczędzić ich posiadaczowi niepotrzebnych nerwów.

Przykładem takiego udoskonalenia jest EZVIZ C3X. Jak podaje producent, kamera posiada podwójny obiektyw, który umożliwia nagrywanie nawet po ciemku i to bez konieczności włączania oświetlenia punktowego. Na kolorowym video w rozdzielczości FHD możliwe jest rozpoznanie takich detali, jak kolor ubioru podejrzanej osoby lub samochodu, który zatrzymał się na Twoim terenie. Istotnym jest również to, że C3X – dzięki swoim algorytmom – potrafi odróżnić człowieka lub pojazd od zwierzęcia czy… liścia. Kiedy intruz przekroczy wyznaczoną przez Ciebie linię, otrzymasz powiadomienie w aplikacji zsynchronizowanej z kamerą.

ezviz c3x
Źródło: EZVIZ

Proaktywna obrona z EZVIZ

Wszedłeś na teren prywatny! – taki lub inny nagrany przez Ciebie komunikat jest odtwarzany, gdy na posesji znajdzie się intruz. Nagranie audio to alternatywa dla syreny, a oprócz efektów dźwiękowych jest też pokaz światła stroboskopowego. Taki zestaw podziała nie tylko odstraszająco, ale też zaalarmuje sąsiadów.

Według dyrektora generalnego EZVIZ Europa Richarda Ye, CX3 łączy funkcje, które szczególnie cenią sobie użytkownicy produktów firmy. Chodzi proaktywną obronę, komunikację dwustronną i obsługę karty microSD (nagrania można przechowywać na wpiętej do urządzenia karcie 256 GB, a także w chmurze). Ye przewiduje, że nowy produkt EZVIZ będzie popularną kamerą do monitoringu inteligentnych domów, jak również małych przedsiębiorstw. Firma zapowiada też dalsze prace nad modelem i stałą aktualizację oprogramowania w aplikacji.

Produkty EZVIZ znajdziesz w sklepie x-kom. Nie ma tam jeszcze C3X. Kiedy jednak tylko trafi do naszego asortymentu, na pewno ją na Geeksie przetestujemy.

Źrodło: EZVIZ