SpongeBob SquarePants Battle for Bikini Bottom – Rehydrated – dziś premiera

W 2003 roku SpongeBob był postacią bardzo popularną i święcił triumfy w telewizjach całego świata. Po 17 latach nie ma już tak silnej pozycji, ale dalej dzieciaki go kojarzą (wkrótce kolejna wersja kinowa) i istnieje w świadomości popkultury. Dziś pan gąbka powraca w odświeżonej wersji gry, której jest głównym bohaterem.

SpongeBob jako bohater platformówki

Spongebob dostał swoją grę już w 2003 roku i została ona ciepło przyjęta przez graczy. Jeżeli jakiś tytuł jest darzony sentymentem to oczywiste, że dziś zostanie ponownie wydany. Te wszystkie remake’y i remastery zalewają obecnie listy premier, jedne są zrobione lepiej, inne gorzej, w tym przypadku całe szczęście wykonano solidną robotę. Przede wszystkim SpongeBob otrzymał nowy silnik, dodano możliwość grania online, walkę z Roboskalmarem, tryb hordy i coś, co jest najważniejsze i za co należy pochwalić wydawcę (KochMedia) oryginalny polski dubbing!

Wszyscy, którzy kojarzą głosy bohaterów z polskiej wersji językowej kreskówki (a są świetne, to trzeba przyznać) nie będą zawiedzeni, bo poza Sandy, usłyszymy całą oryginalną obsadę, co tylko dodaje grze kolorytu. Gra wygląda naprawdę przyjemnie i z pewnością wykonano tu znacznie więcej pracy niż chociażby przy odświeżaniu Mafii II.

Fabularnie gra nie zawodzi. Spongebob jest dość abstrakcyjnym bohaterem i wystarczy obejrzeć jeden odcinek kreskówki, żeby wiedzieć, czy to jest nasz rodzaj humoru, czy kompletnie nie czujemy abstrakcji i umowności funkcjonowania Bikini Dolnego (rodzime strony bohatera). Jeżeli ktoś jednak darzy sympatią absurdalne historie bohaterów podwodnej rafy, z pewnością będzie zadowolony, bo nie dość, że spotkamy wszystkie popularne postaci, to sama historia w grze nie odbiega poziomem od serialowego odcinka.

W skrócie: złowrogi plankton stworzył maszynę zwaną Duplicatotronem 3000, żeby przejąć władzę, jednak zapomniał ją zaprogramować i podwodny świat zalały maszyny, z którymi mogą sobie poradzić tylko Spongebob, Patryk i Sandy. Rozgrywka jest pokazana z punktu widzenia trzeciej osoby, a każda z postaci posiada charakterystyczne umiejętności, które odpowiednio wybierane pozwalają nam przemierzać kolejne poziomy.

Warto również zwrócić uwagę na cenę, gra w wersji konsolowej kosztuje około 120 zł, co jest bardzo uczciwą ceną, a polską lokalizację otrzymały wszystkie wersje, łącznie ze switchem!

SpongeBob SquarePants Battle for Bikini Bottom – Rehydrated