PUBG 2 w końcu powstanie? Wszystko co wiemy o sequelu popularnego battle royala

PUBG to jeden z najstarszych i najpopularniejszych gier typu battle royal na świecie. Nic więc dziwnego, że fani produkcji domagają się kolejnej, ulepszonej odsłony. Zastanawiacie się, w jakich realiach będzie odbywać się rozgrywka lub czy sequel będzie także multiplatformowy? Wszystkiego dowiecie się z tego artykułu.

Fenomen PLAYERSUNKNOWN’S BATTLEGROUNDS. Na czym ta gra polega?

PLAYERUNKNOWN’S BATTLEGROUNDS miał swoją premierę we wczesnym dostępnie w marcu 2017 roku. W grudniu pojawił się już najpierw na Xbox One, a po kilku dniach na komputerach stacjonarnych. Gra w bardzo szybkim tempie stała się jedną z najpopularniejszych produkcji na świecie i do dnia dzisiejszego ma sporą grupę zwolenników. Rozgrywka jest typowym gatunkiem battle royal, toczy się na otwartej arenie, na której mierzy się ze sobą do maksymalnie 100 osób. Gra rozpoczyna się w momencie, gdy uczestnicy wyskakują z jednego samolotu, każdy wybiera sobie losowe miejsce na mapie, w którym wyląduje przy wykorzystaniu spadochronu.

Dalej jest już jak we wszystkich produkcjach tego typu, większe szanse na przeżycie ma ten, kto znajdzie lepszy loot (ukryty w różnych miejscach ekwipunek). Głównym celem jest przetrwanie. Można to zrobić na dwa sposoby, albo być cały czas w ferworze walki i wyeliminować od razu oponentów, albo ukrywać się na uboczu i jedynie unikać kontaktu z zabójczą barierą, która sukcesywnie zacieśnia obszar działań. Rundę wygrywa gracz lub drużyna, która ostatnia pozostanie przy życiu.

PUBG 2 jak wygląda?

Jako ciekawostkę mogę dodać, że w zaledwie 3 dni po udostępnieniu gry we wczesnym dostępie, została ona zakupiona przez 330 tysięcy graczy i zarobiła bagatela 11 milionów dolarów. Pierwszy milion sprzedanych kluczy padł zaledwie po 16 dniach, natomiast po 3 miesiącach studio Bluehole ogłosiło już ponad 100 milionów dolarów przychodu. Według Steama w szczytowym momencie jednocześnie na serwerach było nawet do 3 milionów osób.

PUBG 2 nadchodzi. Kiedy będzie jego premiera i jakie zmiany czekają graczy?

Od czasu premiery pierwsze odsłony gry pojawiło się wiele spekulacji. Jedną z nich była plotka, jakoby to PUBG 2 miał być osadzony w dalekiej przyszłości. Studio Krafton, które tworzy drugą część popularnej produkcji, wydało oświadczenie, w którym zdementowało pogłoski i poinformowało, że zespół stara się zachować elementy znane graczom realia i elementy rozgrywki. Choć południowokoreańskie studio przez ostatnie lata przyjęło wiele nowych pracowników, zdaje się, że zamysł projektantów pozostał niezmienny. Fani klasyki nie muszą się martwić, natomiast z pewnością odświeżony tytuł przyciągnie spore grono nowych graczy.

PUBG 2 kiedy premiera?

CEO Krafton, Kim Chang-han w jednym z wywiadów, że możemy się spodziewać PUBG 2 już w przyszłym roku zarówno na komputery stacjonarne jak i konsole. Trzeba przyznać, że jak na produkcję, o której nie robi się żadnych głośnych akcji marketingowych, ani nawet nie pokazuje fragmentów z rozgrywki, jest do dość optymistyczna data.

Wymagania sprzętowe

Jeśli chodzi natomiast o wymagania sprzętowe, to zapewne nie będą się one znacznie różnić od pierwszej części serii. Według PlayerIGN, którego informacje wielokrotnie już się sprawdzały, prace nad PUBG 2 i PUBG Mobile 2 noszą kryptonim ProjectXTRM. A w żadnym z dotychczasowych pozyskanych dokumentów nie było wzmianki o podwyższeniu jakości grafiki. Może to oznaczać tylko jedno – nadchodząca produkcja otrzyma ten sam silnik, co jej starszy brat. A jest nim dobrze znany wielu graczom Unreal Engine 4. Przypomnijmy sobie zatem, jakie wymagania ma poczciwy PUBG.

Minimalne wymagania dla PUBG

  • System operacyjny: 64-bitowy Windows 7, 8.1 lub 10
  • Procesor: Intel Core i5-4430 3,2 GHz / AMD FX-6300 3,5 GHz
  • Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 960 2 GB / AMD Radeon R7 370 2 GB
  • Pamięć RAM: 8 GB
  • Miejsce na dysku: 33 GB

Rekomendowane wymagania dla PUBG

  • System operacyjny: 64-bitowy Windows 7, 8.1 lub 10
  • Procesor: Intel Core i5-6600K 3,5 GHz / AMD Ryzen 5 1600 3,2 GHz
  • Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 1060 3 GB / AMD Radeon RX 580 4 GB
  • Pamięć RAM: 16GB
  • Miejsce na dysku: 33 GB
Playerunknown's Battlegrounds gra

Co ciekawe z wywiadu udzielonego przez Chang-hana możemy wywnioskować, że PUBG 2 nie jest jedynym tytułem, nad którym aktualnie pracuje Krafton. Niedługo ma zostać publicznie ogłoszony mobilny battle royal, który będzie zbliżony do PUBGA. Natomiast w 2022 roku gracze będą mogli zagrywać się w horror przygotowany przez południowokoreańskie studio. Będzie on osadzony także w uniwersum PUBG, jednak akcja będzie działa się 3 wieki po wydarzeniach, które znamy z aktualnej odsłony.