Powrót do Dale: Icewind Dale 2 Enhanced Edition już dostępny za darmo!

W świecie gier RPG, gdzie klasyki takie jak Baldur’s Gate czy Planescape: Torment wciąż mają swoich wiernych fanów, pojawia się wieść, która może wywołać prawdziwą ekscytację. Icewind Dale 2, gra, która na rynku zadebiutowała w 2002 roku, powraca w odświeżonej wersji – Icewind Dale 2: Enhanced Edition. Co więcej, ta specjalna edycja jest dostępna do pobrania zupełnie za darmo!

Icewind Dale 2 Enhanced Edition: fanowska inicjatywa pełna magii

Zaginiony kod źródłowy oryginalnej gry nie stanowił przeszkody dla The Red Chimera Group – grupy zapaleńców, którzy podjęli się zadania odświeżenia tej kultowej produkcji. Dzięki ich pracy Icewind Dale 2: Enhanced Edition oferuje ponad 300 zaktualizowanych zaklęć, 800 przedmiotów oraz wprowadza aż 110 nowych czarów i 170 magicznych przedmiotów. To jednak nie koniec nowości, jakie przynosi ta edycja.

Nowi towarzysze i szybsza rozgrywka w Icewind Dale Enhanced Edition

Wśród innowacji znajdziemy możliwość dodania do drużyny nowych postaci niezależnych, takich jak Veira czy troll Vrek Vileclaw. Ulepszono również interfejs użytkownika, wprowadzając opcję szybkiego zbierania łupów oraz skrócono czasy ładowania gry, co znacząco wpływa na komfort rozgrywki.

Icewind dale 2 enhanced edition

Ulepszenia pod maską

Twórcy nie zapomnieli o aspektach technicznych – poprawiono tryb Heart of Fury, gdzie przeciwnicy teraz stanowią większe wyzwanie, a nie tylko mają więcej punktów zdrowia. Zmieniono także system zdobywania doświadczenia, aby uniknąć sytuacji, w których za pokonanie przeciwników w późniejszych etapach gry nie otrzymuje się żadnych punktów.

Jak zdobyć Enhanced Edition?

Icewind Dale 2: Enhanced Edition dostępne jest za darmo, ale wymaga posiadania oryginalnej wersji gry. Mod można pobrać ze strony forum studia Beamdog, a gra podstawowa jest dostępna na platformach takich jak GOG.com.

Icewind dale 2 enhanced edition

Powrót po latach

To, co wydawało się niemożliwe, stało się faktem – Icewind Dale 2 zostało przywrócone do życia dzięki pasji i zaangażowaniu społeczności graczy. Icewind Dale 2: Enhanced Edition to nie tylko hołd dla klasyka, ale również dowód na to, że prawdziwa pasja do gier nie zna granic. Jeśli więc tęsknisz za klasycznym RPG w nowym wydaniu, nie przegap okazji, aby ponownie wkroczyć do świata Icewind Dale.