Sony chce, byśmy wiązali się z PlayStation Plus na dłużej. Dlatego podnosi cenę za miesiąc korzystania z usługi

Miesięczna opłata za korzystanie z usługi PlayStation Plus wzrośnie. I to już niedługo, bo od 1 sierpnia. To już trzecia podwyżka cen w erze obecnej generacji konsol. Dla graczy z rodzimego podwórka mamy jednak coś na pocieszenie. Wzrost cen obejmie wyłącznie pakiet miesięczny. Ceny za abonamenty kwartalne i roczne pozostaną bez zmian.

Miesięczna subskrypcja PS Plus przestanie się opłacać

Wszystko wskazuje na to, że planowana podwyżka cen za miesięczną subskrypcję PlayStation Plus podyktowana jest pomysłem związania użytkowników z usługą na dłuższy okres. Wydaje się również, że tym sposobem Sony chce zredukować do minimum sytuacje wybiórczego wykupowania subskrypcji, w zależności od atrakcyjności gier pojawiających się w ofercie.

I wiele wskazuje na to, że to może się udać. Po sierpniowej podwyżce kwota, jaką trzeba będzie zapłacić za miesiąc korzystania z usługi, wzrośnie o 4 zł – z 33 zł na 37 zł. Jeśli zestawimy tę liczbę z ceną abonamentów: kwartalnego i rocznego, da nam to kolejno – ok. 33 zł i 20 zł miesięcznie. Nietrudno wskazać, który z wariantów abonamentu PS Plus, jest najbardziej opłacalny.

Jak ceny PS Plus wypadają w porównaniu z Xbox Live Gold?

Odpowiedź znajdziecie w poniższym materiale: