#hellomoto — poznaj 10. generację smartfonów Motorola Moto G

Podczas internetowego eventu (25 marca 2021 15:00) poznaliśmy portfolio smartfonów Motorola na 2021 rok. Nowe smartfony są 10. generacją tego producenta, do sprzedaży trafią 4 modele: Moto G 10, 30, 50 oraz 100. Każdy z nich posiada potężną baterię o pojemności 5000 mAh. Więcej na temat tej premiery dowiesz się z tego artykułu.

Smartfony Motorola Moto G 10-tej generacji: najważniejsze informacje

Nowe smartfony Motorola na 2021 rok mają zbliżony wygląd, ale różnią się specyfikacją i aparatami. Nie jest to tylko odświeżenie oferty, ale też przełomowe zastosowanie ready for platfrom. Co to takiego? Dowiesz się w dalszej części artykułu. Na początek poznajmy jednak poszczególne modele.
motorola 2021 oferta
źródło: konferencja Motorola

Motorola Moto G100

Najnowszym flagowcem Motorola jest Moto G100, której serce stanowi potężny procesor Qualcomm Snapdragon 870 5G z grafiką Adreno 650, 8 GB pamięci RAM oraz 128 GB pamięci na dane użytkownika. Jest to zdecydowanie najpotężniejszy smartfon w historii Motorola, według producenta jest wydajniejszy nawet o 80% względem któregokolwiek poprzednika.

Wyświetlacz to niestety tylko IPS o przekątnej 6,7″, ale z odświeżaniem 90 Hz. Jego rozdzielczość wynosi 2520 × 1080 px, czyli jest to HD+. Na górze ekranu znajdziemy dwa małe otwory na aparaty:

  • podstawowy obiektyw selfie o rozdzielczości 16 Mpx
  • szerokokątny obiektyw 8 Mpx z polem widzenia 118 stopni

Z tyłu urządzenia znajdziemy 4 obiektywy:

  • aparat główny o rozdzielczości 64 MPpx (F 1.7) pozwalający nagrywać filmy nawet w rozdzielczości 6K
  • teleobiektyw
  • obiektyw szerokokątny
  • obiektyw makro
Motorola Moto G100
źródło: konferencja Motorola

Podczas robienia zdjęć w słabym oświetlaniu aparat jest 4-krotnie bardziej czuły, dzięki czemu zdjęcia mają wychodzić niezwykle wyraźne i dobrej jakości. W przypadku nagrań wideo najbardziej istotne dla użytkowników mogą okazać się dwie funkcje:

  • możliwość śledzenia obiektów (np. podczas samodzielnego nagrywania filmu, gdy stoimy przed obiektywem)
  • jednoczesne nagrywanie filmów przednią i tylną kamerą

Motorola Moto G 100 korzysta też z łączności Wi-Fi 6, Bluetooth 5.1 oraz obsługuje karty pamięci do pojemności nawet 1 TB.

Najnowszy flagowiec ma czynić codzienne życie prostszym, przyjemniejszym i wygodniejszym.

Ready for platfrom

W najprostszych słowach ready for platrofm stanowi odpowiednik systemu Dex od Samsunga. A co to dokładnie? Smartfona możemy podpiąć bezpośrednio do telewizora lub monitora, dodatkowo skorzystamy też zewnętrznych akcesoriów (mysz, klawiatura) do pracy lub rozmów z bliskimi:

ready for platform motorola
źródło: konferencja Motorola

Niezwykle wydajny procesor poza codziennym czynnościami pozwoli też na mobilny gaming:

gaming ready for platform motorola
źródło: konferencja Motorola

Pozostałe modele Motorola na 2021 rok

Motorola Moto G10

Najbardziej budżetowym modelem jest Motorola Moto G10 napędzana przez Qualcomm Snapdragon 460. Poosiada potrójny aparat (główny obiektyw posiada rozdzielczość 48 Mpx) z tyłu i pojedynczy z przodu schowany pod minimalistycznie wcięciem na górze ekranu. W porównaniu do pozostałych modeli, jako jedyny posiada ekran z odświeżaniem 60 Hz.


Motorola Moto G30

W porównaniu do Moto G10 seria G30 ma aparat główny o rozdzielczości 64 Mpx, wyświetlacz z odświeżaniem 90 Hz oraz procesor Qualcomm Snapdragon 662. 


Motorola Moto G50 5G

Ten model również posiada wyświetlacz z odświeżaniem 90 Hz i potrójny aparat. Natomiast jest napędzany przez procesor Qualcomm Snapdragon 480 z obsługą 5G.

Najnowszy Android i My UX

Wszystkie najnowsze modele Motorola Moto G dostaną wsparcie najnowszego Androida z obsługą Google Asystent i minimalistyczną nakładką My UX, która pozwala np. na obsługę gestów oraz pracę w dwóch aplikacjach jednocześnie.

Cena i dostępność smartfonów Motorola Moto G50 oraz G100

Motorola Moto G100 w momencie premiery kosztuje 2499,00 zł, Moto G50 899 zł. Czekamy na potwierdzenie daty dostępności. Gdy tylko uzyskam informacje, poinformuję o tym w aktualizacji do tego artykułu.

Mamy też nadzieję, że niebawem będziemy mogli przygotować recenzję, bo szczególnie ciekawie zapowiada się właśnie flagowiec ze względu na wydajność, aparaty i możliwość adaptacji go w niezależny komputer.