Słynny duet Galów znów w akcji. Premiera gry Asterix & Obelix XXL3: The Crystal Menhir

Jeżeli stęskniliście się za widokiem okładania bezradnych Rzymian, mamy dobrą wiadomość. Dziś premiera gry Asterix & Obelix XXL3: The Crystal Menhir. Najnowsze przygody dwójki słynnych Galów będą mogli poznać gracze wszystkich najpopularniejszych platform, bo tytuł został przygotowany zarówno na komputery osobiste, jak również na konsole: PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch.

Asterix & Obelix XXL3: The Crystal Menhir

Asterix & Obelix XXL3: The Crystal Menhir – premiera

Jest pięć dekad przed Chrystusem. Rzymianie nie zatrzymują się w podbojach kolejnych terytoriów. Wydaje się, że cały świat stoi przed nimi otworem. No… może nie cały. Solą w oku Rzymian jest bowiem maleńka wioska Galów, którzy niezmiennie stawiają opór najeźdźcy.

Nie ma co jednak streszczać całego uniwersum, bo zapewne większość z Was zna je doskonale (a jeśli nie, niech się wstydzi). Skupmy się raczej na samej grze. Akcja Asterix & Obelix XXL3: The Crystal Menhir rozpoczyna się w chwili, gdy Panoramix, druid przygotowujący najbardziej efektywny napój energetyczny w historii, dostaje informację o tym, że wiosce Galów grozi olbrzymie niebezpieczeństwo i trzeba znaleźć nową kryjówkę dla tajemniczego kamienia zwanego menhirem.

I tak ruszamy w podróż pełną zabawnego, absurdalnego humoru, z którego Asterix i Obelix są znani, easter eggów, ciekawych lokacji, pułapek czy łamigłówek. Słowem – jest co robić.

Po raz pierwszy w sadze Asterix XXL dostępny jest tryb kooperacyjny. Jeden z graczy wciela się w Asteriksa, drugi w Obeliksa. W wydaniu pecetowym gra dostępna będzie jako Standard Edition. Z kolei w wersjach konsolowych ukaże się jako Limited Edition z dołączonymi figurkami słynnej dwójki Galów.